x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 73

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, İzmir

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz, web sayfamız İzmir’den yapacağınız Yunanistan vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun karşılığını bulmak ve size yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında 2023 yılı güncel Yunanistan vize ücreti bilgisini, başvuru sonuçlanma süresini ve beyan edilecek evraklar hakkında dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...
Yunanistan vizesini İzmir’den almak isteyen vatandaşlarımızın dikkatine; 2015 yılından sonra Schengen vizesi almamış kişilerin vize başvuruları için İstanbul’a gelmeleri gerekecektir. 2015 yılından sonra Schengen vizesi almış olan kişiler vize başvurularını, evraklarını İstanbul merkez ofisimize gönderek işlemlerini başlatabilirler.

İzmir’den Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Yunanistan vize başvurunuzu İzmir veya çevre bölgelerden gerçekleştirecekseniz, başvurunuzu Euroasia GVS İzmir ofisi ile vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Yunanistan vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen başvuru merkezinde bulunmalarına gerek kalmaksızın alabilmektedirler.

Yunanistan’nın bir Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlem gerçekleştirilerek bu kurallara uyum çerçevesi dahilinde gerekli belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi, biyometrik veri  (parmak izi) kaydının yapılmasının ardından pasaportun işlem sürecine dahil edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Son 5 yıl içerisinde Schengen ülkelerinden birine seyahat etmemişseniz, dijital parmak izi kaydınızın alınması gerekecektir. Bu durumda en yakın parmak izi işlem merkezi bilgilerini yetkililerimiz sizlere iletecektir.

İzmir’da Yunanistan Konsolosluğu var mı?

Izmir’de Yunanistan Başkonsolosluğu bulunmaktadır. İzmir’de ikamet ediyorsanız parmak izi işlemlerinizi bulunduğunuz şehirden tamamlayabilirsiniz.

İzmir’dan Yunanistan vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Izmir şehri Yunanistan İstanbul Konsolosluğu’nun görev alanı içerisinde bulunmaktadır. Ancak 2015 yılından sonra Schengen vizesi almış olan kişiler Izmir’dan Yunanistan vizesine başvuruda bulunabilirler.  İzmir Başkonsolosluğu’nun yetki alanı batı ve güneybatı Türkiye’nin aşağıdaki 12 illerini kapsamaktadır: Afyon (Akroinos-Nikopolis), Antalya, Aydın (Tralleis), Burdur (Polydoreio), Denizli (Laodikeia), Isparta, İzmir, Kütahya (Kotylaion), Manisa, Muğla (Movolla), Uşak (Temenothyrai), Balıkesir.

İzmir’den yapılacak Yunanistan vize başvuruları hakkında detaylı bilgilere hangi numarayı arayarak ulaşabilirim?

Izmir’dan Yunanistan vizesine başvuru yapacak kişiler Yunanistan vize başvuruları için ihtiyaç duydukları bilgilere +90 (232) 335 03 73 numaralı hattımızı arayarak ulaşabilirler. Çağrı Merkezi’miz tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

İzmir’den yapılacak Yunanistan vize başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

Izmir’den yapacağınız Yunanistan vize başvurularınızda daha detaylı sorularınızda gözden bir şey kaçırmama adına sorularınızı yazılı olarak izmir@eagvs.com e-posta adreslerimize yazabilirsiniz.

İzmir’den Yunanistan vizesi alınacaksa başvuru sahipleri İstanbul’a gitmek zorunda mı?

Yunanistan vize başvurusunu Izmir’dan gerçekleştirecek başvuru sahipleri 2015 yılından sonra alınmış VIS ibareleri Schengen vizeleri yoksa İstanbul’a gelmeleri gerekecektir. 2015 yılından sonra alınmış Schengen vizeniz varsa evraklarınızı ofisimize kargo ile ulaştırarak, İstanbul’a gelmenize gerek kalmaksızın işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İzmir’den Yunanistan vizesi alacaklar kişilerin İstanbul’a kaç kere gitmeleri gerekir?

Izmir’dan Yunanistan vizesini alacak kişiler 2015 yılından sonra ilk kez Schengen vizesi alacaklarsa bir defaya mahsus olmak üzere İstanbul’daki başvuru merkezine gitmeleri ve parmak izi beyanında bulunmaları gerekir. 2015 yılından itibaren herhangi bir Schengen üyesi almış başvuru sahipleri Yunanistan vizelerini İstanbul’a gelmeksizin vize servisimiz aracılığıyla alabilirler.

Manisa’da ikamet edenler vize başvurularını İzmir’den gerçekleştirebilirler mi?

Manisa’da ikamet eden Yunanistan vize başvuru sahipleri başvurularını İstanbul’dan yapmaları gerekecektir. VIS ibareli Schengen vizeleri varsa ikamet bölgelerinden İstanbul’a gelmelerine gerek kalmaksızın işlemlerini tamamlayabilirler.

İzmir’den yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu?

Izmir’dan yapılacak Yunanistan vize başvuruları için randevu alınması gerekmektedir. Euroasia GVS ofisleri Yunanistan vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın Schengen vize randevuları yetkililerimiz tarafından gün ve saat bilgisi onayınıza sunularak alınmaktadır.

İzmir’den yapılacak Yunanistan vize başvurularında parmak izi vermek zorunlu mu?

İzmir’den yapılacak Yunanistan vize başvuruları sırasında dijital parmak izi tarama işlemi zorunlu bir prosedürdür. Pasaport çıkarılırken verilen parmak izi Schengen ülkeleri vize başvuruları için kullanılamamaktadır. Dijital parmak izi tarama işlemi için randevu alınmaktadır. Yetkilerimiz sizin adınıza İzmir’deki işlem merkezinden randevunuzu alacaktır. Son beş yıl içerisinde herhangi bir ülkenin Schengen vizesini aldıysanız dijital parmak izi veri beyanı işleminden muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Muafiyet durumunuzu yetkililerimize sorgulatabilirsiniz.               

İzmir’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında mülakat uygulaması var mı?

Izmir’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında istisnai durumlar dışında mülakat yapılmamaktadır. Ancak İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda vize başvuru sahiplerini mülakat uygulamalarına tabi tutabilir. Bazı durumlarda başvuru değerlendirme sürecinde başvuru sahibi konsolosluk ofisi yetkilileri tarafından aranarak Yunanistan seyahatlerine dair çeşitli sorular yöneltilebilmektedir. Bazı durumlarda parmak izi beyanı sırasında İngilizce bilip bilmediğiniz, işyerinizde ne kadar süredir çalıştığınız, ne kadar maaş aldığınız ve Yunanistan’nın hangi şehrine seyahat edeceğiniz ile ilgili sorular yönlendirilebilmektedir.

İzmir’dan yapılacak Yunanistan vize ücreti nedir?

Yunanistan Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Yunanistan Konsolosluğu için 60 €, Yunanistan vize başvuru merkezleri içinse başvuru sahibi 2015 yılında itibaren 24.77 €, başvuru sahibi parmak izi verecek olması halinde ise 26.27 € servis bedeli almaktadır. Ayrıca bu ücretlere ek olarak Yunanistan vize başvurusunda bulunan her kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır.

Yunan vizesi kaç günde çıkar?

Yunan vizesi ortalama olarak 5-15 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. Schengen departmanı yetkililerimiz vizenizin konsolosluktan işlemden çıktığı gün sizi bilgilendireceklerdir. Vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu teslim almakta ve tarafınıza en kısa sürede iletmekteyiz.

Yunanistan vizesi reddi halinde ne yapılabilir?

Yunanistan vize başvurunuz reddedilirse konsolosluk otoristesi ret nedenini size yazılı olarak iletecektir. Ret kararına bireysel olarak itiraz edebilirsiniz. Başvurunuz reddedildiği takdirde size iletilecek form karara nasıl itiraz edebileceğiniz ile ilgili ayrıntılı bilgileri içermektedir.

Digital parmak izi tarama işlemi kaç dakika sürer?

Izmir’dan yapacağınız Yunanistan vize başvurularında eğer 25.10.2014 tarihi sonrası herhangi bir Schengen üye ülke vize başvurularını için parmak izi beyanında bulunmamışsanız vize başvurularınız sırasında İstanbul başvuru merkezinde hazır bulunmanız ve parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur. Yunanistan vize başvuruları için verilecek parmak izi işlemleri o an yaşanabilecek yoğunluğa göre değişebilirken muhtemel bir yoğunluk olmaması halinde parmak izi beyanı işlemleri 5-8 dakika süre aralığında tamamlanacaktır. Yoğun bir dönemde ise bu işlem 2-3 saat bir sürebilir.

Başvuru yapılan bölgeye bağlı olarak Yunanistan vize evraklarında değişiklik olur mu?

Başvuru yapılan bağlı olarak Yunan vizesi başvuru evraklarında değişiklikler olabilir. Yunan vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet ettiği bölgeye göre İstanbul, Ankara, Bursa veya İzmir’den başvurusunu yapmalıdır. Başvuru yapılan temsilciliğe bağlı olarak evrak listelerinde de birtakım değişiklikler olabilmektedir. Lütfen ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayarak beyan edeceğiniz evrakları teyit ettiriniz.

Değerli ziyaretçimiz, İzmir’den gerçekleştireceğiniz Yunanistan vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve Yunanistan vize başvuru sürecinizi başlatmak için (0232) 335 03 73 numaralı destek hattımıza bağlanabilirsiniz.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi İzmir
K.R. 26/04/20, 17:49 Cevabı Görüntüle
Eylül ayında ziyaret amaçlı eşimin abisinin yanına Yunanistan’a gitmeyi planlıyorum. Kendisi Yunanistan vatandaşı. Bergama’da oturuyorum ve kamu çalışanıyım. Yunanistan vizesi İzmir için başvuru yapmayı planlamaktayım. Yunanistan’a arkadaşımın arabası ile gideceğim. Başvuru en geç ne zamana kadar yapabilirim, ortalama kaç günde çıkar ve gerekli evraklar hakkında da bilgilendirme yapar mısınız? Teşekkür ederim.
Yunanistan Vize Başvurusu, İzmir
H. TOLUTİMUR 06/12/18, 13:04 Cevabı Görüntüle
tatil için birkaç gün gitmek istiyorum.2010 yılı alınan bordo pasaportum mevcut vize gerekli midir?ne yapamam gerekiyor?teşekkür ederim...
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';