x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 22 95

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, İstanbul

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz, web sayfamız İstanbul’dan yapacağınız Yunan vize başvurularınızda sizlere daha kolay bir vize başvuru hizmeti sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında kolaylaştırılmış bir prosedürle Yunanistan vizelerinizi vize servisimiz aracılığıyla nasıl alabileceğinize dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Yunanistan vize başvurunuzu İstanbul veya çevre bölgelerden gerçekleştirecekseniz, başvurunuzu Euroasia GVS İstanbul merkez ofisi ile vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Yunanistan vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen gelmelerine gerek kalmadan alabilecektir.

Kimler Yunan vize başvurusunda bulunmalıdır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’ı ziyaret etmek için bir vizeye gereksinimleri bulunmaktadır. Diplomatik, servis (Hususi/yeşil) veya hizmet (gri) pasaport sahiplerinin, Schengen bölgesinde 90 günden az süreli konaklamalar için vize almaları gerekmemektedir.

İstanbul’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularıyla ilgili sorularımı hangi numarayı arayarak sorabilirim?

İstanbul’dan Yunanistan vizesine başvuru yapacak kişile vize işlemlerine dair daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyabilir. Yunanistan vizesi başvuru sahipleri bu durumda (0212) 963 22 95 numaralı destek hattımızı mesai saatleri içinde arayabilir, vize başvurularına dair sorularını yetkililerimize yönlendirebilirsiniz. Çağrı Merkezimiz Tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

İstanbul’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

İstanbul’dan yapacağınız Yunan vize başvurularınızda mesleki durumlarınızla ilgili kişisel sorularınız olabilir, bu ve benzeri durumlardaki daha detaylı sorularınızı gözden bir şey kaçırılmasını engellemek  adına yazılı olarak help@eagvs.com veya ask@eagvs.com e-posta adreslerimize ulaştırabilirsiniz. Vize servisimiz Schengen departmanı yetkilileri sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacak, sorularınızı yanıtlayacaklardır.

Yunanistan vizesi değerlendirme süresi kaç gündür?

Yunanistan vizesi sonuçlanma süresi 5-15 iş günüdür. Bu süre Konsolosluk resmi tatil günlerini ve yabancı pasaportları kapsamamaktadır. Yunanistan vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce yapmaya özen gösteriniz. Acil durumlarda yetkililerimizi bilgilendiriniz.

Bursa’da ikamet edenler Yunanistan vize başvurularını İstanbul’dan yapabilirler mi?

Bursa’da ikamet eden Yunan vize başvuru sahipleri başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirebilirler. Başvuru sahipleri parmak izlerini önceki 59 ay içerisinde VIS'da kaydedilmiş olması koşuluyla, Schengen vizesi başvuruları aynı zamanda akredite seyahat acenteleri (İstanbul bölgesi ve Bursa bölgesi) tarafından tamamlayabilirler. Bursa’da ikamet ediyorsanız vize başvurunuzu İstanbul ofisimiz veya Bursa ofisimiz aracılığıyla tamamlyabilirsiniz.

İstanbul’dan yapılacak Yunan vize başvuruları için randevu alınması gerekli mi?

İstanbul’dan Yunan vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru için randevu alınması ön şartı bulunmaktadır. Euroasia GVS ofisleri vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilir. Ancak  parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları yetkililerimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

İstanbul’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında mülakat var mı?

İstanbul’dan yürütülecek Yunan vize başvurularında istisnai bir durum yoksa mülakat yapılmamaktadır. Ancak Yunan Konsolosluğu vize başvuru sahiplerini mülakata tabi tutabilir.  Yunanistan Başkonsolosluğu yalnızca gerekli gördüğü durumlarda vize başvuru sahipleriyle bazı beyan edilen telefon numarası aracılığıyla mülakat yapabilir veya başvuranı konsolosluk ofisine davet edebilir. Yunan vizesi başvuru sahipleri bazı durumlarda parmak izi beyanı sırasında; İngilizce bilip bilinmediği, işyerinde ne kadar süredir çalışıldığı, ne kadar maaş alındığı ve Almanya’nın hangi şehrine seyahat edileceği ile ilgili sorularla karşılaşabilmektedirler.

İstanbul’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularında çocuklu ailelerin çocuklarının başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları anne ve babası tarafından yapılabilir mi?

İstanbul’dan yapılacak Yunanistanvize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. 12 yaş altındaki çocukların başvuru sırasında şahsen bulunması zorunlu değildir, başvuruları ebeveynleri tarafından yapılabilecektir. Ancak 12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İstanbul’dan Yunanistan vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Başvuru sahipleri aşağıdaki illerde ikamet ediyor olmaları halinde vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirebilecekledir. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerini kapsamaktadır.

Yunanistan vize ücreti nedir (2023)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, şehir ayrımı fark etmeksizin  Yunanistan Konsolosluk harç bedeli 60 €’dur.  Bosna Hersek, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri için konsolosluk harcı 35 €, parmak izi işlem merkezi hizmet bedeli 2015 yılından itibaren 20 €’dur. Bu ücretlere seyahat sağlık sigortası, kargo bedeli ve koordinasyon bedeli eklenmektedir.Yunanistan vizesi başvuru işlem ücreti nakit olarak ödenmekte, işlemin ipral edilmesi ve vize reddi durumunda ücret iadesi bulunmamaktadır.

Yunanistan konsolosluk harç ücretinden kimler muaftır?

Avrupa Birliği/ İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları, eğitim/ öğretim amaçlı giden okul öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenler, bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla seyahat eden araştırmacılar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen seminerler, konferanslar, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş veya altı kuruluş temsilcileri muaf tutulabilir.diplomatik ve hizmet pasaportları sahipleri Yunanistan vizesi konsolosluk harç ücretinden muaftır.  

Yunanistan vizesi parmak izi işlemi kaç dakika sürmektedir?

İstanbul’dan yapacağınız Yunanistan vize başvurularınızda son 59 ay içerisinde Schengen üyesi ülke vize başvurularını için parmak izi beyanında bulunmamışsanız vize başvurularınız sırasında hazır bulunmanız ve parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur. Yunanistanvize başvuruları için verilecek parmak izi işlemleri o an yaşanabilecek yoğunluğa göre değişebilirken muhtemel bir yoğunluk olmaması halinde parmak izi beyanı işlemleri 5-8 dakika süre aralığında tamamlanacaktır. Yoğun bir dönemde ise parmak izi beyanı işlemleri 2-3 saati bulabilmektedir. Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız dijital parmak izi işleminden muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu yetkililerimize danışabilirsiniz.

Yunan vizesi için gerekli evraklar nedir (2023)?

Yunan vize başvurularınızda hazırlayacağınız evrakların detaylı listesini sitemizin sol menüsünde bulunan Yunanistan turist vizesi, Yunanistan ticari vize ve Yunanistan aile/arkadaş/akraba ziyareti sayfalarında görüntüleyebilirsiniz. İtalya vize evrakları mesleksel durumunuza göre ve seyahat amacınıza göre farklılık göstermektedir. Yunanistan vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz hazırlamanız sağlıklı bir başvuru sürecinin ilk koşuludur. Lütfen evraklarını eksiksiz olarak vize servisimize iletiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, İstanbul’dan gerçekleştireceğiniz Yunanistan vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve Yunanistan vize başvuru sürecinizi başlatmak için (0212) 963 22 95 numaralı destek hattımıza bağlanabilirsiniz.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi İstanbul
M.A. 26/04/20, 16:56 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, İstanbul’da kuyumcu olarak iş yapmaktayım, şirket sahibiyim. Yunanistan’a ev hanımı eşim ile beraber seyahat edeceğiz. Yunanistan vizesi İstanbul başvurum için gereken evraklar ve ücret bilgilerini söyler misiniz? Ulus ofisinize mi evrakları teslim edeceğim? Parmak izi mi ne zaman alıyorsunuz? Detaylı yazarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Yunanistan Vize Başvurusu, İstanbul
Ş. Torgut 23/11/18, 17:54 Cevabı Görüntüle
Yunanistan’a arkadaşlarım ile turistik seyahat etmeyi istiyorum. Arkadaşımın aracı ile seyahat etmek istiyoruz kendisinin 5 yıllık shcengen vizesi var. Ben nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor?

Teşekkürler,
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';