x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli Ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, web sayfamız Balıkesir’den yapacağınız Yunan vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun karşılığını bulmak ve size yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında 2023 yılı güncel Yunanistan vize ücreti bilgisini, başvuru sonuçlanma süresini ve beyan edilecek evraklar hakkında dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...
Yunanistan vizesini Balıkesir’den almak için; 2015 yılından sonra Schengen vizesi almamış kişilerin vize başvuruları için İzmir'e veya İstanbul'a gelmeleri gerekebilir. Randevudan önce başvuru evraklarını ofisimize ulaştırmaları gerekmektedir. 2015 yılından sonra Schengen vizesi almış olan kişiler vize başvurularını, evraklarını ofisimize gönderek işlemlerini başlatabilirler.
Balıkesir’den yapacağınız Yunan vize başvurunuzu vakit kaybetmeden başlatmak veya vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için arayınız: (0266) 225 50 02

Balıkesir’den Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Yunanistan vize başvurunuzu Balıkesir’den gerçekleştirecekseniz, başvurunuzu Euroasia GVS Balıkesir ofisi ile vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Yunanistan vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen başvuru merkezinde bulunmalarına gerek kalmaksızın alabilmektedirler. Balıkesir, Yunanistan İzmir Konsolosluğunun yetki alanındadır. İzmir Yunanistan Konsolosluğu'nun yetki alanına dahil olan iller; Afyon (Akroinos-Nikopolis), Antalya, Aydın (Tralleis), Burdur (Polydoreio), Denizli (Laodikeia), Isparta, İzmir, Kütahya (Kotylaion), Manisa, Muğla (Movolla), Uşak (Temenothyrai)'dir.. Bu bölgede ikamet edenler son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden Schengen vizesi almamışlarsa işlem merkezinde şahsen bulunarak dijital parmak izi tarama işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru bölgenize bağlı olarak İzmir veya bulunduğunuz ilden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yunanistan’nın bir Schengen üye ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlem gerçekleştirilerek bu kurallara uyum çerçevesi dahilinde gerekli belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi, biyometrik veri  (parmak izi) kaydının yapılmasının ardından pasaportun işlem sürecine dahil edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’den Yunan vizesine nasıl başvuru yapabilir?

Yabancı vatandaşların Türkiye’de ikamet izinlerinin bulunduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Yunanistan Konsoloslukları vize başvurularının değerlendirme işlemini başvuru sahibinin sosyal ve ekonomik durumunu inceleyerek yapar. Geçici olarak Türkiye’ye öğrenim görmeye gelen öğrencilerden ise ebeveynlerin dokümanlarını talep etmektedir. Bu dokümanların İngilizce veya Yunanca diline noter tasdikli olarak çevrilmiş belge sunulmalıdır.  Türkiye dışında başka bir ülkede doğmuş başvuru sahiplerinin, yakın bir zaman içerisinde biyometrik verilerini vermiş olsa bile güncel başvurusu ile birlikte yeniden dijital parmak izi vermeleri gerekmektedir.

18 yaş altındaki kişiler başvurularını nasıl yapmalıdır?

18 yaş altı vize başvuru sahipleri, ebeveyn/yasal vasi ya da tek başına seyahat etme durumlarında ayrı başvuru doldurularak ebeveynlerden ayrı başvuru yapılmalıdır. 12-18 yaş arası başvuranın parmak izi beyanında da bulunması gerekir.

12 yaş altı başvuruları ebeveynleri tarafından nasıl yapılmalı?

  • 12 yaş altı çocuklar dijital parmak izi prosedüründen muaftır.

  • 12 yaş üstü çocukların biyometrik(parmak izi) uygulama gereği parmak izi vermemiş ise ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber şahsen başvuru merkezinde bulunmaları gerekmektedir.

  • 12 yaş altındaki çocuğun geçimi sağlayan aile üyesinin evraklarının aynısı fotokopileri 12 yaş altı çocuk veya çocukların her birinin dosyasına ayrı ayrı eklenmesi gerekmektedir.

  • 12 yaş altındaki çocuğun tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat etmesi halinde, her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tastikli muvafakatname (son 6 aya ait ) sunulması gerekmektedir.

  • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecekse, her iki ebeveyn ya da yasal vasinin işlem merkezinde bulunması ve başvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname ( son 6 aya ait ) ibraz edilmesi şartı bulunmaktadır.

  • 12 yaş altındaki çocuğun başvurusunu anne-baba haricinde biri getirecek ise bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.

  • Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının da sunulması gerekmektedir.

Yunanistan’a şahsi aracı ile seyahat edeceklerin beynelmilel ehliyete ihtiyacı var mı?

T.C. ehliyetinizi, 01.01.2016 tarihinden sonra yeni kriterlere göre yenileyenlerin beynelmilel ehliyet almasına gerek yoktur. Yeni ehliyet ile birlikte Yunanistan’a seyahat edebilirler. 

Ad/Soyadı değişikliğinde yeni adımı soyadımı taşıyan pasaport ile mi başvuru yapmam gerekir? Eski pasaportumdan mevcut vizem geçerli olur mu?

Evet, eski isminizi taşıyan ad/soyad kabul edilemez. Eski isim soyadınızı taşıyan pasaportta geçerli vizeniz var ise bu vize geçerli sayılmaz. Vizenizin güncel pasaprtunuzda yer alması gerekmektedir.

Yunanistan vizesi başvuru belgelerimi kargo ile gönderebilir miyim?

Başvurunuzu Euroasia GVS ile tamamlayacaksanız başvuru belgelerinizi kargo ile gönderebilirsiniz. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız, belgelerinizi kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuzu doğrudan işlem merkezine veya konsolosluklara yapacaksanız belgelerinizi kargo ile gönderemezseniz. Şahsen başvuru merkezinde bulunarak, başvuru yapmanız gerekir. 

Balıkesir ile birlikte İzmir'den Yunanistan vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Balıkesir şehri Yunanistan İzmir Konsolosluğu’nun görev alanı içerisinde bulunmaktadır. Ancak 2015 yılından sonra Schengen vizesi almış olan kişiler Balıkesir’dan Yunanistan vizesine başvuruda bulunabilirler.  Balıkesir Başkonsolosluğu’nun yetki alanı batı ve güneybatı Türkiye’nin aşağıdaki 12 illerini kapsamaktadır: Afyon (Akroinos-Nikopolis), Antalya, Aydın (Tralleis), Burdur (Polydoreio), Denizli (Laodikeia), Isparta, Balıkesir, Kütahya (Kotylaion), Manisa, Muğla (Movolla), Uşak (Temenothyrai), Balıkesir.

Balıkesir’den yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu?

Balıkesir’den yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu prosedürdür. Euroasia GVS ofisleri Yunanistan vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak kişilerin Yunanistan Schengen vize randevuları yetkililerimiz tarafından gün ve saat bilgisi onayınıza sunularak alınmaktadır.

Balıkesir’dan yapılacak Yunanistan vize ücreti nedir?

Yunanistan Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Yunanistan Konsolosluğu için 60 € harcı bulunmaktadır. Yunanistan vize başvuru merkezleri içinse başvuru sahibi 2015 yılında itibaren 24.77 €, başvuru sahibi parmak izi verecek olması halinde ise 26.27 € servis bedeli almaktadır. Ayrıca bu ücretlere ek olarak Yunanistan vize başvurusunda bulunan her kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır.  

Başvuru yapılan bölgeye bağlı olarak Yunanistan vize evraklarında değişiklik olur mu?

Başvuru yapılan bağlı olarak Yunan vizesi başvuru evraklarında değişiklikler olabilir. Yunan vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet ettiği bölgeye göre İstanbul, Ankara, Bursa veya İzmir'den başvurusunu yapabilir. Başvuru yapılan temsilciliğe bağlı olarak evrak listelerinde de birtakım değişiklikler olabilmektedir. Lütfen ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayarak beyan edeceğiniz evrakları teyit ettiriniz. Yunanistan vize evrakları seyahat amacınıza göre de değişiklik göstermektedir. Yunanistan ticari vize ve Yunanistan turist vizesi evraklarını ilgili linklere tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Yunan vizesi kaç günde çıkar?

Yunan vizesi ortalama olarak 5-15 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. Schengen departmanı yetkililerimiz vizenizin konsolosluktan işlemden çıktığı gün sizi bilgilendireceklerdir. Vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu teslim almakta ve tarafınıza en kısa sürede iletmekteyiz. Türkiye’de yaşayan yabancı ülke vatandaşlarının proses süresi normal şartlarda 15 iş günüdür. Bu nedenlerle dini ve milli bayramlardaki ve yılbaşındaki yoğunluklar da göz önünde bulundurularak vize başvurusunun olabildiğince erken yapmanızı tavsiye ederiz.

Yunanistan vizesi reddi halinde ne yapılabilir?

Yunanistan vize başvurunuz reddedilirse  Yunanistan Başkonsolosluğu yetkilileri ret nedenini size yazılı olarak iletecektir. Ret kararına bireysel olarak itiraz edebilirsiniz. Başvurunuz reddedildiği takdirde size iletilecek form karara nasıl itiraz edebileceğiniz ile ilgili ayrıntılı bilgileri içermektedir.

Değerli ziyaretçimiz, Balıkesir’den gerçekleştireceğiniz Yunanistan vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve Yunanistan vize başvuru sürecinizi başlatmak için (0266) 225 50 02 numaralı destek hattımıza bağlanabilirsiniz.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Balıkesir
A.E. 26/04/20, 00:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Balıkesir Üniversitesi’nde öğrenim görmekteyim. İkamet adresim ise Ankara’dır. Yunanistan’a turistik amaçlı seyahat etmek istiyorum. Masraflarım için bana şirket sahibi annem sponsor olacak. Yunanistan vizesi Balıkesir başvurularını nereden yapıyorum? Doğrudan konsolosluğa başvuru yapabilir miyim? Bu seyahatim için hazırlamam gereken evraklar nedir? Siz tüm işlemleri sağlıyor musunuz? Sorularıma cevap verirseniz sevinirim, iyi günler dilerim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';