x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz ile gerçekleştirmek istediğiniz Yunanistan vize başvuruları için vize başvuru formuna, önemli ve güncel bilgilere erişebileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Bize ulaşmak için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Kayseri, Melikgazi, Talas, Kocasinan, Bünyan, Felahiye, Akkışla, Hacılar, Özvatan, Pınarbaşı, Yahyalı, Develi, Yahyalı, Yeşilhisar, İncesu, Tomarza, Sarıoğlan ve Sarız ilçelerimiz başta olmak üzere Sivas, Nevşehir, Kahramanmaraş ve Yozgat gibi komşu şehirlerimizden yapmak istediğiniz Yunanistan vize başvuruları için tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Kayseri

Yunanistan vizesi almak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Schengen vize uygulamasında yer alması sebebiyle Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vize alımlarından muaf tutulmuşlardır. Önceki tarihlerde alınmış olan bir geçerliliği devam eden ve seyahat süresi yeterli olan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza ihtiyaç olmadan Yunanistan seyahatinde bulunabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? - Kayseri

Yunanistan seyahatinizden önce öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Yunanistan için çeşitli seyahat amaçlarına uygun olarak Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından aşağıda belirtilen vize başlıkları için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan vizesi için gerekli olan belge listelerine erişebilmek için yukarıda belirtilen ilgili vize bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlayıp tarafımıza ulaştırdıktan sonra belgeleriniz yetkililerimiz tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde incelenir. İncelenen belgeleriniz arasında hatalı ya da eksik olan belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz böylece belge hatası ya da eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek aksaklıkların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahatiniz gerekçeniz için uygun olan vize kategorisi seçenekler içerisinde bulunmuyor veya seyahat amacınızın hangi kategoride yer alacağını bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz. 

Yunanistan Vize Başvurusu Formu - Kayseri

Yunanistan vizesine başvurmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve Yunanistan konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan Yunanistan vize başvuru formu internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Yunanistan vize başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, yanlış veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilir. Kurumumuzda bulunan uzman yetkililerimiz size bu konuda gereken desteği sağlayarak sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurup hazır hale getirir. 

Yunanistan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç İş Günü İçerisinde Tamamlanır? - Kayseri

Yunanistan vize başvurularının sonuca erme süresi 6-10 iş günü sürmektedir. Bu süre kesin zaman olmamakla beraber Yunanistan konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Yunanistan Devletinin resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilir. Bu sebeple kusursuz bir seyahat için, seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle irtibata geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek veya +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Yunanistan vizesi alabilmek için öncelikle Yunanistan Hükümetinin vize süreci için belirtmiş olduğu bazı prosedür ve aşamaları bilmek ve yerine getirmek gerekmektedir. Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile sizlere bu aşama ve prosedürleri aşağıda açıklamalı bir şekilde ilettik.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Hazırlanıp tarafımıza gönderilen evraklarınız yetkililerimizce incelenir ve evrak eksikliği ya da hatası olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 

Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan vize başvuruları için yapılması gereken ilk işlem vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize ücreti danışmanlık hizmet bedelimizden, diğer giderlerden ve tüm harç bedellerinden oluşmaktadır. Yunanistan vize ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz. 

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Yunanistan vizesi için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi için şahsen başvuru merkezine gelip parmak izinizi verdikten sonra yetkililerimiz zaman kaybetmeden dosylarınızı konsolosluğa teslim eder ve dosya durumunuzu günlük olarak sorgular.

Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Yetkilimizin konsolosluğa ulaştırdığı dosyalarınızın değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra yetkilimiz konsolosluğa uğrayarak pasaportunuzu teslim alır ve arayaak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo yolu ile size gönderilmesini isteyebilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz teslim alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekli Midir? - Kayseri

Schengen vize uygulamasına üye olması nedeniyle 12 yaşını aşan bireylerin ve önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Danışmanlık hizmet bedelimiz kapsamında yetkilimiz sizi parmak izi verme sürecinizde karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin yapacağı rehberlik ile parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerin almış olduğu kararla 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Yunanistan vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yunanistan konsolosluğunda bulunan yetkililer sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Kayseri
H.T. 28/04/20, 12:04 Cevabı Görüntüle
Selamlar. Ben öğrenciyim ve Yunanistan’a turistik amaçlı gitmeyi planlamaktayım. Vize prosedürlerine dair hiç bilgim yok. Yeni araştırmaya başladım. Masraflarımı emekli babam karşılayacak. Öncelikle Yunanistan vizesi Kayseri işlemleri nasıl ilerliyor? Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Evraklarımı nereye teslim edeceğim? Son olarak seyahat sağlık sigortası biraz kafamı karıştırıyor 30.000€ teminat ne demek? Bunu da siz yapıyor musunuz? Teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';