x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Vize İşlemleri

Ö. Özer 21/11/19, 15:08
Ben iş sözleşmesi kapsamında bazı kurumsal şirketlere dışarıdan danışmanlık sağlamaktayım. Turistik olarak Yunanistan’a ve birkaç schengen ülkesine gideceğim. Son schengen vizemi 2019 yılı Ekim ayında 3 aylık olarak almıştım ve parmak izimi o sıra almışlardı. Yunanistan’da 4 gün kalacağım, İtalya’da 2 gün kalacak şekilde seyahat planlaması yapmaktayım. Dönüşüm İtalya’dan direkt olacak. Buna dair otel ve uçak rezervasyonları da sunacağım. Yunanistan vize işlemleri için yapmam gerekenler, hazırlamam gereken evrak ve ücret bilgisi ile ilgili bilgi alabilir miyim? Önceki vize başvurumda zorlanmıştım ve Euroasia’yı bana arkadaşım önerdi, danışmanlığınız neleri kapsamaktadır? Teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba

Yunanistan vizesi için ilgili evrak ve ücret bilgisi tarafına mail ve sms olarak paylaşılmıştır. Yunanistan ülke uzmanlarımız gereken ilgi ve alakayı göstereceklerdir.

Yunanistan Vize İşlemleri 2020

Sizlere gereken evrakları hazırlamanız aşamasında ülke uzmanlarımızdan da destek alabileceksiniz, schengen vizesi evrakları genel olarak; pasaport, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, şahsi vize talep dilekçeniz, banka, iş(iş sözleşmeleri ve kanıtlar belgeler) ve seyahat rezervasyonu (ulaşım, konaklama) belgelerinizden oluşur. Son 59 ay (4 yıl 11 ay) içerisinde parmak izi vermiş olduğunuzdan dolayı bu başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmamaktadır. Bütün evraklarınızı ofislerimize kargo veya elden teslim etmeniz halinde bizler tüm süreci yöneteceğiz.

Yunanistan vize başvurusu için bizlere ilettiğiniz evraklar detaylıca incelenerek sizlere dosyanızın durumu, varsa eksiklik/güncellik sorunu, yanlış/hatalı evrak gibi dönüşler ve yapılabilecekler hakkında bilgi paylaşımı sağlanacaktır. Yunanistan ve İtalya için konaklama ve ulaşım rezervasyonları sunduğumuz gibi bu seyahat planlamanızı form ve dilekçelerinizde de belirtmemiz gerekecek.

Yunanistan vizesi için harcama dağılımınız şu şekildedir; Yunanistan vize harcı 80€, dosyanızın sunulduğu vize başvuru merkezi ücreti 20€, Euroasia Gvs danışmanlık ve koordinasyon hizmet bedeli 30€, isteğe bağlı anlaşmalı kurumlarımızca kesilen seyahat sağlık sigortası poliçeniz (iki haftaya kadar) 10€’dur.

Bizler ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren başlayan danışmanlığımız vize sonucunuz alınana kadar devam etmektedir. Hangi ülke ile ilgili işlem sağlayacaksanız o ülkenin uzmanından destek aldığınız için birebir iletişimimiz kuvvetlidir.

Yunanistan vize işlemleri , vize başvuru süreci ve ücret detayları hakkında ayrıntılı bilgi almak için ülke uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Vize işlemlerinde Euroasia Gvs danışmanlığınızdan fayda sağlamış kişilerin Google yorumlarına göz atabilirsiniz.

Saygılarımla.

Okan E.

Yunanistan Vize İşlemleri

Ö.S 05/09/20, 12:40

Merhaba, Yunanistan vize işlemleri için yardımcı oluyor musunuz? Ben erkek arkadaşımla birlikte Atina'ya gitmek istiyorum. Şuan sınırların kapalı olduğunu biliyorum. Erkek arkadaşım özel bir şirkette üst düzey yönetici, ben ise devlet memuru olarak başvuru yapacağım. 2018 yılında alınmış schengen vizelerimiz var ikimizinde. Covid salgını nedeniyle şuan işlemler nasıl ilerlemektedir? Bizler önümüzdeki yaza vize başvurusu düşünmekteyiz, bu başvuruyu şimdiden yapsakta yoğunluğa kalmasak diye düşünüyoruz. Bu aşamada siz bize nasıl yardımcı olabilirsiniz? Ayrıntılı cevap verirseniz çok sevinirim, çok teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/09/20, 12:52

Merhaba,

Yunanistan vize başvurusu için tüm süreç ile ilgilenmekteyiz. Schengen vize başvurularınız en erken seyahat gününüzden 6 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Şimdiden yaz için bir başvuru mantıksız olacaktır. En azından salgının yoğunluğuna göre ülkelerin izlediği politikaları takip ederek bahar aylarının başlarında yeniden düşünebiliriz. Üstelik yoğunluğa kalmanız için bir sebep yok, çünkü Yunanistan vize işlemleri 2020 pandemi dahi olsa devam etmektedir. Vize başvurularınız sonuçlandırılmaktadır. Ancak tabi sınırlar kapalı olduğu için vizeler şuan verilse dahi vizesinizi alan kişiler yine de seyahat edememektedir.

Devlet memurları ve çalışanlar için istenen güncel evrak listeleri ve ücret bilgileri ülke uzmanlarımız tarafından belirttiğiniz bilgilere mail ve sms yolu ile iletilmiştir. Bizlere kargo veya elden ulaşan evraklarınız detaylı incelememizden geçer ve dosyanız hazırlamaya başlanır. 

2018 yılında almış olduğunuz schengen vizelerinizde parmak izi beyanında bulunmadınızdan ötürü bu alacağınız vizelerde konsolosluk özel olarak çağırmadıkça şahsen gelmenize gerek yoktur.

Daha detaylı bilgi almak için ülke uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Saygılarımla.

Okan E.

Yunanistan Vize İşlemleri

M.K 05/11/20, 10:18

Öncelikler sormak istediğim şudur; bizler Adana'da ikamet ediyoruz, Yunanistan'a ticari olarak seyahat etmek istiyoruz. Bunun için davetiye talebinde bulunduk. Yunanistan'ın vize başvurularını kabul ettiğini öğrendim, biz şirket sahibi iki ortak olarak ülke ne zaman açılırsa o zaman seyahat etmeyi düşünüyoruz. Yunanistan vize işlemleri için ihtiyacımız olan evraklar nelerdir? Başvuru için bir yere gelmemize gerek olacak mı eski vizelerimiz de mevcut yine aynı ülke için bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz, hizmet ücretiniz için hassas davranabiliriz, teşekkürler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/11/20, 10:34

Merhaba

Şirket sahipleri için istenen gerekli evrak ve ücret bilgilendirmeleri paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerine gönderimi sağlanmıştır. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra detaylı kontrolleri sağlanır ve sizlere varsa eksik, hata gibi dönüşler sağlanarak dosyanız tamamlanır. Bizler online formunuzu doldurur, randevunuzu alır ve işlem sağlandıktan sonra pasaportunuzun takibini yaparız.

Vize Başvuruları Açık mı?

Yunanistan vize başvuruları covid pandemisi sebebiyle sadece İstanbul'dan İstanbul temsilciliğine bağlı şehirlerden alınmaktadır. Adana'da ikamet eden kişiler şu an başvurularını maalesef gerçekleştiremiyor. Yunanistan vizesi işlem sağlamak için temsilciliklerin açıklamalarını takip etmekteyiz. Duyuruları sayfalarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yunanistan vizesi için işlemler tarafımızdan takip edilmektedir. Sizin için işlemler açılınca tüm evraklarınızı ofisimize kargo veya elden teslim etmeniz yeterlidir. Ülke uzmanlarımız ile birebir ilerleyerek tüm sürece hakim olabilirsiniz. Pandemi nedeniyle Yunanistan vize işlemlerinin ne zaman tamamiyle aktif olacağı bilinmemektedir.

Yanıtını alamadığınızı düşündüğünüz sorularınız için ülke uzmanımıza ulaşın.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Vize İşlemleri

A.G. 22/12/20, 09:13

Merhaba. Arkadaşlarım ile Yunanistan'a turistik amaçlı seyahat etmek istiyorum. Yunanistan vize işlemleri açık mı? Başvurumuzu en yakın ne zaman yapabiliriz? Yunanistan vizesi ile Bulgaristan'a geçmek mümkün mü? Bizler daha önce hiç vize almadık, yakın bir ülkeye gitmek ve kültürünü görmek istiyoruz. 4 kişiyiz toplamda üçümüz öğrenciyiz, 1 kişi çalışandır, bize ailelerimiz sponsor olacak, çalışan kendi evraklarını hazırlayacak. Uçak, otel, seyahat sağlık sigortaları için de hizmet sağlıyor musunuz? Başvuru için bizim doğrudan gelmemize gerek var mı? Detaylar hakkında bilgilendirme yapmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 22/12/20, 09:30

Merhaba

Yunanistan vize işlemleri pandemi dolayısıyla kapalıdır. Uzun süreli oturum veya özel izinli vize başvuruları kabul edilmektedir. Konsolosluğun turistik vize başvurularını ne zaman kabul edeceği bilinmemektedir. Sayfamızın duyurular kısmında tüm ülkelere dair öğrendiğimiz gelişmeleri yayınlamaktayız.

Yunanistan Vize Başvuru

Vize başvurularınız seyahatinize en yakın 1 ay öncesinden planlanmalıdır. Bu süreç evraklarınızın toparlanması, hazırlanması, başvuru ve sonuçlanma kısımlarını genel olarak kapsar. Konsolosluğun işlem süresi kendi yoğunluklarına ve işlem hızlarına bağlıdır. Vize onayı veya reddi almanız tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. 

Euroasia Gvs vize onayınızı garanti etmez. Edinilmiş tecrübelerimizden hareketle başvurunuzun en doğru biçimde yapılması sağlanır.

Hazırladığınız Yunanistan başvuru evrakları ofisimize kargo veya elden teslim etmeniz halinde aktif danışmanlığımız da başlamış olur. Bizlere ulaşan dosyanız 3 iş günü içerisinde değerlendirilir, tamamlanması sağlanır ve başvuru planı oluşturulur. Biometrik verilerinizi beyan edebilmeniz için başvuru merkezine gelmeniz sağlanır. Sizleri orada karşılayan operasyon temsilcimiz ile başvurunuz yapılır.

Vize alım sürecinizi aynı zamanda sayfamızın vize sorgula kısmından da yapabiirsiniz.

Yunanistan vizesi için otel ve uçak konularında yardımcı olmamaktayız. Bunlar size özel masraflar olduğundan yaptığınız rezervasyon veya satın alım belgelerinizi kontrol eder ve dosyanıza ekleriz. Geçici rezervasyonlar için yine de ülke uzmanımız bilmeyenler için destek olabilmektedir. Seyahat sağlık sigortalarınızı ise anlaşmalı kurumlarımızdan yaptırabilmekteyiz.

Yunanistan vizeniz tek girişli ise Bulgaristan'a geçemezsiniz. Çok girişli schengen vize ile Bulgaristan'a geçebilirsiniz ancak yine de sınır kapısındaki polisler buna karar verecektir.

Yunanistan vizesi için ihtiyacınız olan evrak ve ücret bilgileri size ayrıca mail ve sms olarak iletilmiştir.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Vize İslemleri

Cevap Ver