x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 17

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Bursa

Değerli Ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, web sayfamız Bursa’dan yapacağınız Yunanistan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz pek çok sorunun karşılığını bulmak ve size yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında 2023 yılı Yunanistan vize ücreti bilgisini, başvuru sonuçlanma süresini ve hazırlanacak evraklar hakkında dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...

Bursa’dan Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Yunanistan vize başvurunuzu Bursa veya çevre bölgelerden gerçekleştirecekseniz, başvurunuzu Euroasia GVS Bursa ofisi ile vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. Yunanistan’nın bir Schengen üye ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlem gerçekleştirilerek bu kurallara uyum çerçevesi kapsamında konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olarak sunulması, biyometrik veri  (parmak izi) kaydının yapılmasının gerekliliğini hatırlatırız. Bu nedenle 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Yunanistan vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen başvuru merkezinde bulunmalarına gerek kalmaksızın alabilmektedirler. Ancak 2015 yılından sonra Schengen vizesi almamış kişilerin parmak izi beyanı için İstanbul’a gelmeleri gerekebilir. 

Bursa ili ve çevresi hangi Yunan Konsolosluğuna bağlıdır?

Bursa, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun sorumluluk alanı dahilinde olan illerden biridir. İstanbul Başkonsolosluğu sorumluluk alanındaki diğer iller aşağıdaki gibidir:

Bursa, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

Bursa’da Yunanistan Konsolosluğu var mı?

Bursa’da Yunanistan Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bursa’da ikamet ediyorsanız parmak izi işlemlerinizi bulunduğunuz şehirden tamamlayabilirsiniz veya daha hızlı bir işlem hizmeti için İstanbul'dan tamamlayabilirsiniz. 

Bursa dışında İstanbul’dan Yunan vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Bursa şehri Yunanistan İstanbul Konsolosluğu’nun görev alanı içerisinde bulunmaktadır. Ancak 2015 yılından sonra Schengen vizesi almış olan kişiler Bursa’dan Yunanistan vizesine başvuruda bulunabilirler.  Bursa Başkonsolosluğu’nun yetki alanı batı ve güneybatı Türkiye’nin aşağıdaki 12 illerini kapsıyor: Afyon (Akroinos-Nikopolis), Antalya, Aydın (Tralleis), Burdur (Polydoreio), Denizli (Laodikeia), Isparta, Bursa, Kütahya (Kotylaion), Manisa, Muğla (Movolla), Uşak (Temenothyrai), Balıkesir.

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvuruları hakkında detaylı bilgilere hangi numarayı arayarak ulaşabilirim?

Bursa’dan Yunanistan vizesine başvuru yapacak kişiler Yunanistan vize başvuruları için ihtiyaç duydukları bilgilere (0224) 322 01 17 numaralı hattımızı arayarak ulaşabilirler. Çağrı Merkezi’miz tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

Vize başvurularınıza dair detaylı sorularınızda gözden bir şey kaçırmama adına sorularınızı yazılı olarak bursa@eagvs.com e-posta adreslerimize iletebilirsiniz.

Bursa’dan Yunanistan vizesi alınacaksa başvuru sahipleri İstanbul’a gitmek zorunda mı?

Yunanistan vize başvurusunu Bursa’dan gerçekleştirecek başvuru sahipleri 2015 yılından sonra alınmış VIS ibareleri Schengen vizeleri yoksa İstanbul’a gelmeleri gerekebilir. 2015 yılından sonra alınmış Schengen vizeniz varsa evraklarınızı ofisimize kargo ile ulaştırarak, İstanbul’a gelmenize gerek kalmaksızın işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bursa’dan Yunanistan vizesi alacaklar kişilerin İstanbul’a kaç kere gitmeleri gerekir?

Bursa’dan Yunanistan vizesini alacak kişiler 2015 yılından sonra ilk kez Schengen vizesi alacaklarsa bir defaya mahsus olmak üzere İstanbul’daki başvuru merkezine gitmeleri ve parmak izi beyanında bulunmaları gerekir. Bursa’da da parmak izi işlem merkezi bulunmaktadır. Ancak İstanbul’a nazaran vize değerlendirme süresi  daha uzundur. Dileyen misafirlerimiz parmak izi işlem merkezleri hakkında detaylı bilgiyi yetkililerimizden alabilir. 2015 yılından itibaren herhangi bir Schengen vizesi almış başvuru sahipleri Yunanistan vize başvuru sahipleri parmak izi beyanına gerek kalmaksızın, evraklarını ofisimize kargo ile göndererek işlemlerini tamamlayabilirler. 

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu?

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Euroasia GVS ofisleri Yunanistan vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın Yunanistan Schengen vize randevuları Schengen departmanı yetkililerimiz tarafından gün ve saat bilgisi onayınıza sunularak alınacaktır.

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında parmak izi vermek zorunlu mu?

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvuruları sırasında dijital parmak izi tarama işlemi zorunlu bir prosedürdür. Son 5 yıl içinde VIS ibareli herhangi bir Schengen vizeniz bulunmuyorsa, parmak izi verilerinizi beyan etmeniz gerekecektir. Parmak izi kaydınızı Bursa’dan veya İstanbul’dan yaptırabilirsiniz.

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında mülakat uygulaması var mı?

Bursa’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında istisnai durumlar dışında mülakat yapılmamaktadır. Bazı durumlarda Yunan Konsoloslukları başvuranı mülakat için konsolosluk ofisine davet edebilmekte veya değerlendirme sürecinde başvuranı telefon ile arayarak seyahati ile ilgili çeşitli sorular yöneltebilmektedir. 

Bursa’dan yapılacak başvurularda Yunanistan vize ücreti nedir?

Yunanistan Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Yunanistan Konsolosluğu için 60 €, Yunanistan vize başvuru merkezleri içinse başvuru sahibi 2015 yılında itibaren 24.77 €, başvuru sahibi parmak izi verecek olması halinde ise 26.27 € servis bedeli almaktadır. Ayrıca bu ücretlere ek olarak Yunanistan vize başvurusunda bulunan her kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır. 

Önemli: Avrupa Parlamentosu’nun aldığı yeni Schengen vizesi kararlarına göre konsolosluk harç ücreti yakın zamanda 60 €’dan 80 €’ya çıkartılacaktır. 

Yunan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan Schengen vizesi ortalama olarak 5-15 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. Schengen departmanı yetkililerimiz vizenizin konsolosluktan işlemden çıktığı gün sizi bilgilendireceklerdir. Vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu teslim alarak, tarafınıza en kısa sürede gönderimini sağlayacaklardır.

Yunanistan vizesi reddi halinde ne yapılabilir?

Yunanistan vize başvurunuz reddedilirse konsolosluk nezdi vize ret nedenini size yazılı olarak iletecektir. Ret kararına bireysel olarak itiraz etme hakkına sahipsiniz. Başvurunuz reddedildiği takdirde size iletilecek formda karara nasıl itiraz edebileceğiniz ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. Usulüne uygun ve eksiksiz yapılan başvurularda ret oranının az olduğunu hatırlatırız. 

Digital parmak izi tarama işlemi kaç dakika sürer?

Bursa’dan yapacağınız Yunanistan vize başvurularında eğer 25.10.2014 tarihi sonrası herhangi bir Schengen üye ülke vize başvurularını için parmak izi beyanında bulunmamışsanız vize başvurularınız sırasında İstanbul başvuru merkezinde hazır bulunmanız ve parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur. Yunanistan vize başvuruları için verilecek parmak izi işlemleri o an yaşanabilecek yoğunluğa göre değişebilirken muhtemel bir yoğunluk olmaması halinde parmak izi beyanı işlemleri 5-8 dakika süre aralığında tamamlanacaktır. Yoğun bir dönemde ise işlem 2-3 saati bulabilmektedir.

Başvuru yapılan bölgeye bağlı olarak Yunanistan vize evraklarında değişiklik olur mu?

Başvuru yapılan bağlı olarak Yunan vizesi başvuru evraklarında değişiklikler olabilir. Yunan vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet ettiği bölgeye göre İstanbul, Ankara, Bursa veya İzmir’den başvurusunu yapmalıdır. Başvuru yapılan temsilciliğe bağlı olarak evrak listelerinde de birtakım değişiklikler olabilmektedir. Ayrıca seyahat amacınıza göre Yunanistan turist vize, Yunanistan ticari vize, Yunanistan ziyaret vizesi gibi Schengen vize türlerinden başvuru yapmalısınız. Her vize türüne bağlı olarak evraklarda değişiklikler olabilir. Lütfen ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayarak beyan edeceğiniz evrakları teyit ettiriniz.

Değerli ziyaretçimiz, Bursa’dan gerçekleştireceğiniz Yunanistan vizesi işlem sürecinize dair daha fazla bilgi almak ve Yunanistan vize başvuru sürecinizi başlatmak için (0224) 322 01 17 numaralı destek hattımıza bağlanabilirsiniz.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Bursa
S.V. 26/04/20, 02:23 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vizesi Bursa üzerinden başvuru yapılıyor mu? Mudanya’da oturuyorum. Geçtiğimiz yıl Almanya vizesi almıştım bu yıl yaz sezonuna yeniden alacağım ama işlemlerimi nereden yapacağımı bilemedim. Yeniden parmak izi vermeyeceğim için evraklarımı size yollasam siz başvuru yapıyor musunuz? Danışmanlık ve vize ücretleri nelerdir? Dilekçemi Almanya’da olduğu gibi Türkçe sunabilir miyim? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';