x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçimiz,

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şube Sayfasına Hoş Geldiniz.

Tekirdağ EAGVS şube olarak, Yunanistan vize başvurusu aşama ve prosedürlerini, konsolosluk görev bölgesi dağılımlarını, 2023 yılı güncel uygulamalarını gözeterek sizler için derledik. Başvurunuz öncesinde, sizin için hazırladığınız sayfamızdan ön bilgi alabilir, aklınıza takılan tüm detaylar için şube yetkililerimiz ile +90 (282) 255 50 37  numaralı telefonu tuşlayarak görüşebilirsiniz.

Ergene, Çorlu, Şarköy, Marmaraereğlisi, Hayrabolu, Saray, Muratpaşa, Kapaklı, Merkez gibi Tekirdağ ilçelerinin yanı sıra, Kırklareli ve Edirne gibi çevre illerde yaşayan vatandaşlarımız, Yunanistan Vize Başvurularını EAGVS Tekirdağ şubemiz aracılığı ile yapabilirler.

Euroasia Global Visa Services olarak, tüm şubelerimizden Yunanistan da dahil olmak üzere bütün dünya ülkelerini için vize danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Yunanistan vize başvurusu süreçleri ve belge gereksinimleri, seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. EAGVS Tekirdağ şube olarak, aşağıda listelediğimiz başlıklar kapsamındaki vize başvurularınızda rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Seyahatinizin gerekçesine uygun kategorinin hangisi olduğundan emin değilseniz ya da gerekçenizin yukarıda bulunmadığı düşünüyorsanız, Tekirdağ EAGVS şube yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Konsolosluk Görev Bölgeleri, Tekirdağ

Vize vermeye yetkili Yunanistan dış temsilcileri, kendilerine tanımlanan görev alanı sorumluluklarına göre hizmet vermektedirler. İkamet ettiğiniz ile göre başvuru yapmanız gereken konsolosluk değişebilmektedir. İllere göre konsolosluk görev bölgelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu: Tekirdağ, Kırklareli ve Edine illerinde ikamet eden Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarının Yunanistan vize başvurularını, Edirne Yunanistan Konsolosluğu değerlendirmekte ve karar bağlamaktadır. Bu illerde ikamet ediyorsanız, Tekirdağ EAGVS veya Edirne EAGVS şubelerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği: Büyükelçiliğin sorumluluk alanı, Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İçel, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van ve Yozgat illerini kapsar. Bu illerden herhangi birinde ikamet ediyorsanız, EAGVS Ankara ya da EAGVS Gaziantep şubelerindeki uzmanlarımızı ziyaret edebilir, telefon ya da e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu: Başkonsolosluğun görev alanı Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerini kapsamaktadır. Bu illerde ikamet ediyorsanız EAGVS İstanbul şubemiz ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği sağlamaktadır.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu: İzmir ve çevre illerine hizmet veren İzmir Başkonsolosluğunun görev alanı Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Balıkesir, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerini kapsamaktadır.

Yunanistan vize başvurunuzun yapılacağı yere göre, talep edilen belge listesi ve işlem süreleri farklılaşabilmektedir. Başvurunuz için istenen belge listesini şube yetkilerimizden alabilir, detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir?, Tekirdağ

Shengen uygulamasına dahil olan Yunanistan Hükümeti, Yeşil(Hususi), Gri(Hizmet) ve  Siyah(Diplomatik) pasaport sahiplerine 180 gün içerisinde 90 günden fazla konaklama içermeyen ziyaretleri için vize muafiyeti uygulamaktadır.

180 günü içerisinde 90 günden daha fazla konaklamanın gerektiği durumlarda ise, pasaport türünden bağımsız olarak tüm bireylerin Yunanistan Ulusal Vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Tekirdağ Yunanistan Vize Başvuru Adımları

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır, Tekirdağ

Vize başvuru talebinizin tarafımıza iletilmesinin ardından başlayan başvuru sürecindeki uygulama ve aşamaları aşağıda sizler için hazırladık. Tüm süreçlerde EAGVS Tekirdağ şubemizi yanınızda olacak ve size rehberlik edecektir.

  • Seyahat Gerekçesine Uygun Belge Hazırlanması: Vize başvurusu sürecinin ilk adımı seyahat nedeninizi doğru belirlemek ve doğru belgeleri hazırlamak ile başlar. Turistik, Ticari, Aile Ziyareti, Öğrenim görme gibi amaçlarından sizin için en doğru olanı seçmeli, bu amaç doğrultusunda konsolosluk yetkililerinin talep ettiği belgeleri hazırlamalısınız. Her gerekçe için destekleyici belgeler farklılaşmakta, seyahat detaylarınıza göre özelleşmektedir.
Sıklıkla değişen belge listeleri, bölgelere göre farklılaşan talepler, belge temini aşamasında yaşanan zorluklar vize başvuru sürecinizi uzatabilir, gecikmelere neden olabilir. Bu durumları yaşamamak, 2023 yılı güncel belge listelerini öğrenmek ve süreci kolaylaştırmak için Tekirdağ EAGVS şube yetkililerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.
Belgeleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra yetkililerimiz evraklarınızı detaylıca inceleyecek, herhangi bir eksik ya da sorun olması durumunda en kısa sürede sizinle iletişim kurarak gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar. 
  • Yunanistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması:  Başvurunuza dair en önemli belgelerden biri de, Yunanistan Vize Başvuru Formu’dur. Bu form aracılığı size dair kişisel çok sayıda bilgi istendiği gibi, seyahat süresince konaklayacağınız yer, harcamalarınızın nasıl karşılanacağı gibi yolculuğunuza dair detayları da belirtmenizi talep eden alan bulunur. Bu alanların tümü hatasız, eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurulmalıdır. Konsolosluk yetkililerinin ilk inceleyecekleri belge olan Yunanistan Vize Başvuru Formunda yapacağınız herhangi bir hata başvurunuzun reddedilmesine veya sonuçlanma süresinin uzamasına neden olabilir.
Sizi, yaklaşık olarak üzerinde 40 farklı bilginin istendiği, 4 sayfadan oluşan Yunanistan Vize Başvuru Formunu hazırlama zahmetine sokmadan, gerekli tüm bilgileri uzmanlarımız hazırlamakta, size sadece imzalamak kalmaktadır.
  • Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan dış temsilcilikleri, vize başvurularını değerlendirmeye almak için gerekli ödemelerin yapılmış olmasını şart koşmaktadır. Yunanistan Vize Bedeli, konsolosluk tarafından talep edilen tutar, aracı kuruluşa ödenen ücret ve danışmanlık hizmet bedelinden oluşur. Başvuru ücreti, seyahatinizin süresine ve gerekçesine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle 2023 yılı güncel Yunanistan vize ücretleri için Tekirdağ EAGVS yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.
Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında, Yunanistan dış temsilcilikleri ücret iadesi yapmamaktadır. Başvurusu reddedilen bireyin yeniden vize başvurusu yapmak istemesi halinde, Yunanistan vize bedelini yeniden ödemesi gerekmektedir.
  • Başvurunuz İçin Randevu Alınması: Yunanistan vize başvurunuz için randevu alınması gerekmekte. Belgeleriniz kontrol edikten sonra, şube yetkililerimiz sizi arayarak, uygun zaman aralığında sizin için randevu alacak ve gerekli planlamayı yapacaklardır.
Konsoloslukların dönemsel yoğunlukları ve resmi tatil günleri gözetildiğinde, herhangi bir gecikme yaşamamak için başvuru hazırlıklarınızı, seyahatinizden en geç 1 öncesinden başlatmanızı tavsiye etmekteyiz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Shengen uygulamasına dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi Yunanistan vize başvurularında da, parmak izi verilmesi zorunlu prosedürdür. Planlanan randevu saatine başvurunuzu gerçekleştirirken, başvuru merkezi  yetkilileri sizden parmak izi verilerini alacaklar. Geçerliliği süren bir shengen vizeniz ya da  25 Eylül 2014 tarihinden sonra alımış bir VIS ibareli vizeniz var ise parmak izi verme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.
Geçerli bir Shengen vizeniz ya da 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli bir vizenizin olması halinde şahsen gelmeden, sadece belgelerinizi tarafımıza kargo yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Geriye kalan tüm süreçler şube yetkililerimiz tarafından yürütülebilir.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun tamamlanmasının ardından konsolosluk değerlendirmesi başlamakta. Bu andan itibaren, EAGVS Tekirdağ şube yetkilerimiz vize talebinizin sonucunu günlük olarak takip etmekte, sonuç alındığında derhal size bilgi vermektedir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde pasaportunuz dilerseniz ofimizden teslim alabilir, Ev ya da iş adresine kargolanmasını isteyebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

Belgelerinizin teslimi ve biyometrik veri beyanının ardından başlayan değerlendirme süreci ortalama 6-10 iş günü sürmektedir. Dönemsel yoğunluklar ve Resmi tatiller nedeniyle herhangi bir gecikme yaşamamak adına, başvurunuzu seyahatinizden 1 ay öncesinde başlatmanızı önermekteyiz.

Yunanistan vize başvurusu için gereken evrakları öğrenmek, sorun yaşamadan vize başvurunuzu gerçekleştirmek için EAGVS Tekirdağ Şube yetkililerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

 Yunanistan Vize Başvurunuzu Başlatın, Tekirdağ

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Tekirdağ
M.Ş. 27/04/20, 10:11 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Tekirdağ’da oturuyorum, emekliyim. Yunanistan vizesi Tekirdağ için başvuru şartları nedir? Hangi belgeleri hazırlayacağım? Evraklar ve başvuru konusunda bana yardımcı oluyor musunuz? Ne kadar ödeme yapacağım? Gezmek amaçlı şahsi arabam ile seyahat edeceğim. Bilgilendirme yaparsanız sevinirim. İyi günler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';