x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 29

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Antalya

Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Yunanistan vize başvurularına dair tüm güncel ve gerekli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Bize ulaşmak için antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilir ya da +90 (242) 255 01 29 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Aşağıda devam etmekte olan sayfalarımızda başta Antalya, Demre, Konyaaltı, Alanya, Aksu, Döşemealtı, Finike, Akseki, Gazipaşa, Elmalı, Kepez, Manavgat, Serik, Korkuteli, İbradı, Kaş, Muratpaşa, Gündoğmuş, Kepez ve Kumluca ilçelerimiz başta olmak üzere Burdur, Karaman ve Isparta gibi çevredeki şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan Yunanistan vize başvuruları için vize başvuru formuna ve aklınıza gelebilecek tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Antalya

Yunanistan Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu sebeple Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bu duruma ek olarak önceden alınan bir Schengen vizeniz varsa sürekliliği devam ediyorsa ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Yunanistan seyahati yapabilirsiniz. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibiyseniz Yunanistan seyahatinizden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. 

Yunanistan Vizesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir? - Antalya

Euroasia GVS Antalya şubemiz ile sizler için aşağıda çeşitli amaçları bulunduran vize kategorileri belirtilmiştir.

Yunanistan seyahatiniz için seyahat amacınızı belirledikten sonra ilgili vize kategori bağlantılarına tıklayarak gerekli olan evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınızın hangisi olduğuna karar veremiyorsanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (242) 255 01 29 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belge listelerini hazırladıktan sonra isterseniz herhangi bir kargo şirketi ile  bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu - Antalya

Yunanistan seyahati için doldurması zorunlu olan Yunanistan vize başvuru formu dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve diğer evraklarınızın arasına konulur. Yunanistan vize başvuru formu doldurulurken gerçeği yansıtmayan, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Yetkililerimiz size bu konuda gerekli olan desteği vererek sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurup hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Yunanistan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Kaç Günde Tamamlanır? Antalya 

Yunanistan vize başvurularının karara bağlanma süresi 6 ila 10 iş günü arasında değişim göstermektedir. Bu süre her zaman net zaman vermemekle birlikte Yunanistan Hükümetinin resmi tatilleri, Yunanistan konsolosluk çalışanlarının istediği ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde meydana gelebilecek bir olumsuzluk yaşamamanız için, seyahatinizden en az 4 hafta önce bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. 

antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (242) 255 01 29 numaralı telefonumuzu arayarak yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Yunanistan Hükümetinin vize işlemleri için yapmış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile sizlere bu aşama ve prosedürleri açıklayarak aşağıda listeledik.

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evrakların Hazırlanması: Yunanistan vize başvurusu için hazırlanması gereken belgelerin listesi tarafınıza iletilir. İletilen belgeleri hazır hale getirdikten sonra isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilir isterseniz de kargo ile bize ulaştırabilirsiniz. Antalya şubemize ulaşan belgeleriniz uzman yetkililerimiz tarafından dikkatli bir şekilde incelenir. İncelenen belgelerinizde yanlışlık, gerçeği yansıtmayan bilgi ya da hatalı bilgi varsa aranarak bilgilendirilirsiniz. Bilgilendirme sayesinde belge yanlışlığı ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde karşılaşabileceğiniz olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız.

Yunanistan Vize Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan vize başvurusu için yapmanız gereken ilk şart vize başvuru ücretinizi ödemektir. Yunanistan vize başvuru ücreti ise tüm harçlardan, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir isterseniz de hesabımıza göndererek ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında bulunan diğer ülkelerde olduğu gibi Yunanistan için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve dosya durumunuzun günlük olarak takip edilmesi gibi gereken işlemleri sizin yerinize yapar.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Başvuru sürecinizin tamamlanması ile birlikte yetkilimiz pasaportunuzu teslim alarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz herhangi bir kargo firması ile gönderilmesini isteyebilir ya da isterseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Antalya 

Schengen vize uygulamasına dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi Yunanistan vizesi için de 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde ise sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği aracılığı ile parmak izi verme işleminiz kusursuz bir şekilde tamamlanır. Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin aldığı ortak karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden başvuru merkezine gelerek parmak izi vermenize gerek kalmadan Schengen vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyduklarında Yunanistan konsolosluk çalışanları sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman rastlanan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Antalya
İ.K. 27/04/20, 14:11 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vizesi Antalya için başvuru yapmak istiyorum. Ben eczane sahibiyim ve Eylül ayında seyahat etmeyi planlıyorum. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Başvurumu Antalya’dan yapabiliyor muyum? Sizlerin danışmanlığı neleri kapsamaktadır? Son sorum ise KKTC’ye gitmeyi planlıyorum temmuz ayında, Yunanistan vizesi için bu bir sorun mu? Teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';