x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Schengen Vizesi

Tuğçe 12/12/19, 14:35
Merhaba, geçen sene Yunanistan Schengen vizesi almışlığım. Kısa süreli on günlük bir vize verildi. Ben de duyumlarımdan dolayı oradan başka ülkeye geçmedim iki gün kalarak geri döndüm. Şimdide önümüzdeki baharda Yunanistan Schengen vizesine başvurmaya hazırlanıyorum. Yaklaşık üç yıldır aynı yerde çalışıyorum, istenen tüm evrakları toparlarım yine ve birikimlerimde mevcut. Ben Yunanistan vizem ile ilk olarak İsviçre'ye giriş yapacağım ve İsviçre'den erkek arkadaşımı da ziyaret ederek kendisiyle İtalya'ya geçeceğim. İsviçre de bir veya iki gün kalabilirim. İtaya'da daha çok gezmek istiyorum. Tüm bunlara göre daha önce Yunanistan Schengen vizem olduğu için ve uzun süreli çalışan olduğum için vizemi rahat alacağımı umuyorum ama İsviçre'ye gidiyor olmam bir sorun teşkil eder mi? Otel rezervasyonu yapmayacağım çünkü arkadaşım ailesiyle yaşıyor ve onlarda kalıp ertesi gün seyahat edeceğiz tekrar. Bunu bir şekilde belirtmemin yolu var mı? Vize başvuru daha önce ben kendim yapmıştım şuan biraz tedirginim, sizinle çalışmak istiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, Son dört yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltere, Japonya ya da ABD vizeleriniz var ise başvuru merkezine gelmenize gerek kalmadan başvurularınızı bizim aracılığımız ile gerçekleştirebilirsiniz. İlk başvurular genelde kısa süreli verilir. Yunanistan Schengen vizesi başvuru işlemlerinizde; daha önceki vize kullanımlarınız ve Türkiye'deki kalıcılığınıza bağlı olarak gelecekteki vizelerinizin süresi uzayabilir veya kısabilir.

Seyahat planınız için tutarlı en iyi yöntem İsviçre'deki yakınınızdan el yazısı veya bilgisayardan yazılmış adresinin, seyahat amacınızın ve sürenizin de geçtiği mail yolu ile detayı bir dilekçe alınmaldır. Bu dilekçeye istinaden orada kalacağınız adresinizi belirtmiş olacaksınız. Kendi vize talep dilekçenizde ise bu planlamanızda bahsederek rahat bir başvuru sağlayabilirsiniz. Doldurmanız gereken formlarda da zaten giriş yapacağınız ülke kısmı ile karşılacaksınız. Bizler Yunanistan Schengen vize başvuru sürecinizin rahat geçmesine olanak sağlayan uzman bir ekibiz. Mail ve telefonunuza bilgilendirme metni iletiyorum. Bizlerden destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Okan Eser

N. Altinay 03/02/20, 23:37

Antalya'da yaşıyorum. Makedonya'da çocuklarım var.Kizim mayıs sonunda doğum yapacak .1 senelik vize almak istiyorum.Çünkü gidişim kara yoluyla olacak.Hangi yolu izlememi önerirsiniz.Saygılar

Z. Şahin 17/02/20, 16:27

Schengen vizesi almak istiyorum Yunanistana Arkadaş ziyareti için 1 haftalığına ve uçakla gitmek istiyorum ne yapmam gerekiyor? Daha önce 2 günlüğüne kuşadasından feribot ile kapı vizesi alarak samos a gidip geldim. Şu an ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/02/20, 16:27

Merhaba Zehra Hanım,Schengen vizeniz olmadığı durumunda Yunanistan kapı vizesi ile adalara giriş yapabilirsiniz.Almış olduğunuz Yunanistan kapı vizesi ile geçerli gün sayısı boyunca sadece kap vizesi ile girebileceğiniz adalara giriş yapabilirsiniz.Diğer Schengen ülkelerine girişde bu vizeyi kullanamazsınız.Kapı vizesi ile giriş yapabileceğiniz adalar; Rodos, Midilli (Lesvos), Sakız (Chios) , Kos (istanköy), Sisam ( Samos ), Meis ( Kastellorizo)'dur.Seyahat süresince yapmış olduğunuz konaklama ve ulaşım belgelerinizi ibraz ettiğiniz takdirde adalar arası geçiş yapabilirsiniz ve en fazla 7 gün kalabilirsiniz ve bu süreyi aşmamaya dikkat etmelisiniz.7 günlük süreyi aştığınız takdirde ceza ödemek durumunda kalırsınız.

Yunanistan Konsolosluğu'na yapacağınız, kısa süreli 90 günden az, turistik / aile -arkadaş ziyareti vize başvurusu ile Yunanistan Konsolosluğu'ndan çok girişli ve 180 gün içerisinde 90 gün konaklamalı bir vize onaylandığı takdirde bu vizeniz ile diğer Schengen ülkelerine de giriş yapabilir ve vize geçerlilik süreniz boyunca konaklama yapabilirsiniz.Yunanistan'dan sizi davet edecek olan arkadaşınız, ikametinin bulunduğu Yunanistan'daki polis karakolundan ya da vatandaşlık servis merkezlerinden (KEP) tasdik edilmiş bir davet mektubu çıkartarak size göndermesi halinde bu davet mektubunu hazırlamış olduğunuz diğer şahsi evraklarınız ile birlikte sunmalısınız.Bu süreçte Euroasia vize services danışmanlarını arayarak, çalışma şeklinize uygun güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.

Yunanistan Schengen vizesi için evraklarınızı hazırladıktan sonra danışmanınıza teslim ettiğiniz andan itibaren danışmanınız randevunuzu alarak size bilgi verecektir.Randevu tarihinize kadar başvuru formunuz hazırlanıp, randevuda yetkili arkadaşımız size eşlik ederek başvurunuz yapılacaktır. Yunanistan Konsolosluğu tarafından teslim edilecek pasaportunuz teslim alınarak size bilgi verilip talimatınıza istinaden ulaştırılacaktır.

Saygılarımızla,

Gökhan Kartal

A. Aksu 18/02/20, 17:12

20.09.2010 tarihinde almış olduğum pasarport süresi 20.10.2020 tarihinde sona erecektir. Yunanistan'a muhtelif zamanlarda yapacağım seyahatler için almak istediğim 1 yıllık schengen vizesinde pasaportun bitiş süresi sorun olur mu? Saygılarımla,

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/02/20, 17:15

Merhaba Ahmet Bey, Yunanistan'a planlamış olduğunuz kısa süreli (90 günden az) süreli seyahatleriniz için öncelikle Yunanistan Konsolosluğu'na bu talebiniz ile ilgili olarak seyahat tarihlerinizi, bu seyahat tarihlerinize uygun konaklama ve ulaşım belgelerinizi, çalışma şeklinize uygun evrakları ve seyahat tarihlerinizi kapsayan seyahat sağlık sigortanızı sunmalısınız.Pasaport sürenizin, Yunanistan Konsolosluğu tarafından verilen vize süresi bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olmalıdır.

Yunanistan Konsolosluğu da vize talebinizi değerlendirirken, pasaport geçerlilik sürenizi dikkate alarak, en fazla vize sürenizi,pasaport sürenize 3 ay kala sonlandıracaktır. Yapacağınız vize başvurusunda vize talebinizin uzun süreli olarak değerlendirileceğini düşünüyor iseniz, mevcut pasaportunuzu iptal edip yeni,uzun süreli bir pasaport başvurusu edinip başvurunuzu yapabilirsiniz.Bu durumda dikkat etmeniz husus mevcut pasaportunuzda geçerli Schengen vizeniz varsa pasaportunuzun iptali ile birlikte Schengen vizeniz de iptal olmaktadır.Yunanistan Konsolosluğu, vize başvurularınızı değerlendirirken belirlemiş oldukları kriterlere göre karar vermektedir.Vizenizin olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılması veya süresinin belirlenmesi tamamıyla Yunanistan Konsolosluğu'nun insiyatifindedir.Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve uzun süreli olarak onaylanabilmesi için,pasaportunuzda daha öncede bulunan Schengen vizelerinizin doğru kullanmış olmanız ve yeni başvurunuzun doğru hazırlanmış, seyahat planınıza uygun olarak doldurulmuş ve evraklarınızın eksiksiz teslim edilmiş olması gerekir.Euroasia danışmanları size, yeni başvurunuzun nasıl olması gerektiği konusunda da yardımcı olmaktadır.

Yunanistan Konsolosluğu'nun gidiş amacınıza uygun istemiş olduğu güncel evrak listesini Euroasia vize danışmanlarımızı arayarak temin edebilirsiniz.Evraklarınızı danışmanınıza teslim ettikten sonra evraklarınız danışmanınız tarafından kontrol edilerek eksiklikleriniz bildirilerek eksikliklerinizin tamamlanması sağlanacaktır.Vize başvurunuz ve biometrik işlemlerinizin tamamlanabilmesi için randevunuz alınarak size bildirilecek ve vize randevunuzda teslim edilmek üzere vize başvuru formunuz seyahat planınıza göre hazırlanacaktır.Vize değerlendirmesi sonucunda pasaportunuz teslim alınarak size teslim edilecektir.

Saygılarımızla,

Gökhan Kartal

E.Ç. 07/09/20, 09:13

Merhaba, YUnanistan schengen vizesi işlemleri nasıl yürümektedir? Ben vize başvurusu için evraklarımı hazırladım sayılır. Varsa bilmem gereken ekstra bir şey bana detaylı cevap verirseniz sevinirim. Ben özel bir şirkette çalışıyorum, oğlum ise 22 yaşında ve öğrenci, ona ben sponsor olacağım. İkimiz için de aynı anda randevu alabiliyorsunuz değil mi? Benim daha önce almış olduğum schengen ve kanada vizelerim var, ancak oğlumun ilk vize başvurusu olacak, eskiye göre sistemler çok farklılaşmaya başladı, işini bilen bir danışmanlık ile çalışmak isteriz. Teşekkür ederiz.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/09/20, 09:17

Merhaba,

Yunanistan vizesi çalışanlar ve öğrenciler için istenen güncel evrak listeleri ve ücret bilgileri tarafınıza belirttiğiniz iletişim bilgilerine mail ve sms olarak iletilmiştir. Hazırladığınız tüm evrakları ofisimize kargo veya elden teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaşan evraklarınız ülke uzmanlarımız ve operasyon temsilcilerimiz tarafından değerlendirilir. En geç iki iş günü içerisinde sizlere eksik evrak, randevu, bilgilendirme vs dönüşler yapılır. Yunanistan schengen vizesi 2020 için randevularınız sizlerin bilgisi dahilinde alınır. Randevu boşlukları sizlere bildirilir ve birlikte belirlediğimiz ortak bir güne bu işlem tamamlanır. 

Yunanistan schengen vize için ihtiyacınız olan tüm bilgilere size özel ülke uzmanınızdan destek alabilirsiniz. Son 4 yıl içerisinde randevu almışsanız sizin şahsen gelmenize gerek yoktur. Ancak sponsor olacağınız öğrenci oğlunuzun daha önce schengen vizesi olmadığı için daha doğrusu biometrik veri beyanında bulunmadığı için şahsen gelmesi gerekmektedir. Kendisini ofisimizden bir temsilci vize başvuru merkezi önünde karşılayarak dosyasını teslim edecek ve birlikte başvuru gerçekleştireceklerdir.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Schengen Vize

T.K. 06/11/20, 17:12

Merhaba. Yunanistan schengen vizesi durduruldu diyorlar doğru mu bu? En son sizden birisi ile görüştüğümde vize başvurularının devam ettiğini söylemişti bana. Şu an işlemler ne durumdadır acaba, ben çok hızlı şekilde başvuru yapmak istiyorum. Mesleğim; şirket çalışanıyım. 1 haftalık turistik olarak gideceğim. Mümkün olan en hızlı sürede cevap vermenizi temenni eder iyi çalışmalar dilerim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/11/20, 17:28

Merhaba

Yunanistan vize başvuru işlemleri covid pandemisi nedeniyle bir süredir kısıtlı da olsa devam etmekteydi.

Bu kısıtlamalar; vize başvuru alınıp sonuçlandırılsa dahi ülke sınırlarının kapalı olması ve sadece İstanbul temsilciliğine bağlı şehirlerden başvuru alınması gibi sebeplerdi. Ancak yeni güncelleme ile birlikte schengen vizesi Yunanistan aciliyeti(ölüm, hastalık, oturum vizesi, çalışma vizesi) bulunmayan tüm başvurular askıya alındığı duyurulmuştur.

Yunanistan Vize Başvurusu

Şirket çalışanlarından istenen gerekli detaylı evrak ve ücret bilgisi tarafınıza mail olarak iletilmiştir. Sosyal medya hesaplarımız veya sayfalarımızdan yeni gelişmeleri takip edebilir, açıldı bilgisi aldıktan sonra evraklarınızı ofisimize kargo veya elden teslim edebilirsiniz.

Tüm işlemler tarafımızdan yürütülür ve işlem günü sizleri karşılayacak operasyon temsilcimiz ile başvurunuz sağlanır. Pasaport takibinizi sitemizin vize sorgula kısmından sağlayabilirsiniz.

Bizlere ulaşan evraklarınız 3 iş günü içerisinde değerlendirilerek tarafınıza eksik, hata ve telafileri konusunda destek verilir, dosyanızın tamamlanması sağlanır. Yunanistan için schengen vize işlemlerinizde ülke uzmanlarımızdan sürekli destek alabilirsiniz. 

Yunanistan temsilcinize ulaşmak için hemen arayın.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Schengen Vizesi

Ş.E. 22/12/20, 09:51

Merhaba. Yunanistan schengen vizesi nasıl alınır? Yunanistan vizesi ile schengen vizesi ayrı ayrı mı alınıyor? İkisini de almak zorunda mıyım? Ben aynı zaman diğer avrupa ülkelerine de seyahat etmek istiyorum. O yüzden kafam biraz karıştı doğrusu. Ben özel bir okulda ingilizce öğretmeniyim. Tarafıma gerekli olan evrak ve ücret bilgisi hakkında da dönüş yapmanızı rica ederim. Yakın ülke olan Yunanistan'a aldığım bir vizeyi referans yaparak Kanada gibi ülkelere vize almak istiyorum. Şahsen sizin görüşünüz nedir? Vize başvuru süreci nasıl ilerliyor, ben bir yere geliyor muyum, başvurumu konsolosluktan mı yapıyorum, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 22/12/20, 10:27

Merhaba,

Yunanistan vizesi ile Yunanistan schengen vizesi birdir. Alınan turistik vize ile schengen ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Vizenizin doğru kullanılması için vizeyi aldığınız ülkeden giriş yapmanız ve diğerlerine nazaran en fazla o ülkede kalmanız gerekir. Aksi durumlar olacak ise bunu başvuru formunda veya dilekçelerinizde açıklamalısınız.

Schengen Vizesi Yunanistan

Çalışanlar için konsolosluk tarafından istenen genel evrak ve ücret bilgileri detayları mail ve sms olarak sizlere iletilmiştir. Hazırladığınız evrakları ofisimize kargo veya elden teslim edebilirsiniz.

Yunanistan vize başvurunuzu konsolosluklardan da yapabilirsiniz. Ancak konsoloslukların yoğunluğu fazla olduğundan haftanın belirli gün ve kısa saat dilimlerinde işlem sağlamaktadır. Bu yüzden konsolosluktan alınan randevular ileri tarihlere verilebilmektedir. Bizler başvurularınızı konsolosluğun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden yapmaktayız.

Schengen vizesi diğer ülkelere seyahat edebilmeniz için güzel bir referanstır. Kanada, Abd gibi ülkelere başvuru yaparken zaten istedikleri formlarda eski vizelerinizden bahsediyorsunuz. Değerlendirme sürecine seyahat geçmişiniz de alınmaktadır. Yine de vize başvurularınız için en büyük etken başvuru yaptığınız ülkeye olan bağlılığınızdır: Tapu, ruhsat, banka dökümleri, aile bilgileri, iş vs gibi tüm evraklar bunları kanıtlayıcı niteliktedir.

Başvuru yaptığnız ülke yasadışı göç olaylarına karşı dosyanızı detaylı inceler ve bunun aksini kanıtlayıcı evrakları görmek ve başvuru yaptığınız vize türünün inandırıcılığını teyit eder.

Evraklarınız bizlere ulaştıktan sonra dosyanız 3 iş günü içerisinde tamamlanır ve randevu işlemleri ile devam eder.

Biometrik verilerinizi beyan etmeniz için şahsen başvuru merkezine gelmek zorundasınız. Sizleri orada karşılayacak operasyon temsilcimiz ile başvurunuz sağlanır. Vize işlemleri aşamalarını sitemizin vize sorgula kısmından yapabilrsiniz.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Schengen Vizesi

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';