x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz; Yunanistan vize başvuru süreci içerisinde konsolosluk vize harcı, başvuru merkezi ve Euroasia Global Visa Services ücretleri başta olmak üzere zorunlu veya opsiyonel ödenmesi gereken ücretler hakkında Yunanistan vize ücreti bilgilerinin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz.

yunanistan-vize-%C3%BCcreti.jpeg

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan vize ücreti 02 Şubat 2020 tarihinde gelen güncelleme ile C-Tipi vizeler 60€’dan 80€’ya yükseltilmiştir.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Danışmanlık Ücreti

Turistik Vize

100€

40€

Ticari Vize

100€

40€

Ziyaret Vizesi

100€

40€

Kültürel Vize

100€

40€

Eğitim Vizesi

100€

40€

0-12 Yaş Arası

30€

40€

Erasmus

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Kaptanlar İçin

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Şoför Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Gemici Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Kapı Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.


İndirimli ülke vatandaşları;

 • Rusya, Azerbaycan, Ermenistan, Kosova, Kosova Yeşil Burun Adaları, Bosna Hersek, Fyrom, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Moldova.

Özel durumlar;

 • Avrupa Birliği ile İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış olan çocukları
 • Eğitim amaçlı gidecek okul öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve kendileriyle beraber eşlik edecek öğretmenler
 • Bilimsel araştırma yapılması amacı ile seyahat etmek isteyen gerekli donanıma sahip kişiler
 • Diplomatik ve hizmet pasaportu bulunanlar
 • Kar amacı olmayan kuruluşlar tarafından düzenlenen konferanslar, spor ve kültür, eğitim etkinliklerine katılacak 25 yaş ve altı kuruluş temsilcileri muaf tutulabilmektedir.

Notlar;

 • Vize ödemeleri nakit Euro olarak yapılması zorunludur.
 • 200, 500 banknotlar kabul edilmemektedir.
 • Vize başvuru merkezi için ödenen 20€ vize ücretinin muaf olduğu durumlarda da her bir başvuru için ödenmektedir.
 • Türk vatandaşları için yeşil ve gri pasaporta sahip olanlar Yunanistan’a vizesiz olarak 90 güne kadar girme hakkına sahiptirler. Bu durum çalışma veya 90 günden fazla bulunma hakkını getirmez.
 • Ücret iadesi sadece vize başvurunuza bir işlem uygulanmaz ise yapılmaktadır.

yunanistan-vize-%C3%BCcreti2.jpg

Yunanistan Vizesi Ücretleri Başvuru Merkezi Ek Hizmetleri

İstanbul, Trabzon ve Bursa’dan yapılacak başvurular için;

 • Vip Servis: Standardın aksine ayrı bir salonda başvuru dosyalarınızı sunma ve parmak izi işlemlerinizi içecek hizmetlerinin de bulunduğu konforlu bir ortamda sağlamanıza yardımcı olur. Opsiyonel olarak kargo, fotokopi ve sms ile bilgi seçeneklerini de dahil edebilirsiniz. Bu hizmet vize başvuru merkezi tarafından vize ücreti hariç 40€ olarak belirtilmiştir.
 • Mobil Başvuru Servisi: Vize başvurusu için vize merkezlerine gelemeyen veya zamanı yetmeyen işlem sahipleri için yaratılmıştır. Vize başvurusu ve parmak izi beyanınız sizin seçmiş olduğunuz adreste ev veya iş yerinizde işleme alınır. Evraklarınız kabul edilir ve işlemler sonuçlanınca pasaportunuz tarafınıza kargo edilir. Gelişmeler hakkında da sms bilgilendirmeleri almaya devam edersiniz. Bu hizmet başvuru merkezi tarafından aynı lokasyonda bulunmak kaydı ile vize ücreti hariç 1-4 kişi arası için kişi başı 120€, 5-10 kişi arası için kişi başı 450€, 11-15 kişi arası için kişi başı 650€ olarak kategorilendirilmektedir. Son 59 ay içerisinde parmak izi beyanında bulunmuş kişiler için parmak izi işlemi uygulanmaz ancak aynı hizmet yürür. Vize sonucunuza herhangi bir etkisi olmamakla beraber sadece İstanbul sınırları içerisinde geçerlidir.
 • Kargo Servisi: Başvuru sonucunuz alındıktan sonra dökümanlarınız kargo servisine teslim edilir. Pasaport teslimi için belirteceğiniz adresi vize başvurusu sırasında yapmaktasınız. Adres değişikliği için yeniden iletişime geçilmesi gerekir. Bu servis yeniden başvuru merkezine gelmenizi engeller. Pasaport teslimi sırasında vermiş olduğunuz adreste 3. Şahıs var ise imza karşılığında gönderi teslim edilir. Başvuru merkezi tarafından ücret karşılığı 30₺ olarak düzenlenmiştir.
 • Fotoğraf Servisi: Başvuru sırasında schengen vizesi için istenilen özelliklere sahip fotoğraf getirmediyseniz veya başvuru merkezinde bu hizmeti almak isteyen kişiler için opsiyonel seçenektir. Bu servisin ücreti başvuru merkezi tarafından 25₺ olarak belirtilmiştir.
 • Fotokopi, faks, mail çıktısı alma gibi işlemleri vize başvuru merkezi tarafından 1₺ olarak belirtilmiştir.
 • Sms ile başvuru dosyanız sonuçlanınca bilgi almanız için geliştirilen hizmet ise vize başvuru merkezi tarafından 3₺ olarak belirtilmiştir.

Diğer şehirlerden başvuru yapacaklar için;

 • Vip Servis: Ücretsiz ikram, şık bir ortam ve konfor içerisinde başvuru dosyanız teslim alınır. Bu hizmeti kullanmanız konsolosluk kararına etkisi yoktur. Her başvuru gibi normal sürecinde işleme alınmaktadır. Başvuru öncesi randevu alarak veya başvuru merkezi girişinde bu hizmeti almak istediğiniz belirtebilirsiniz. Vip hizmetin karşılığı ise vize başvuru merkezi tarafından 50€ olarak belirtilmiştir.
 • Kurye Servisi: Başvuru sırasında bu hizmetten faydalanmak istediğiniz belirterek bilgilerini ilgili personele verebilirsiniz. Kurye teslimatı sadece hafta içi yapılmaktadır. Karar değişikliği, sonradan kurye talep etme isteği veya adres değişiklikleri gibi durumlar için vize başvuru merkezi ile iletişime geçilmelidir. Kurye hizmeti ücreti istenilen lokasyon uzaklığına bağlı olarak değişebilmektedir.
 • Fotokopi, çıktı alma işlemleri opsiyonel seçenek olarak sayfa başına 1₺ olarak bildirilmiştir.
 • Fotoğraf Hizmeti: Foto kabinleri bulunan vize başvuru merkezlerinde içerisine para atarak en iyi fotoğrafınızı seçebiliyorsunuz. Kullanımı basit olup 45 saniyede teslim edilmektedir. Opsiyonel seçenektir.
 • Mobil Biyometri Servisi: Bu servisten yararlanmak isteyenlerin Fethiye, Söke, Aydın, Didim, Milas veya Balıkesir Ticaret Odasında bulunmaları gerekmektedir. İşlemi biten pasaportunuz ev ya da iş yerinize kurye ile gönderilebilir. Bu hizmet her ayın belirli gün ve saatlerinde yapılabildiğinden ön bilgi almanız gerekebilir.

yunanistan-vize-%C3%BCcreti3.jpg

Euroasia Gvs Yunanistan Vize Ücretleri ve Ek Hizmetler

Euroasia Gvs ile kurduğunuz ilk temastan sonra ülke uzmanlarımızın sizlere ilettiği ilgili evrak ve Yunanistan vize fiyatları bilgisi ile işlemleriniz başlamış olur. Bizlere kargo, kurye yolu ile veya elden tüm dökümanlarınızı teslim edebilirsiniz. Ülke uzmanımız ve iç operasyon birimimizin süzgecinden geçen evraklarınız hakkında sizlere dönüşler sağlanır. Eksik evrak, güncel olmayan veya hatalı evraklar hakkında bilgilendirme yapılarak telafileri yönünde çalışmalar yapılır. Böylece dosyanızın tamamlanması sağlanarak başvuru sürecine uygun hale getirilir. Dilekçe, başvuru formu, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi spesifik bilgilere ihtiyaç duyulan evraklar hakkında da yine ülke uzmanlarımız desteklerini sunacaklardır. Başvuru şartları oluşan dosyanız için uygun randevu günleri sizlere bildirilir. Birlikte oluşturduğumuz randevu gününde sizleri vize başvuru merkezinde karşılayacak olan dış operasyon temsilcimizin direktifleri ile başvurunu sağlıklı bir şekilde gerçekleşir. İşlemi sonuçlanan pasaportunuzun bilgisi ülke uzmanımız tarafından sizlere iletilerek pasaport teslim seçenekleri görüşülür. Pasaportunuzu kargo, kurye yolu ile veya ofisimizden teslim alabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Yunanistan vize hizmet ücreti 30€’dur. Bu ücrete vize masrafları dahil değildir. Bu ücret içerisinde yer alan hizmetlerimiz; başvuru kabulü, evrak kontrolü, dosya işleme girme, işlem takibi, ve sonuçlandırma aşamalarından oluşmaktadır. Hazırladığımız binlerce dosyadan edindiğimiz tecrübelerden hareketle vize danışmanınız olmak için gerekli yetkinliğe sahibiz.

Seyahat sağlık sigortanız yok ise yine kurumumuzdan talep edebilirsiniz. Seyahat sağlık sigortaları çokça yanlış hazırlanan evraklardandır. Anlaşmalı kurumlar üzerinden sağladığımız bu hizmet için ülke uzmanımızdan destek alabilirsiniz. 1 haftadan 1 yıla kadar yapılabilmekte olup 30.000€ teminatlı olup schengen ülkelerinde geçerliliği olacağından emin olunmalıdır. Seyahat başlangıç tarihinden en az 1 gün önce ve seyahat bitiminden en az 1 gün sonra olarak düzenlenmesi zorunludur. Zorunlu evraklardan olan seyahat sağlık sigortaları ölüm, kaza gibi durumlarda ülkeye geri getirilme veya hastane gibi masrafları karşılamaktadır. Sigortanın kapsadığı alanlar genişletilebilmektedir.

Vize Talep Dilekçesi Hizmeti: Detaylı ayrıntılar ve format hakkında bilgi almak için tıklayın.

Türkçe talebiniz karşılığında 15€,

İngilizce talebiniz karşılığında 20€,

Yunanca, Almanca, İtalyanca gibi bölgeseler diller için 25€’dur.

 • Konsoloslukların kabul ettiği diller size bildirilir. Yunanistan dilekçeleriniz Yunanca, İngilizce veya Türkçe olarak kabul edebilmektedir. Dilekçenizde; şahsi bilgileriniz, iş/meslek bilgileriniz, seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, seyahat geçmişiniz ve masrafların kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Dilekçenizi başvuru dosyanızın bir ön sunumu olarak düşünebilirsiniz. Konsolosluğa sunulacak önemli evraklardan olup destek alınması gerekebilir. Zorunluluk hissiyatı veren veya lakayıt tarzı konuşmalardan uzak durulmalıdır. Ülke uzmanlarımız yeterli deneyime sahip ve desteklerini esirgemeyeceklerdir.

Euroasia Gvs Vip Hizmet: 1. Bölge 80€, 2. Bölge 100€, 3. Bölge 120€, Ekstra Bölgeler ise 150€ ve üzeri olarak ücretlendirilmektedir.

 • Vip hizmeti ile ev, iş yeri veya belirtilen lokasyonlara gelen ekibimizce evraklarınızın detaylı kontrolü ve kabulü sağlanır. Eksiklik, hata veya güncellikler ile alakalı prüzler size bildirilir. Dosyanız teslim alınıp işlemlere başlanması halinde geçilen aşamalar sizlere sms olarak yönlendirilir. Ofisimizde dosyanız hazırlanır, randevunuz alınır, işleme sokulur ve işlemi sonuçlanan pasaportunuzun son bilgisi size geçilerek tarafınıza aynı gün içerisinde teslim edilmesi sağlanır. Vip hizmet ile zaman ve mekan probleminizi ortadan kaldırmak için geliştirilmiş opsiyonel bir seçenektir. Ayrıntılı bilgi için ülke uzmanımızdan destek alabileceksiniz.

Kurye Hizmet: 1. Bölge 15€, 2. Bölge 20€, 3. Bölge 25€, Ekstra Bölgeler ise 30€ ve üzeridir.

 • Kurye hizmetimiz ile zamanınızdan tasarruf etmeniz sağlanır. Evraklarınızı ofisimize kabul etme, eksik evrak gönderimi veya işlemi sonuçlanan pasaportunuzun teslimi için hızlı bir iletişim yoludur. Bu hizmeti almanız dahilinde evraklarınızın aynı gün içerisinde teslim alımı veya gönderimi yapılır.

Sms Hizmeti: Euroasia Gvs ile ilk temasınızda sizlere gereken evrak listesi ile ücret bilgileri mail ve sms olarak iletilecektir. Bu aşama ücretsizdir. Evraklar ofisimize ulaştıktan sonra ilerleyen süreç ve başvuru aşamaları sizlere sms olarak bilgilendirmesi iletilir. Bu servisimizin ücret karşılığı ise 5€ olarak belirlenmiştir.

Vip ve Kurye hizmetleri sadece İstanbul’da bulunan başvuru sahipleri için geçerlidir.

yunanistan-vize-%C3%BCcreti-4.jpg

Euroasia Global Visa Services, vize isteyen tüm ülkeler için sizlere gereken desteği sunmakta yetkin uzmanlarla donatılmıştır. Sizinle iletişim halinde kalan ülke uzmanınızı değiştirme hakkına da sahip olduğunuzu unutmayın. 5 kişi veya daha üstü başvuru olacak ise ücret konusunda sizlere gereken incelik sağlanacaktır. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra gönderimi yapılan pasaportunuzun yanında telefon tutacağı, not kağıdı, dolma kalem veya termos bardak hediyelerimizi görmeniz de olasıdır.

Yunanistan vize ücreti ile ilgili daha detaylı bilgi almak için ülke uzmanlarımızdan destek alın.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Turistik Vize Ücreti
A.E. 22/04/20, 14:28 Cevabı Görüntüle
Selamlar, İstanbul’da bir yazılım şirketi sahibiyim. Gürcistan vatandaşı çalışanım, ben ve 10 yaşında kızım ile önümüzdeki yaz sezonunda Yunanistan’a turistik amaçlı seyahat etmeyi planlamaktayız. En son schengen vizemin süresi 2016 Aralık ayında bitmişti. Buna göre bizim vize başvurumuz için hazırlamamız gereken evraklar ve Yunanistan turistik vize ücreti nelerdir, ne kadar harcamam olacak vize için? Siz bize hangi konularda yardımcı oluyorsunuz? Detaylı açıklama yapabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Yunanistan Schengen Vize Ücreti
S. Açıl 18/02/20, 17:21 Cevabı Görüntüle
Ben yury disinda calisiyorum ve annem edirnede yasiyor yunanistan sengen vizesi ivin baş vuracak tam fiyatlari ve ne yapmasi gerekir bi zahmet bilgilendirirseniz memnun olurum cok saolun
Yunanistan Vize Ücreti
O. Sarıkoç 17/02/20, 16:19 Cevabı Görüntüle
Eşim Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de süresiz oturumu var ve burada birlikte çalışmaktayız. İkimizde çalışanız. Yaz sezonu için Yunanistan seyahati planlamaktayız. Öğrenci olan kız kardeşim de bizimle birlikte gelecek. Ona ben sponsor olabilir miyim? Hazırlamamız gereken evrakları, süreci ve Yunanistan vize ücreti bilgilerini bizimle paylaşır mısınız? İstanbul’dan ulaşıyorum. Teşekkür ederim.
Yunanistan Vize Ücreti 2020
S. Ç. 29/10/19, 14:31 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vize ücreti 2020 ne kadar? 8 yaşında kızım ile birlikte Yunanistan’a seyahat edeceğim, eşim gelmeyecek ancak bize şirket sahibi eşim sponsor olacak. Benim banka bakiyelerimde mevcut ancak ev hanımıyım, bir kolejde öğrenci. Son schengen vizemi 2013 yılında almıştım. Ben ve kızım için bizlere gereken evrak, ücret ve süreç hakkında bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri