x
 • Uzun Süreli Yunanistan Schengen Vizesi İçin...

  Uzun Süreli Yunanistan Schengen Vizesi İçin...

  Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

  Devamı
 • Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Mobil servislerden faydalanarak Yunanistan vize başvurunuzu evinizde ya da ofisinizde gerçekleştirebilir, değerlendirme sonrası vizeli pasaportunuzu kurye ile teslim alabilirsiniz.

  Devamı
 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, Yunanistan vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

  Devamı
 • Çalışmayan Kişiler için Yunanistan Schengen Vizesi

  Çalışmayan Kişiler için Yunanistan Schengen Vizesi

  Düzenli geliri olmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapmalı?

  Devamı
 • Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi

  Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi

  Sanatçılar Yunanistan Schengen vizesine nasıl başvurmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Vize uzmanınıza danışın.

  Devamı

Mobil Yunanistan Vize başvuru uygulaması başlamıştır !

Yunanistan vizesi başvurularınızı artık ofisinizde veya evinizde gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan vize başvurularınızı evinizde veya ofisinizde gerçekleştirmek için help@eagvs.com e-posta hesabımıza:

1. Seyahat tarihlerinizi, 2. Kaç kişi olduğunuzu, 3. ikamet adreslerinizi yazarak mail atınız ve yetkililerimizden Mobil Yunanistan Vize başvuruları hakkında teklif alınız.

Mobil Yunanistan vize başvurusu sadece İstanbul'dan yapılacak başvurular için geçerlidir. Mobil Yunanistan vize başvuru işlem ücreti, vize ücretine ek olarak alınmaktadır.

Yunanistan Vizesi

Yunanistan VizesiDeğerli ziyaretçimiz, Yunanistan vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

Yunanistan Schengen anlaşması şartlarına bağlı olarak kısa süreli vize işlemi gerçekleştirmektedir. Uzun süreli ziyaretlerinizde ise İtalya Ulusal Vize kriterlerine tabi olacaksınız. Kısa süreli ziyaretler ise Turistik, Ticari ve Ziyaret bazında olup diğer vize kategorileri başvuru sahibinin özel durumuna göre şekillenmektedir.

Yunanistan Vizesi Kategorileri

Schengen vizesi kapsamında olduğu için başvuru sürecinde yoğun bir mesaisi olan Yunanistan, diğer AB ülkeleri gibi en çok konaklayacağınız ve ilk giriş yapacağınız ülkenin kendi toprakları olmasını isteyecektir. Yani, vize dilekçenizde seyahat planınızda bu durumu göremez ise yetkili başvurunuzu olumsuz sonuçlandırabilir. Ayrıca seyahat planınızda en çok konaklayacağınız ülke Yunanistan olarak görünürken buna uymayarak ederek farklı bir ülkede daha uzun konakladığınızda vize ihlali yapmış sayılabilirsiniz. Sonraki Yunanistan Vize başvurularınızda bu ihlaliniz ret sebebi olarak gösterilebilir.

Ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanılan Yunanistan Vizesi sayfalarımızdan Yunanistan vize belgeleri, Schengen vize ücreti, vize reddi konularında bilgi alabilir. Aklınıza takılan herhangi bir ayrıntı için EAGVS ofislerimizden ve müşteri hizmetleri için tasarlanan telefon ve Canlı Destek Servisimizden faydalanarak bilgi edinebilirsiniz. EAGVS iletişim bilgileri için tıklayınız ya da sağ altta yer alan canlı destek servisine sorunuzu yazınız.

Yunanistan Vize işlemleri

Yunanistan vize işlemleri her ne kadar Schengen vize şartlarına bağlı olarak uygulama da bulunsa da 2020 Mart ayı ile birlikte söz konusu olan Covid-19  pandemi sebebiyle ülke bazında güncel değişiklikleri ön plana almıştır. Bu sebeple ülke danışmanlarımızdan güncel olaylara ilişkin ön bilgi almadan seyahat planı yapmayınız.

Yunanistan vizesi işlemleri standart başvuru Schengen Başvuru Formu doldurulması ile başlar. Fakat başvuru formunuzu doldurmadan önce seyahat sürenizi ve gidiş sebebinizi net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Yanlış kategoriden yaptığınız başvuru sebebiyle vizenizde ya da seyahatinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Yunanistan aynı zamanda kapıda vize uygulaması ile de işlem yapmaktadır. Rodos, Kastellorizo (Meis), Lesvos (Midilli), Kos (İstanköy), Samos (Sisam), Hios (Sakız Adası), Simi (Sömbeki) adalarını kapsayan vize işleminde 15 günü kapsayan giriş izni verilmektedir.

Yunanistan kapı vizesinden faydalanabilmek için;

 • Minimum altı ay geçerliliği olan bir pasaport
 • İki adet biometrik fotoğraf, 
 • E-vize başvuru formu çıktısı, 
 • Ada ziyareti 1 günden fazla sürecekse otel konfirmesi ve gidiş-dönüş gemi biletleri sunulmalıdır. Yunanistan kapı vizeleri 4 iş gününde sonuçlanır.

Yunanistan Vize işlemleri standart kategorilerden birinde devam edecekse aşağıda belirtilen Yunanistan vize evrakları üzerinden başvuru dosyası sisteme alınacaktır. Yunanistan konsolosluğu vize merkezi ek, alternatif evrak talep edebilir ya da sizi mülakata çağırabilir.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi gerekli evraklar kişisel, mali ve mesleki bilgilerinizin özeti olarak hazırlanır. Formunuzdaki ya da evraklarınızda bilgiler güncel ve eksiksiz olmalıdır. Yunanistan Vizesi kategorinizi karşılayan vize belgeleri konsolosluk nezdinde listelenir. Ancak seyahat süreniz ve mesleki ya da şahsi özel durumunuz evraklarınızı çeşitlendirecektir. Şahsınıza özel evrak listesi ve seyahat sürenizi, kategorinizi karşılayan Yunanistan vize fiyatları hesabı için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuru evrakları

Kişisel Evraklar

 • Yunanistan vize başvuru formu, vize işlemlerinizin asli belgesidir. Diğer evraklarınız bu formda beyan ettiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir. Online olarak temin edebileceğiniz form eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Örnek form için tıklayınız.
 • Pasaport, 10 seneden eski olmamalı, seyahat sonrası en az 3 ay daha geçerliliği olmalı, iki sayfa vize girişleri için boş bulundurulmalıdır. Varsa eski pasaportlarınıza dair bilgiler de dosyanıza eklenmelidir.Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süresince bu prosedürden muaflardır.
 • Kimlik Fotokopisi- Nüfus Kayıt Örneği, Pasaport bilgilerinizi onayan kimlik bilgilerinizin olması gerekir. Kızlık soy isim değişikliğinin yapılmamış olması gibi detaylar başvurunuzu geçersiz kılabilir. Nüfus kayıt örneğinizde ise aile fertleri ve ikameniz net bir şekilde görünmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, Uluslararası seyahat kriterlerini karşılayan 30.000 Euro teminatlı yaş sınırı olmayan poliçenin Yunanistan vize başvurusu belgeleri arasında olması zorunludur.
 • Schengen Vize Ücreti  Dekontu, Kategorinizi ve seyahat sürenizi karşılayan vize harcının ödendi dekontu dosyanıza eklenmelidir.
 • Biometrik Parmak İzi Kaydı, Eğer daha önce Schengen ülkelerinden vize aldıysanız ve VIS ibaresi pasaportunuza işlendiyse tekrar kayda girmenize gerek yoktur. İlk defa bir Scengen ülkesine giriş yapacaksanız Yunanistan vize randevu günü bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Parmaklarınızda kesik, yara bulunmamalıdır. Eğer tıbbi olarak veri kaydını yaptırmanız mümkün değilse bunu doktor raporuyla kanıtlamanız beklenecektir. 12-18 yaş arası başvuru sahipleri randevu gününde şahsen bulunmalı,  biometrik verilerini kayıt ettirmelidir. EAGVS Yunanistan Vizesi danışmanlarımız ile iş birliği kapsamında operasyon yetkilimiz size eşlik edecek sürecin kolaylıkla tamamlanmasını sağlayacaktır.
 • Muvafakat name, yaşları 18 altı olup tek başına seyahat etmesi gereken çocuklar noter onaylı aile izinlerini de dosyaya eklemelidir.
 • Seyahat konaklama ve Uçuş rezervasyonları, seyahatinizde kullanacağınız tüm araç ve konaklamaların rezerve belgeleri dosyanızda bulunmalı, tarihler net bir şekilde görünmelidir.

Yunanistan Vizesi Mali Evraklar

 • Banka Hesap Cüzdanı, adınıza kayıtlı banka hesabınızın son 3 aylık hareketliliği bayan edilmeli ve en az 5.000 TL bakiyesi bulunmalıdır. Belge banka onaylı yani kaşe, imza içermeli ve imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Maaş Bordrosu, Eğer çalışan iseniz maaş bordronuz son 3 ayı kapsayacak şekilde dosyanızda olmalıdır.
 • Ek Gelir Belgeleri, tapu, kira sözleşmeleri, ruhsat, ek banka hesap cüzdanları da eklenmelidir.

Yunanistan vizesi gerekli evraklar aynı zamanda iş durumunuzla ilgili evrakları da içerir. Çalışan, işveren, emekli, öğrenci, ev hanımı ya da işsiz olmanız evraklarınızın niteliğini değiştirecektir. Bu sebeple seyahat amacınızın belirlenmesi ile beraber danışmanlarımızdan alacağınız evrak listenizle hareket etmenizi öneriyoruz. 

Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan Vizesi Ücreti kısa vadeli seyahatler için 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan Büyükelçiliği tarafından her yılın ilk yarısı güncellenen Yunanistan vize ücreti 2021 tarifesi nettir. Ancak başvuru sahibinin vize süresi ve kategorisi vize ücreti hesabında önemli bir etkendir. Ayrıca gidiş sebebinizi karşılayan varsa özel durumunuz da rakamlarda değişiklik yapacaktır.

Başvuru sürecinde ödediğiniz hiçbir ücret iade edilmez, devredilmez. Yunanistan Vizesi başvurunuza ret alma durumunuzda ise yeni başvuru yaparken tüm ücretleri yineleyerek ödemeniz gerekecektir. Bu nedenle evraklarınızın doğru, net, açık, teyit edilebilir olması önemlidir. Vize mağduru olmamak, seyahatinizi ertelememek adına lütfen deneyim sahibi kişilerden yardım alınız.

Başvurunuzun özelliklerini kapsayan Yunanistan Vizesi Ücreti hesaplaması için danışmanlarımıza ulaşabilir, başvurunuzu iş birliğimizle kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ret

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vize şartları tamamlanan dosyalar Büyükelçilik tarafından incelenmek üzere sisteme kaydedilir ve değerlendirmeniz başlar. Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? Sorusu bu evrede en çok yanıtladığımız sorulardandır. 

5-15 iş günü aralığında vize başvurunuz ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir sonuç alabilirsiniz. Lakin başvuru süreci 1 ay önceden başlatılmalıdır. Türkiye ve Yunanistan resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik gelişmeler sürecinizi etkileyebilir ve seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. 

Yunanistan vizesi başvurunuza olumsuz sonuç almanız durumunda da süreniz uzayacak sadece maddi değil zaman anlamında da kayıp yaşayacaksınız. Başvuru sürecinin 1 ay öncesinde başlatılmasının önerilmesi bu sebepledir.

Yunanistan vize danışmanlık hizmeti veren danışman kurumsal firmalar sizi tüm sürece hazırlar. Olasılık dahilinde olan risklerden korunarak, gereksiz gecikmelerin önüne geçer. Lakin her meslekte olduğu gibi bu meslek içinde de olumsuz yorumlamalara sebebiyet veren kişiler mevcuttur. Bu sebeple size "ben daha kısa sürede vizenizi alırım", "ben sürece dahil olurum" gibi vaatlerle yönlendirmeye çalışanların oyununa gelmeyiniz.

EAGVS bu anlamda size şeffaf bir çalışma prensibi sunmaktadır. Amacımız, zaman kayıplarınız olmadan, vize başvuru merkezlerinde kuyruklarda beklemeden, her defasında başka birine derdinizi anlatmak zorunda kalmadan başvurunuzu tamamlayarak vizenizi güvenli koşullarda almanızdır. 

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?, Evraklarımı nasıl listelerim, neden vize reddi aldım gibi sorularınızın muhatabı işinin ehli danışmanlardır. Deneyim her branşta olduğu gibi vize alımlarınızda da hayat kurtarır.

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan vize reddi elbette her ülkede olduğu gibi bu ülke ziyaretlerinde de bir olasılıktır. Evraklarınızın eksik, yanlış, güncel olmayan beyanlar içermesi gibi basit görünen ama vize usulüne aykırı görünen unsurlar vize reddi almanıza sebep olacaktır. 

Ülkelerin ve uluslararası vize uygulamalarının belli bir yasal düzende işlediğini unutmayın. Seyahatlerinizde yapacağınız vize süresinin dışına çıkmak, gittiğiniz ülkenin yasalarına uyum sağlamamak diğer ülkelere olan ziyaretlerinizde de sizi etkileyecektir.

Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerde Schengen vize şartları uygulanacaktır. Bu şartlara karşı gösterdiğiniz her uygunsuz davranış diğer AB üyesi ülke girişlerinizi de etkileyecektir. Yunanistan Vizesi uzmanlarımız size sadece vize sürecinizde değil karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında ön bilgi de vereceklerdir. 

Yunanistan vizesi ne kadar?, Yunanistan’a ekspres vize uygulaması var mı?, Kapı vizesi şartlarına uygun muyum? Gibi şahsınıza özel tüm bilgileri uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Unutmayın kişisel veri koruma kanunu kapsamında çalışan ofislerimizde tüm bilgileriniz güvende olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz şehirden, ofisinizden ya da evinizden ayrılmadan.

Yunanistan vize reddi aldıysanız durum değişmeyecektir. Danışmanlarımızla ret belgenizi paylaştığınızda, ret aldığınız konu çözümlenecek ve vize alımınıza yönelik çalışma aynı prensipte tamamlanacaktır.


Keyifli Seyahatler…

Yunanistan Vizesi Bilgi

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021
K.K. 08/01/21, 16:10 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben konsolosluğa özel olarak mail ilettim. Başvuru yapabilir miyim diye? Ocak ayının son zamanlarında seyahat etmek istiyorum. Orada yarım kalan bir ticari işim vardı bunu tamamlamam lazım. Ticari davetiyemde geldi zaten. Yunanistan vizesi kaç günde çıkar 2021? Bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum, eğer konsolosluk vize başvurumu yapabileceğimi kabul ederse elimizden gelen en hızlı şekilde dosyamı hazırlayıp vizemi çıkartmam lazım. Bu yüzden onlar onaylayana kadar güvenebileceğim bir yer arıyorum. Ben şirket sahibiyim ve daha önce çokça schengen vizelerim mevcuttur. Yanıtlarsanız memnun olurum. İyi günler dilerim.
Yunanistan Vize Randevusu 2021
F.A. 07/01/21, 09:54 Cevabı Görüntüle
Yunanistan turistik vizesine Haziran ayı için başvuru yapacağım. Yunanistan vize randevusu 2021 nasıl alınır? Freelance olarak çalışıyorum, daha önce çalıştığım yer ile kısıtlamalar başlayınca iş sözleşmesi kapsamında yeniden çalışmaya başladım. Bu bana bir sorun yaşatır mı? Bu durumu dilekçemde anlatmalı mıyım? Ayrıca vize ücreti ne kadar? Ben başvurumu Ben başvurumu salgının azalacağını düşündüğümden Mayıs ayında yapmak istiyorum. Randevu alabilmem için illa sizden mi almam gerekir yoksa konsolosluklardan alabilir miyim? O şekilde evrakları toplayıp size getirebilir miyim yine de? Bu benim ilk schengen vizem olacağından dolayı parmak izi mi siz mi alıyorsunuz konsolosluk mu? Dönüş yapar mısınız?
Yunanistan Vize Fiyatları 2021
K.F. 05/01/21, 11:07 Cevabı Görüntüle
Selamlar. Yunanistan vize fiyatları 2021 ne kadar? Yeni yıl için ücretlerde bir değişiklik oldu mu? Ben, eşim ve kızım ile beraber seyahat edeceğim, kızım 8 yaşında. 2021 Haziran ayı için turistik olarak seyahat etmeyi düşünüyoruz. Bu durumda kızım için ücret ne olacak? Bizim daha önce schengen vizelerimiz var ama kızımın yok, kendisinin gelmesine gerek var mı yoksa sizler başvuru sürecini yönetiyor musunuz? Ben ve eşim şirket çalışanıyız, kızım öğrenci. Son bir sorum daha olacak: Biz şimdiden Haziran ayı için vize başvurusu yapabilir miyiz?
Yunanistan Vize
E.S 20/04/20, 14:59 Cevabı Görüntüle
Eşimle ayrıyım ve 10 yaşındaki çocuğum ile birlikte Yunanistan’a gezmeye gitmek istiyoruz. Benim geçen sene almış olduğum schengen vizem mevcut oradaki görevli bana yeniden gelmeme gerek olmadığını söylemişti. Bu durum hala geçerli mi çünkü yanımda oğlum da olacak? Yunanistan vize başvuru ücretleri artmış sanırım ben ve oğlum için vize ücretleri nedir, ne kadar masrafımız olacak? Bir de ben sigortalı çalışanım, oğlum ise öğrenci, ikimiz içinde hazırlamamız gereken evrakları paylaşırsanız sevinirim. İlginiz için teşekkürler.
Yunanistan Vize Başvurusu
M. Alptekin 13/12/19, 10:18 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vize için başvuru sürecini merak ettim
Yunanistan Vizesi Reddi 2021
H.D. 12/01/21, 12:00 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vizesi reddi 2021. Ben geçtiğimiz yılın başlarında Yunanistan turistik vizesine başvuru yapmıştım ve ret aldım. Daha sonra pandemi virüs araya girdi derken öyle kaldı. Ret sebebim ise 3 ve 10. maddeler olarak işaretlenmişti. Şimdi ben yeniden başvuru düşünüyorum ve hataya düşmemek için danışman şirketler aracılığı ile başvuru yapmak istedim. Daha önce ret aldığım için şimdi vizemin çıkma olasılığı sizce nedir? Vize dilekçemi yazmamda ve seyahat planımı oluşturmamda bana yardımcı olur musunuz? Ben öğrenciyim ve bana annem sponsor olacak. Annem ise eczacı. Bana dönüş yaparsanız çok sevinirim.
Yunanistan Covid-19
L. Simen Gökçepınar 20/05/20, 19:14 Cevabı Görüntüle
İyi günler , daha önce Yunanistan Konsolosluğundan almış olduğum 2,5 sene geçerli Schengen Vizem 20/Haziran/2020 tarihinde bitecek . Bu tarih itibarı ile yenilemek istiyorum .Maruz kaldığımız pandemi dolayısı ile başvuru esnasında extra belge isteniyor mu ? Ne zaman müracaat etmem daha doğru olur . Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Saygılarımla
Yunanistan Vizesi
A.V. 20/04/20, 11:38 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben İstanbul’da ikamet etmekteyim. Geçtiğimiz sene aldığım schengen vizem mevcut. Başvuruya yeniden gelmeme gerek var mı? Haziran ayında seyahat edeceğim, size de evraklarımı mayısta yollamayı planlıyorum kurye ile yollarım muhtemel. Bu durumda şimdiden bir şey yapmama gerek var mı? Virüs sebebi ile biraz geç başvuru yapmak istiyorum. Ben şirket sahibiyim Atina’da kısa süreli turistik amaçlı bulunacağım. Yunanistan vizesi için gerekli evrak ve ücret bilgisini rica ederim. Seyahat sigortamı daha önce asistanım yaptırmıştı, siz yardımcı oluyor musunuz bu konuda da? Teşekkür ederim.
Yunanistan Vizesi İle Avrupa
H. Erdoğan 21/11/19, 15:17 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vizesi alıp oradan Avrupa ülkelerine uçma şansımız var mı?
Yunanistan Vizesi İle Balkanlar
Ö. Özer 21/11/19, 14:48 Cevabı Görüntüle
Önümüzdeki ay ailemle balkan turu yapmak istiyoruz. Bütün ailemin yeşil pasaportu var, ancak evlendiğim için benim ve eşimin yok. Arabayla Balkan ülkelerine geçmenin tek yolu Yunanistan'dan geçmek. Ailemle bu seyahati yapmamızın eşimle Schengen vizesi almaktan başka bir yolu var mıdır?
 • Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi
  Yunanistan'da Görmeniz Gereken 8 Yer

  Dünyanın en önemli tarihi sit alanlarına ev sahipliği yapan, 6.000 adası olan Yunanistan aynı zamanda doğal ...

  Devamını Oku
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri