x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan’da Tatil Yapmak İsteyen Turistler Sağlık Raporu Alacak

Yunanistan’ın turizm hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theocharis, yeni sezonda tatil için Yunanistan’a gelmek isteyen turistlerden sağlık raporu isteneceği söyledi.

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theocharis

Temmuz ayı itibarıyla, başta Avrupa’dan gelen turistleri ülkeye kabul etmeye başlamayı planladıklarını ileten Theocharis, turistlerin yanlarında Covid-19 test sonuçları ile ülkeye kabul edileceğini sözlerine ekledi. Turistlerin öncelikle kendi ülkelerinde Covid-19 testi yaptırmaları gerektiğini, test sonucu negatif çıkan yolcuların rapor ile birlikte ülkelerine kabul edileceğinin paylaşıldığı açıklamada, rapor alınmadan Yunanistan’a hiçbir turistin kabul edilmeyeceği de özellikle vurgulandı.

Uygulamanın hem turistlerin hem de yerel halkın güvenliğini sağlama amacını taşıdığını ileten Yunanistan Turizm bakanı, Bu yılki turist sayılarında geçtiğimiz yıla oranla %50 oranında azalma beklediklerini de paylaştı.

21 Nisan itibarıyla Yunanistan Konsoloslukları henüz Turistik, Ticari ya da Ziyaret vizesi için başvuruları kabul etmiyorlar. Covid-19 tedbirleri kapsamında, geçerli Schengen Vizesi olanların da Yunanistan’a girişlerine izin verilmemekte. 

Sınır kapılarındaki uygulama değişikleri  ve Yunanistan vize başvuru süreçlerindeki gelişmeleri yakından gözlemlemek için instagram hesabımızı takip edebilir, güncel bilgi ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES