x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Trabzon

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz ile gerçekleştirmek istediğiniz Yunanistan vize başvuruları için vize başvuru formuna, gerekli tüm güncel bilgilere ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtına ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. 

+90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak veya trabzon@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon, Akçaabat, Arsin, Vakfıkebir, Sürmene, Hayrat, Dernekpazarı, Ortahisar, Araklı, Şalpazarı, Of, Yomra, Maçka, Düzköy, Çaykara, Beşikdüzü, Köprübaşı, Tonya ve Çarşıbaşı ilçelerimiz başta olmak üzere Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun gibi çevredeki şehirlerimizden Yunanistan vize başvurusu yapabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

Yunanistan Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden bir diğeri de Yunanistan’dır. Bu nedenle Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibiyseniz Yunanistan seyahatinizin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlardan herhangi birisine sahip olanlar 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vize almaktan muaf tutulmaktadırlar. Daha öncesinde alınan bir Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterli ise ve geçerliliği hala devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Yunanistan seyahati gerçekleştirebilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Yunanistan vizesine başvuru yapmak için öncelikle hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirtilen vize başlıkları için Yunanistan vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan belge listelerine yukarıda belirtilen vize başlıklarına tıklayarak erişebilirsiniz. Gerekli olan belgelerinizi hazır hale getirdikten sonra isterseniz kargo aracılığı ile isterseniz de ofisimize gelerek bize teslim edebilirsiniz. Uzman yetkililerimize ulaşan belgeler eksiksiz bir şekilde dikkatlice incelenir. Yapılan bu uygulama sayesinde belge hatası nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat gerekçenize uygun olan başlığı belirleyemiyorsanız ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız aklınıza ve aklınıza takılan tüm sorular için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayabilir veya trabzon@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. 

Yunanistan Vize Başvuru Formu - Trabzon

Yunanistan konsolosluk yetkililerinin incelemiş olduğu ilk belge olan ve Yunanistan seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu tutulan Yunanistan vize başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve hazırlık sürecindeki dosyalarınızın arasına konulur. Yunanistan vize başvuru formu doldurulurken girişi yapılan eksik, yanlış ya da gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle yetkililerimiz size gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Yunanistan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç İş Günü İçerisinde Tamamlanır? - Trabzon

Başvurusu yapılan Yunanistan vize başvurularının tamamlanma süreleri 6-10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre tam zaman belirtmemekle birlikte Yunanistan Devletinin resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve Yunanistan konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

trabzon@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da+90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Yunanistan vizesi alabilmek için Yunanistan hükümeti tarafından yerine getirilmesi gereken bir takım uygulama ve prosedürler mevcuttur. Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için bu uygulama ve prosedürleri aşağıda sırasıyla listeledik.

Yunanistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Yunanistan vize başvurusu için tarafınıza ilettiğimiz belge listelerini hatasız ve doğru bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlayıp Euroasia GVS Trabzon şubemize ulaştırdığınız belgeler incelenerek kontrol edilir. İncelenen belgelerinizin arasında hatalı veya eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan seyahati yapmak isteyenlerin yapması gereken ilk şart Yunanistan vize başvuru ücretini ödemektir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer tüm giderleri kapsamaktadır. Vize başvuru ücretinizi isterseniz hesabımıza transfer ederek ödeyebilir ya da isterseniz ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Yunanistan’ın Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle vize işlemleri için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra yetkililerimiz hiç zaman kaybetmeden dosyalarınızı konsolosluğa teslim eder.

Pasaportunuzun Size Ulaşması: Yunanistan konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlaması ile birlikte yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilir ya da kargo ile gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Trabzon

Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Yunanistan vizesi için önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamı dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve eşlik eder böylece parmak izi verme aşamanız hızlı ve sorunsuz bir şekilde sürdürülüp tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan Yunanistan vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Gerek gördüklerinde Yunanistan konsolosluk yetkilileri sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Trabzon
K.D. 28/04/20, 15:11 Cevabı Görüntüle
Trabzon’da devlet memuru olarak çalışmaktayım. Yunanistan vizesi Trabzon üzerinden burada yapabiliyor muyum? Siz hangi konularda destek oluyorsunuz çünkü bu ilk schengen vizem olacağım için dikkatli davranmak istiyorum. Yunanistan vizesi alarak önce Yunanistan’da sonra İtalya’da beşer gün kalacağım. Yunanistan’a uçak ile Yunanistan’dan İtalya’ya feribot ile gideceğim İtalya’dan Türkiye’ye ise uçak ile döneceğim. Seyahat planlamam bu şekildedir. Hazırlamam gereken evraklar ve ücret bilgileri ile dönüş yaparsanız sevinirim. Saygılarımla iyi günler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';