x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Edirne Konsolosluğu

Edirne konsolosluğu Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinde ikamet eden kişilere hizmet vermek amacıyla faaliyet göstermektedir.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Sotırıa THEOCHARİDİ / Konsolos
Adres : Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No: 2 / Edirne
Telefon : +90 284 235 58 04
Faks : +90 284 235 58 08
E-Posta : grcon.adr@mfa.gr

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Edirne Konsolosluğunun çalışma saatleri aşağıdaki gibidir.

Konsolosluk Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma

09.00 - 13.00

Cumartesi ve Pazar

Kapalı

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Vize Başvurusu

Yunanistan Edirne Konsolosluğu, Yunanistan seyahati yapmak isteyen Türkiye ve üçüncü ülke vatandaşlarına vize vermeye yetkilidir. Vize başvurusu sadece randevu ile yetkili aracı kurumlar ile yapılabilmektedir. İki tip vize mevcuttur.

  •  Kısa Süreli Schengen Vizesi: 180 gün içerisinde 90 günden fazla kalmama şartıyla verilen vizedir. Bu süreleri aşmayan Turistik, Ticari, Aile Ziyareti ya da Öğrencilik Faaliyetleri gibi gerekçelerle seyahat edecek olanlara verilir.
  • Yunanistan Ulusal Vizesi: 90 günden daha fazla konaklamanın gerekeceği durumlarda talep edilmesi gereken vizedir. Evlilik, uzun sürekli eğitim, işyeri açma gibi gerekçelerle 90 günden daha uzun süre Yunanistan’da kalmanızın gerekeceği durumlarda başvurmanız gereken vize türüdür.

Başvurularınız tamamlanması 2-3 hafta sürebilmektedir. Bu süreyi gözeterek başvurunuzu en geç 15 gün, en erken 3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, aşağıda paylaştığımız Yunanistan Schengen Vize Talep Formunu İngilizce, Türkçe ya da Yunanca olarak eksiksiz bir şekilde doldurmuş olmaları gerekir.

  •  İngilizce Yunanistan Schengen Vize Talep Formu için tıklayınız.
  •  Türkçe / Yunanca Yunanistan Schengen Vize Talep Formu için tıklayınız.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Hizmetleri

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Yunan vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermenin yanı sıra, Yunanistan’daki kurum ve kuruluşların talep ettiği bazı hizmetleri de diğer ülke vatandaşlarına sunmaktadır.

Bu hizmetlerden bazıları şunlardır:

  •  Pasaport ve Kimlik İşlemleri: Yunan vatandaşlarının yeni pasaport talepleri ya da sahip oldukları pasaport ve kimlik kartlarının geçerlilik sürelerinin dolması, yıpranması, kaybolması ya da çalışması gibi durumlarda ihtiyaç duyulan hizmetleri kapsamaktadır.
  •  Vatandaşlık Hizmetleri: Evlilik, doğum, ölüm gibi hallerde iletişim kurabilir, sabıka kaydı talep edebilir, diğer vatandaşlık haklarınız ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz.
  • Noterlik Hizmetleri: Yunanistan ya da Yunan kurumlarında ihtiyaç duyacağınız tasdik işlemleri, aslına uygun belge çoğaltımı gibi noterlik hizmetlerini yaptırabilirsiniz.
  •  Vatandaşlık hakkı taleplerinizi takip edebilirsiniz.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Nerede? 

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Edirne
A.C. 27/04/20, 11:46 Cevabı Görüntüle
Yaz sezonunda Yunanistan’a seyahat etme planım var. Sigortalı çalışanım ve Edirne’de ikamet ediyorum. Yunanistan vizesi Edirne için benden istenen evraklar nelerdir? Vize başvurumun değerlendirme süresi nedir? Banka hesabımda ne kadar olması gerekir? Bilgilendirme sağlarsanız çok memnun olurum teşekkür ederim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';