x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 89

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Ankara

Yunanistan vize başvurunuzu hangi kategoriye dahil olursanız olun Euroasia GVS Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz danışmanlarımızla gerçekleştirebilir, olası zaman kayıplarından, yanlış bilgilendirilmeye bağlı vize retlerinden uzakta başvurunuzu sakinlik içinde yapabilirsiniz.

2023 yılı güncel ve anlık değişen bilgileri sayfamızdan takip edebilir her türlü sorunuzu danışmanlarımızla paylaşabilir, başvurunuzu kişisel verilerinizin korunduğu ofislerimizi ziyaret ederek, telefonla iletişim kurarak ya da mail ortamında istek ve şikayetlerinizi bildirerek Yunanistan ve Schengen Vizesine dair tecrübeli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Uluslararası hukukun da mevzu olduğu vize işlemleri Yunanistan’ın sınır komşumuz da olması münasebetiyle farklı başlıkları da içine alıyor. Yunanistan’a kısa süreli seyahat planlayan Türkiye vatandaşlarının faydalandığı standart (Bordo) pasaport sahibi kişilerin kategorisi ne olursa olsun Yunanistan Büyükelçiliği nezdinde çalışan Konsolosluklara başvuru yapmak zorundadırlar. Konsolosluklar hafta içi ve belli saatler arasında hizmet vermektedir. Direk Konsolosluk üzerinden başvuru yapmak istediğinizde randevu almalısınız. Lakin zamanın darlığı ve sınır komşumuz olması dolayısıyla başvuru randevu süreci şahsi başvurularda hızla ilerlemeyebilir.

Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizin başvuru ve takip hizmet verdiği Yunanistan Vizeleri;

 • Schengen Vizesi
 • Yunanistan Kapı Vizesi
 • Yunanistan turist vizesi
 • Ticari Vize
 • Yunanistan Transit Vize
 • Yunanistan gemici vizesi
 • Yunanistan şoför vizesi
 • Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi

Kısa süreli öğrenim ve staj, vize başvurularınızı ve özel durumlarda söz konusu olan ayrıcalıklı vizeler için Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Yunanistan vizesi Ankara başvuru merkezi olarak Yunanistan Büyükelçiliği işlemlerini yürüten Konsolosluk ofislerini görevlendirmiştir. Şahsen konsolosluktan randevu alarak başvurunuzu yapabileceğiniz gibi akredite ve kurumsal firma danışmanları aracılığıyla da vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Konsoloslukların belli saatlerde kontenjana bağlı olarak işlem yapıyor olması ne yazık ki vize işlemlerinizi ciddi anlamda geciktirebilir. Ayrıca dosyanızda yapmış olduğunuz yanlış, eksik ya da ispatlanamayan beyan bu sürecin daha da uzamasına sebep olacaktır.

Yurt dışı ziyaretlerinizde ister turistik, ister iş, ister eğitim amacıyla vize başvuru yapın her koşulda kurallar kapsamında hareket etmek ve bilgi vermek zorundasınız. Verdiğiniz bilgiler kayıt altında olduğundan yanlış beyan vererek yaptığınız ziyaret sonrası beyanınıza uymayan bir ihlalde ister bilinçli ister bilinçsiz olun ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz Yunanistan ziyaretinize uygun olarak hazırladığı dosyayı size gerekli ve yasal bilgileri açık açık anlatarak izah eder. Sadece sizin beyan edebileceğiniz ibrazların doğruluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Vize başvurusunda bulunmadan önce tüm evraklarınız için gerekli bilgilendirilme tarafınıza yapılır ve eksiksiz dosyanız o suretle işleme girer.

Yunanistan Vizesi Ankara Başvuru Merkezi’ne yapılacak Yunanistan vize başvurularınız sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemek için tüm danışmanlarımız hassasiyetle çalışmaktadır. 14 Yıllık deneyimle yürüttüğümüz vize işlemleri kapsamında danışanlarımız arasında olmak için lütfen bize ulaşın. 

Yunanistan Vize İşlemleri

Konsolosluğa yapacağınız Yunanistan Vize işlemleri en az 1 ay önceden tamamlanmalıdır. Başvurunuzda vereceğiniz evraklarla ilgili bir sıkıntı söz konusu olduğunda, Konsolosluk nezdinde gerçekleşen teknik bir problem, diplomatik bir önlem gibi sebeplerden dolayı hem evraklarınızı en az başvuru yapacağınız tarihten 10 gün ve başvurunuzu da seyahat tarihinizden 1 ay önce yapmanız sizi kötü sürprizlerden koruyacaktır.

90 günden daha uzun süren seyahatlerinizde pasaport özelliğine bağlı kalmadan tüm ziyaretçilere Ulusal Vize prosedürü uygulanmaktadır. Ayrıca, Gürcistan ve Ukrayna biometrik kaydı olan kişiler Yunanistan'a anlaşma gereği vizesiz seyahat edebilirler.Sınır komşumuz olma münasebetiyle diğer ülkelerin uyguladığı vize türlerinin dışında; Rodos, Simi/ Sömbeki, Kastellorizo /Meis, Samos/Sisam, Lesvos /Midilli, Kos /İstanköy, Hios /Sakız Adası Yunan kapı vize uygulamasının geçerli olduğu adalardır. Kapı vizesinin uygulandığı bu adalar için 15 günlük giriş izni verilmektedir. 

Yunanistan, vize kategorilerini iki ayrı başlıkta toplamıştır. 

 • 180 günlük süreçte 90 günden az ziyareti içeren, kısa süreli; Turistik, Aile Ziyareti, Ticari ve Öğrenci başlıklarıyla alınan Schengen Vizesi 
 • 90 günden fazla konaklama içeren uzun süreli; Evlilik, Uzun Süreli Eğitim, İşyeri Açma gibi gerekçelerle alınması gereken ziyaretler için kullanılan ulusal vizedir.

Yunanistan Vize işlemleri için harekete geçmeden önce vize kategorisine uygun evrakların belirlenmesi gerekmektedir. Her vize kategorisinin şartlarında farklılıklar görülebilir. Bu sebeple Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizden kategorinize uygun vize türünü ve evrak listesini öğrenebilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

Yunanistan ziyaretleriniz için vize işlemlerinizin incelenmesi ve onayı Yunanistan Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Ankara’dan ofisinden vize başvurusu yapacak kişiler; öncelikle seyahat zamanlarına bağlı bir program yapmaları gerekmektedir. Yunanistan Schengen vizesi için 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkı Konsolosluk tarafından verilmiştir. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunlukları da dikkate alarak en geç 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını öneriyoruz. Bu sürece evrak tamamlama süreciniz ve ret almanız hakinde tekrar başvuru süreniz dahil değildir.

Doğu ve Güneydoğu’da Ardahan, Bingöl, Bitlis, Batman, Adıyaman, Ağrı, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Iğdır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Kahramanmaraş, Kars, Siirt, Kilis, Şırnak, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Muş, Mardin, Gaziantep; Akdeniz’de Adana, Osmaniye, Mersin ve İç Anadolu’da Aksaray, Çankırı, Çorum, Amasya, Bilecik, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Sivas ve ayrıca Tokat illeri Ankara Konsolosluğu’nun görev ve yetki bölgesini oluşturmaktadır. Eğer başvurunuzu bu illerden birinden yapacaksanız vize sürecinize şehirler arası ulaşım zamanlamasını da dahil etmelisiniz. Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimize söz konusu illerden +90 312 963 05 08 - ankara@eagvs.com iletişim seçenekleriyle ulaşarak kısa zamanda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ankara’da Nereden Alınır? Sorunuza cevap; soru ve sorunlarınıza tam cevap verebilen bir danışman eşliğinde; Konsolosluk aracılığıyla ya da randevu alım sistemlerini yönlendiren şirketlerden vizenizi alabilirsiniz. Burada başvurunuzun doğru ve kanuna uygun yapılması önceliklidir. Profesyonel danışman desteği almanız vize alımınızı kolaylaştıracaktır.

Yunanistan Vizesi Ankara’da Nasıl Alınır?

Yunanistan vize başvurunuz için öncelikle seyahat zamanlamanızı ve vize kategorinizi belirleyerek vize başvuru formunuzu öyle doldurmanızı öneriyoruz.İstenecek evraklar vize kategorinize bağlı olarak değişeceğinden bu konuda net bir cevap edinerek formu doldurmaya başlamalısınız. Eğer daha önce Schangen sistemine kaydınız yapılmadıysa dosyanızı tam teslim etseniz dahi Konsolosluk biometrik kaydınız için randevuda bizzat bulunmanızı isteyecektir.

Eğer kaydınız varsa danışmanlarınız aracılığıyla sürece devam edebilirsiniz. Yunanistan konsolosluğu istisnai bir durum olmadığı sürece sizin başvuruda bizzat bulunmanızı istemez. Evraklarınız izan içinde eksiksiz teslim edilmiş, harcınız ödenmiş ve biometrik kaydınız da yapılmışsa size düşen sadece Yunanistan Vize Başvuru, Ankara danışmanlarımızdan gelecek telefonu beklemek olacaktır.

Vize işlemlerini inceleyerek sonuçlandırma yetkisi sadece Yunanistan Konsolosluğuna aittir. Hiçbir kurum, kuruluş ya da acente bu sürece dahil edilemez, edilmez. Vize başvurularınız öngörülen tarihten önce de teslim edilebilir daha uzun bir sürede de sonuçlanabilir. Zamanınızı en fonksiyonel kullanabileceğiniz süreç başvuru evraklarının doğruluğu, tamlığı ve formun eksiksiz doldurulmasıdır. 

Euroasia GVS Yunanistan vizesi Ankara’da nasıl alınır? Sorunuz için basit bir planlama sunuyor.

 • Çağrı Merkezimizi arayın.
 • Çağrı temsilcimizin mailinize ilettiği evrakları hazırlayın.
 • Evraklarınızı ister şahsen dilerseniz kargo veya kurye ile bize ulaştırın.
 • Onaylanmış randevu gün ve saati biometrik verileriniz kayda aldırın.
 • Temsilcinizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Yunanistan Vizesi VFS Global Ankara

Dünyada pek çok ülke gibi Yunanistan’da Konsolosluklardaki iş yükünü ve iletişimsizlik kaynaklı sorunları bertaraf etmek adına Yunanistan Vizesi VFS Global Ankara ofisi ile vize işlem randevularını almaktadır. 

Yunanistan Konsolosluğu’ndan direk randevu alarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz; lakin hafta içi sadece 1 saat süresince vize başvuru alan ofis daha uzun tarih aralığına randevu vermektedir. VFS Global bu süreçte sizin başvuru formunuzla birlikte diğer evraklarınızı alarak başvuru randevusu oluşturur ve Konsolosluğa yönlendirir. Karar veren, dosya incelemenizi yapan Konsolosluktur. VFS Global’in ne belgelerinizin nitelik ve niceliğinde ne de karar sürecinde etkisi yoktur. Dosyanızın işleme hazırlanarak Konsolosluğun standardına uygun hale getirilip randevu gününüzü Konsolosluktan alan aracı firmadır.

Euroasia GVS Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz Yunanistan Schengen ya da Ulusal Vize kategorilerinden yapacağınız başvurularda düzenlediğiniz her bilgiyi uluslararası hukuk, vize anlaşmaları, ülkelerin vize kuralları ve güncel değişiklikler nezdinde en ince ayrıntısına kadar inceleyerek başvuru dosyanızı hazırlar. Bu sebeple ülke genelinde konsolosluk başvurularında olumlu sonuçlanma oranımız %97’dir. 

Yunanistan Vizesi VFS Global Ankara ofisinden yapacağınız başvuru dosyanız ve sonrasında gerçekleşecek randevu sürecinizde operasyon ekibimizle size eşlik ederek vize alımınızı gerçekleştirebiliriz. Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizi ziyaret edebilir, telefonla iletişime geçerek vize süreciniz hakkında bilgi alabilir ya da mail adresimiz olan ankara@eagvs.com adresine sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti 2023

Büyükelçilik tarafından belirlenen Yunanistan Vize Ücreti 2023 güncel tarifesi yılbaşında kamuoyuyla paylaşılıştır. Yunanistan vize harç ücreti Euro para birimi olarak alınmaktadır. Vize kategorinizin Schangen ya da Ulusal vize olması ya da farklı kriterler harç ücretinizin azalmasına ya da yükselmesine sebep olabilir.

0-12 Yaş arası başvurulardan, AB üyesi bir devletin vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocuklarından, zorunlu eğitim öğrencileri, üniversite öğrencileri ve araştırma veya eğitim öğretim amaçlı ziyaretlerden sorumlu eşlik eden öğretmenlerden, bilimsel araştırma yürütme amacıyla seyahat eden üçüncü ülkelerden araştırmacılar, kar amacı gütmeyen kuruluşlarca düzenlenen seminerlere, konferanslara, sportif, kültürel veya eğitici etkinliklere katılıp, kar amacı gütmeyen kuruluşların 25 yaşında veya 25 yaşından küçük olan temsilcileri, kırmızı ve gri pasaport sahiplerinden ücret alınmamaktadır.

Ayrıca; AB’nin Vize Kolaylaştırma Anlaşmaları imzaladığı Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Yeşil Burun 35 Euro Yunanistan Vizesi Ankara başvuru ücreti olarak belirtilmiştir.

Farklı yaş grupları, vize süresinin uzaması ve yabancı ülke vatandaşları için de farklı harç bedelleri hesaplanabilir. Söz konusu ücretlere aracı kurumdan alacağınız hizmet bedeli dahil edilmemiştir. Yunanistan Vize Ücreti 2023 tarifesi için başvurunuza ait vize kategorinizin harç ve hizmet ücretlerini en güncel fiyatları için Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Yunanistan Büyükelçiliği Ankara

Yunanistan Büyük Elçiliği Ankara olarak konumlandırılmış olup belirlenmiş iller ve Ankara başvuruları Yunanistan vizesi Ankara Konsolosluk ofisi tarafından alınmaktadır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize işlemlerin kabulü ve değerlendirilmesinin yanında Yunan vatandaşlarına hizmet vermek, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ticari, kültürel, diplomatik ilişkileri düzenlemek olan asli görevini de Ankara merkezli yürütmektedir. 

Yunanistan vize başvurularında Ankara Büyükelçiliği evrak dosyanızla beraber biometrik kaydınızı da almaktadır. Bu beyan zorunludur. Başvurularınızda Yunanistan Vize Başvuru, Ankara danışmanlarımızın sizin için alacağı randevu tarihinde biometrik veri kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. VIS sistemine kayıtlı önceki tarihte alınmış vizeniz varsa, biometrik veri beyanınıza gerek kalmayabilir. Biometrik veriler kişisel verilerin korunması gereği sadece konsolosluk bilgisinde kalır, paylaşılmaz ve başka bir firma aracılığıyla bu veri kaydı oluşturulamaz.

Yunanistan vizesi Ankara Konsolosluk vize ofisi başvuruları en geç seyahat tarihinden 15 gün kala alabilmektedir, sonraki tarihler risklidir. Başvurunuzu en erken ise 3 ay önceden yapabilmektesiniz. Konsolosluğa direk başvuru yapacaksanız randevu gününüzü Konsolosluk belirleyecek ve daha uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Yunanistan konsolosluğu hafta içi sadece 14:00-15:00 saatlerinde kontenjana tabi başvuru almaktadır.

Yunanistan Büyükelçiliği Ankara vize ofislerinden yapacağınız başvurularda Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz siz hangi şehirden olursanız olun prosedüre uygun başvuru yapmanızı sağlayacak, vize alım sürecinizin en asgari zamanda, sorunsuz çıkması için desteğini süreç sonuna kadar sürdürecektir. 

Yunanistan vizesi Ankara'da kaç günde çıkar?

Yunanistan vizesi başvuru sonuçlandırma süresi Ankara'da ortalama 6-10 iş günü olarak değişmektedir. Yunanistan vizesi Ankara'da kaç günde çıkar? Sorusu ofislerimize en çok gelen sorulardan biridir. Özellikle ticari vize kullanımında ya da acil olarak belirlenebilir, ispatlanabilir durumlarda önem teşkil etmektedir. Danışmanlarımız destek hatlarımızdan bu konuda yapılabilecek işlem sırasını sizlerle paylaşacaktır. İster Schengen ister Ulusal vize kullanımı için başvuru yapın sürecin işleyişi standarttır, istenilen belgelerin eksik ya da yanlış olması sizi bu süreçte yoracak sebeplerdir.

Yunanistan Büyükelçiliği her bir başvuru için en erken 3, en geç son 15 günü baz almaktadır. Bu sürece başvuru hazırlıklarınız, Pasaport alımınız ya da güncellemeniz, evrak oluşturma süreciniz dahil değildir. Konsolosluk nezdinde yapılan başvuruların inceleme sürecinde yaşanabilecek aksilikler, teknik arızalar, Yunanistan hükümetinin sınırlamaları ve resmi tatiller de göz önünde bulundurulduğunda mutlak suretle sürece, belgelere, vize kategori ve seyahat planlarına hakim ehil danışmanlarla çalışmanız gerekmektedir. Yanlış başvuru işlemi vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olabilir ve aynı süreci baştan başlatmak gereği duyabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofis danışmanlarımız tüm vakit kayıplarından arındırılmış süreci sizinle birlikte geçirir. Yunanistan vizesi Ankara'da kaç günde çıkar? Sorunuza net bir cevap verecek, konsolosluk işlemlerinde çıkabilecek aksilikleri de çözüme kavuşturarak olası olumsuzlukları en kısa sürede aşacaktır. +90 312 963 05 08 - ankara@eagvs.com iletişim kanallarımızdan vize türünüze göre işlem sürecini öğrenebilirsiniz.

Ankara Yunanistan Vizesi Başvuru Formu

Ankara Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Büyükelçiliğe bağlı Ankara Konsolosluğu sitesinden ulaşılarak doldurulabilir. Formunuzu Türkçe, Yunanca ve İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Burada Konsolosluğun incelemesinde dikkat edilen husus vize kategorinize göre temin edeceğiniz diğer evraklarda bulunan evrak içeriğinin Başvuru Formunuzdaki bilgilerle örtüşüp örtüşmediği ve eksik bilginin olup olmadığıdır. 

Bağlı olduğunuz Konsolosluğa başvurunuzu yapmadan önce formda beyan edeceğiniz seyahat sebebi ve vize türü önemlidir. Mutlaka bu konuda net bir kararınız olduğunda başvuru formunu doldurmaya başlayınız. Eğer başvuru yapacağınız vize kategorisi konusunda karar veremediyseniz Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz danışmanlarımızdan bilgi alarak vize kategorinizi belirleyebilirsiniz.

Vize başvuru formunuzda dolduracağınız diğer bilgileri beyan konusunda da net, açık ve ispatlanabilir olmak zorundasınız. Tamamlayacağınız ek belgeler ya da alternatif olarak istenebilir evrak bilgilerinizin de aynı olması gerekmektedir. Ankara Yunanistan Vizesi Başvuru Formu imzalı olarak diğer evraklarla beraber Konsolosluk ofislerine teslim edilir. İstisnai durumlar dışında ek belge istenmez lakin dosyanızda oluşabilecek olumsuz bir durum ret almanıza ve hatta seyahatiniz sonrası ihlalden vize engeli yaşayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz size olumsuz sürece dahil olmamanız adına destek vermektedir. Gerek Ankara Yunanistan Vizesi Başvuru Formu doldurulması esnasında gerek evraklarınızın bir araya getirilerek incelenmesinde vize alımınıza kadar destek verir. Başvuru formu hakkında aklınıza takılan her şey için bizi arayın. (+90 312 963 05 08)

Ankara Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Ankara Yunanistan vizesi gerekli evraklar, seyahatinizin amacını içeren vize kategorisinin seçimiyle değişiklikler göstermektedir. Evraklarınızı hazırlamadan önce doğru kategoriden başvuru yaptığınızdan emin olmalısınız. Standart ve her vize başvurusunda istenebilecek belgeler aşağıda sunulmuştur. Konsolosluk ek, alternatif belge isteyebilir ya da şahsen başvuruda bulunmanıza karar verebilir. Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizle işbirliği yaptığınızda evraklar konusunda daha net bilgiye ulaşabilir ve hatta özel bir durumunuz var ise vize alımınızda size sunulan yasal ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.
Ankara Yunanistan vizesi gereken belgeler; 

 • Vize başvuru formu; eksiksiz ve imzalanmış 
 • En az iki boş sayfası olan pasaport, güncel bilgileri içeren seyahat sonrası en az üç ay geçerli 
 • Yakın zamanda çekilmiş ICAO (biometrik vesikalık) standartlarına uygun lekesiz ve yıpranmamış
 • Parmak izi kaydı yapılmalı var ise kontrol edilmeli, 12 yaş altı çocuklar bu zorunluluktan muaf tutulmaktadır.
 • Vize ücreti ödenmeli ve dekont dosyaya eklenmeli. Vize ücreti hesabınızı yapmadan ödeme yapmamalısınız. Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz bu konuda size net ödeme bilgisi sunacaktır.
 • Destekleyici evraklar; formunuzdaki bilgiler esas alınarak dosyanıza koymanız gereken belgelerdir. 

Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyareti, Transit, Adalar Kapı, Erasmus, Şoför, Kaptan vize girişlerinde farklı belgeler istenecektir. Ayrıca çalışan, kamu görevlisi, diplomatik kimlik, öğrenci ya da emekli olma durumunuza göre de farklılıklar olacaktır.
Ankara Yunanistan vizesi gerekli evraklar konusunda her türlü bilgi akışı için Yunanistan Vize Başvuru, Ankara - +90 312 963 05 08 çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Ankara Yunanistan Vizesi Ret

Yunanistan Konsolosluğu’na bizzat ya da aracı danışmalık firması ile vekalet belgesiyle verdiğiniz dosyanız Ankara Yunanistan Vizesi Ret mektubuyla geri çevrilebilir. Mektubunuz sebebi en net biçimde size aktaracaktır. Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz ret mektubunuzu değerlendirmeye alarak yeni başvurunuz için sorununuzun giderilmesine yönelik çözümleri size sunar ve onayladığınızda yeni başvurunuzu en kısa süre zarfında gerçekleştirir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabileceği durumlar; güncel belgelerinizin olmaması, T.C kimlik kartınızla pasaportunuzdaki bilgilerin örtüşmemesi, seyahat planınızı ispatlayamıyor oluşunuz, eksik bilgilendirme, eksik evrak, yanlış beyan gibi tamamen başvurunuzu gerçekleştirmeden önce yapılan hatalardan kaynaklıdır.  Eğer, diplomatik bir engel, mücbir bir sebep ya da olağan üstü güvensizlik söz konusu değilse Ankara Yunanistan Vizesi Ret mektubunuz çözümlenecektir.

Bir de muhakkak uygulanması gereken bir diğer şart gereği diğer Schengen Anlaşması’nı karşılayan ülkelerde görüldüğü gibi, seyahatinizi vizesini aldığınız ülkeden başlatmalı ve en uzun vakti bu ülkede harcamalısınız. Aksi bir durumda seyahat planınızın şartlarla uyumsuzluğu size ret cevabını verecektir.
Olumsuz sonuçlanmaması gereken vize başvuruları kuralsız, dikkatsiz dosya tesliminden dolayı ret cevabı almaktadır. Bu sebeple profesyonel yardım almayan başvuru sahipleri vakit kaybı yaşamakta, seyahatlerini ertelemek zorunda kalabilmekte ve özellikle ticari vize kullanıcıları ciddi maddi kayıplara uğramaktadır.

Ankara Yunanistan Vizesi Ret mektubunuzu incelememiz ve adınıza yeniden başvuru yapabilmemiz için Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşabilir ve vize alımınıza yönelik sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Ankara Yunanistan Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara Yunanistan Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası evrakı Konsolosluk tarafından talep edilen zorunlu bir belgedir. Seyahat edenler için özel olan bu pakette yaş sınırı yoktur. Bu sebeple alacağınız poliçeyi dikkatle incelemeniz gerekmektedir. Başvuru dosyasında Seyahat Sağlık Sigortası belgesi olmayan başvuru sahiplerinin işlemi geçersiz sayılacaktır.

Yunanistan vizesi başvuru sahipleri acil tıbbi bakım, ölüm, ani seyahat durumu için tüm masraflarını karşılayan bir seyahat sigortası yaptırmalıdır. Sigorta Poliçesinin minimum bedeli 30.000 Euro olmalı ve gereken şartları karşılamalıdır. Bazı sigorta acenteleri isteğe bağlı olarak paketinize yaşayabileceğiniz diğer sorunlara karşı ek önlemler tanımlayabilir. Tanımlanan ve ek olarak gösterilen bu özellikler için sizden ek ücret talep edecektir. Bu sebeple standardı karşılayan paketin yalın ücretini muhakkak sormanız gerekecektir.

Aynı zamanda yaptırdığınız sigorta Schengen bölgesi için de geçerli olmalıdır. Kategorinize uygun şartları tamamlamış sigorta acentelerinden Yunanistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz tarafından en uygun teklifleri alabilir, dilediğinizi seçerek seyahatinizi iç rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Yunanistan Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası konusunda daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşarak teyit alın. Günümüzde yaşanan dolandırıcılık olaylarına dahil olmamanız adına güven sağlayamayan acentelerle çalışarak risk almayın. 

Keyifli seyahatler dileriz,

Euroasia GVS Yunanistan Vize Başvuru, Ankara Ofisi
Adres
Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA 
Telefon
+90 312 963 05 08
E-Posta
ankara@eagvs.com

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Ankara
K.Ö. 25/04/20, 17:11 Cevabı Görüntüle
Selam. Ben Kızılay’da ikamet etmekteyim. İstanbul’daki arkadaşım başka bir kurumdan başvuru yaptığını söyledi ama o kurum Ankara’ya bakmıyormuş. Sizler bu durum ile ilgileniyor musunuz? Yunanistan vizesi Ankara için başvuru yapmak istiyorum. Yaz sezonunda turistik amaçlı seyahat edeceğim ne zaman başvuru yapmam gerekir? Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? İlk schengen başvurum olduğu için yardımcı olursanız sevinirim.
Yunanistan Vizesi Eskişehir
E. Aydın 23/11/19, 12:54 Cevabı Görüntüle
Merhabalar kız arkadaşımla beraber Yunanistan’a gidip gezme gibi bir planımız var, sene sonuna kadar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz fakat prosedürleri bilmiyoruz ben İstanbul kendisi Eskişehir’de yaşıyor . Farklı şehirlerde ikamet etmemiz bizim için negatif bir sonuç doğurur mu? Dosyalarımız ayrı ayrı mı değerlendirilir? Acaba bizi bilgilendirir misiniz bu konu hakkında
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';