x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Telefon/Faks

0 342 255 50 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz ile gerçekleştirmek istediğiniz Yunanistan vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişebileceğiniz sayfamıza Hoş Geldiniz.

Bizlerle iletişime geçmek için gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir veya +90 (342) 255 50 13 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Gaziantep, Nizip, Şahinbey, Araban, İslahiye, Nurdağı, Karkamış, Oğuzeli, Yavuzeli ve Şehitkamil ilçelerimiz olmak üzere Şanlıurfa, Osmaniye ve Kilis gibi komşu illerimizden yapacağınız Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Gaziantep

Yunanistan’ın Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri 6 ay içinde 3 ayı aşmamaları kaydı ile vize almaktan muaf tutulmuşlardır. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahipseniz Yunanistan seyahatiniz için geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Önceden herhangi bir Schengen ülkesine üye ülkelerden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği devam ediyorsa ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Yunanistan seyahatinde bulunabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Yunanistan seyahati için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi almak isteyenler için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirtilen vize kategorileri için vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan evrak listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yolu ile bize göndermeyi tercih edebilirsiniz isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler yetkililerimiz tarafından dikkatli bir şekilde incelenir. Kontrol edilen belgelerinizin arasında hatalı, yanlış veya gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu uygulama ile evrak hatası ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek aksaklıkların önüne geçmekteyiz. Yunanistan seyahatinizin hangi amaçta yer aldığını bilmiyorsanız ya da seyahatinizin hangi amaçla eşleştiğini bulmakta zorluk çekiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir ya da +90 (342) 255 50 13​ numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu - Gaziantep

Yunanistan seyahati için en gerekli belge olan ve Yunanistan seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu olan Yunanistan vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve hazırlık halindeki dosyalarınızın arasına konulur. Yunanistan vize başvuru formu doldurulurken girişi yapılan gerçeğe aykırı, hatalı ya da yanlış bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple yetkililerimiz sizden alacağı bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır. 

Yunanistan vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç İş Günü İçerisinde Karara Bağlanır? - Gaziantep

Yunanistan vize başvurularının karara bağlanma süresi yaklaşık olarak 6-10 iş günüdür. Bu süre net zaman vermemekle birlikte Yunanistan konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Yunanistan Hükümeti resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde gecikme yaşamamanız için, seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz. gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (342) 255 50 13 numaralı telefonumuzu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Alınır? - Gaziantep

Yunanistan Hükümeti’nin vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı prosedürler ve uygulamalar söz konusudur. Euroasia GVS Gaziantep şubesi tarafından sizler için bu uygulama ve prosedürleri sırasıyla açıklayarak listeledik:

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Yunanistan vizesi için gerekli olan evrakları hazırlayıp kurumumuza gönderdikten sonra yetkililerimiz belgelerinizi kontrol eder. Belgelerinizin arasında hatalı, eksik ya da yanlış belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan seyahati yapmak isteyenlerin en önce yapması gereken şart vize başvuru ücretini ödemeleridir. Yunanistan vize ücreti tüm harç bedellerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize ücretinizi banka hesabımıza yatırarak ödeyebilir ya da isterseniz ofisimizi ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz.
Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Yunanistan’ın Schengen vize uygulamasına taraf olması sebebiyle vize işlemleri için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izinizin verilmesinin ardından yetkililerimiz dosyanızı zaman kaybetmeden konsolosluğa teslim eder.
Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Yunanistan konsolosluk yetkililerinin vize işlemlerinizi tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Gaziantep

Schengen vize uygulamasında yer alması sebebiyle Yunanistan vizesi için daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşından büyük bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi verme işleminizi hatasız bir şekilde tamamlanmasını sağlar. 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden tekrar parmak izi vermenize gerek olmadan Yunanistan vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Yunanistan konsolosluk çalışanları ihtiyaç duyduklarında sizi birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Gaziantep
Z.T. 27/04/20, 12:35 Cevabı Görüntüle
Benim geçmiş yıllarda Euroasia danışmanlığı ile aldığım schengen vizelerim mevcut ama o dönemde İstanbul’da ikamet ediyordum ve parmak izi mi de vermiştim. Şuan Gaziantep Şehitkamil’de ikamet ediyorum. Başvuru sırasında parmak izine tekrar geleceğim söyleniyor internette bu ne kadar doğru? Yunanistan vizesi Gaziantep için işlem süresi ne kadar ve ben şirket sahibiyim hazırlamam gereken evraklar öncekine göre farklılık gösterecek mi? Önceki başvurularımda banka hesabım biraz yüklüydü, şuan o kadar fazla yok ama bu sorun olur mu? detayları da paylaşırsanız güzel olur teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';