x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Edirne

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Edirne Şube Sayfasına Hoş Geldiniz.

Edirne EAGVS olarak, Yunanistan vize başvuru aşamalarını, ihtiyaç duyulan belgeleri, 2023 güncel prosedür ve uygulamalarını sizler için derledik. Vize başvurunuz öncesinde ihtiyaç duyduğunuz ön bilgiyi sayfamızdan bulabilir, detaylı bilgi için şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzunköprü, Keşan, Havsa, Merkez gibi Edirne ilçelerinde ya da Tekirdağ ve Kırklareli illerinde ikamet ediyorsanız, Yunanistan vize başvurunuzu şubemiz aracılığı ile yapabilirsiniz. Diğer illerde yaşıyorsanız eğer, aşağıda listelemiş olduğumuz konsolosluk görev bölgelerine göre ilgili şubemiz ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemiz, Yunanistan da dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerinin vize süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Sizler için hazırladığımız sayfamızın devamında Yunanistan vizesi için 2023 yılı güncel evrak listesini, yaşadığınız şehire göre başvurunuzun hangi konsolosluk birimine yapılacağı, vize alma aşamasındaki uygulama ve prosedürler gibi bilgileri bulabilir, aklınıza gelecek her türlü soru için Edirne EAGVS şubemiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Yunanistan ziyaretiniz öncesinde, aşağıda listelemiş olduğumuz amaçlara uygun vize talebinize dair tüm işlemlerde yardımcı oluyor, rehberlik ediyoruz.Yunanistan Turistik Vize

Seyahatinizin gerekçesinin yukarıda yazılı başlıklardan hangisine uygun olduğundan emin değilseniz ya da amacınızı açıklayan vize türünün yukarıda olmadığını düşünüyorsanız, Şubemizi ziyaret edebilir, detaylı olarak bilgi talep edebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Konsolosluk Görev Bölgeleri, Edirne

Vize vermeye yetkilendirilmiş olan Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ve Yunanistan Edirne Konsolosluğu kendi görev alanında ikamet eden bireylere hizmet vermektedirler. Yaşadığınız ile göre hangi konsolosluğun görev alanına girdiğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu : Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde ikamet eden Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarına hizmet vermektedir. Bu illerde yaşıyorsanız Edirne şubemiz ile vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği: Büyükelçiliğin görev alanı Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İçel, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van ve Yozgat illerini kapsamaktadır. Bu ilerde yaşayan ziyaretçilerimiz EAGVS Ankara ya da EAGVS Gaziantep şubelerimizden detaylı bilgi alabilirler.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu: Başkonsolosluk, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerinde yaşayan Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Eğer bu illerden birinde ikamet ediyorsanız, EAGVS İstanbul şubemiz memnuniyetle size yardımcı olacaktır.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu: İzmir Yunanistan Başkonsolosluğunun görev alanı Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Balıkesir, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerini kapsamaktadır. Bu illerde yaşıyorsanız,  EAGVS Antalya ya da EAGVS İzmir şubelerimizden dilediğiniz birisiyle iletişim kurabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir, Edirne

Yunanistan hükümetinin 2 tip vize uygulaması bulunmakta. Bunlar, Kısa süreli (180 gün içinde 90 günden az konaklama içeren) Yunanistan Shengen Vizesi ve Uzun Süreli (90 günden fazla konaklama gerektiren) Ziyaretler için Yunanistan Ulusal Vize’dir. 

Yeşil(Hususi), Gri(Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde, 90 günü aşmayan konaklamalı ziyaretlerinde vize zorunluluğundan muafken, Bordo ( Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Yunanistan ziyaretleri öncesinde, geçerli bir Shengen vizesine sahip olmaları gerekir.  

90 günden daha uzun sürecek olan ziyaretlerde ise, pasaport türünden bağımsız olarak tüm ziyaretçilerin, Yunanistan Ulusal Vizesi’ne sahip olmaları gerekir.

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır, Edirne

  • Seyahat Amacınıza Uygun Belge Hazırlanması: Yunanistan seyahatiniz öncesine ilk olarak gerekçenizin netleşmesi gerekir. Turistik, Ticari, Aile Birleşimi ya da diğer gerekçelerden hangisinin ziyaretinizi açıkladığı belirlendikten sonra, bu amaca uygun olarak belge hazırlanması gerekir. 2023 yılı güncel talep edilen evrak listelerini öğrenmek ve bilgi almak için EAGVS Edirne Şubemiz ile görüşebilirsiniz. 
Gerekli belgeleri tarafımıza kendiniz ulaştırabileceğiniz gibi, dilerseniz kargo ile de gönderim yapabilirsiniz.
Belgelerinizin tarafımıza ulaşmasının hemen ardından şube yetkililerimiz göndermiş olduğunuz belgeleri inceleyecek, herhangi bir eksik ya da hata olması halinde en kısa sürede sizinle iletişim kurarak gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar.
  • Yunanistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Yunanistan vize başvurusu öncesinde hazırlanması gereken en önemli belgelerinden birisi de Yunanistan Vize Başvuru Formu'dur. Bu form üzerinde, çok sayıda kişisel bilginin ve seyahate dair detayların girilmesi gereken alan bulunur. Türkçe, İngilizce yada Yunanca olarak hazırlanabilen Yunanistan Vize Başvuru Formu’nun eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulması gerekir. Başvuru formunun doldurması aşamasında yapılacak herhangi bir hata vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir.
Yetkililerimiz başvuru formunun doldurulması konusunda size yardımcı olacak, bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi için ihtiyaç duyduğunuz rehberliği sağlayacaklar.
  • Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasının sonraki aşama, vize başvurusu için gereken başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti Yunanistan konsolosluğu işlem ücreti, aracı kuruluş hizmet bedeli ve danışmanlık hizmet bedelinden ulaşmaktadır. Başvuru ücreti, ziyaretin gerekçesi, talep edilen vize süresi gibi detaylara göre değişebilmektedir. 2023 yılı güncel Yunanistan Vize Başvuru ücretleri hakkında bilgi almak için Edirne EAGVS şubemiz ile iletişim kurabilirsiniz.
Yunanistan Vize Başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde ücret iadesi yapılmadığını hatırlatmak isteriz. Başvurusu reddedilen kişilerin yeniden başvuru yapmak istemesi halinde vize başvuru ücretinin yeniden ödenmesi gerekir.
  • Başvurunuz İçin Randevu Alınması: Yunanistan vize başvurusu öncesinde randevu alınması gerekmekte. Belgelerinizin hazırlanması, Başvuru formunuzun doldurulması ve vize başvurunu ücretinin ödenmesinin ardından artık randevunuzu alabiliriz. Bu aşamada yetkililerimiz sizinle iletişime geçerek, uygunluk durumunuza göre en doğru zamanda randevunuzu alacaklar.  
Konsolosluğun dönemsel yoğunlukları, resmi tatiller, ek belge talep edilmesi gibi durumlar gözetildiğinde, vizenizin istemiş olduğunuz tarihlere yetişebilmesi için seyahatinizden en az 1 ay öncesinden tarafımıza ulaşmanızı önermekteyiz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Yunanistan Vize başvurularında parmak izinizin başvuru aşamasında verilmesi gerekir. Bu nedenle, randevunuzun alındığı saat ve tarihte başvuru merkezinde bulunmanız son derece önemlidir. 
Geçerliliği devam eden ya da  25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış, VIS ibareli Shengen Vizeniz varsa, parmak izi beyanında bulunmadan ve şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu sizin adına yapabiliyoruz. İstenen belgelerin tarafımıza gönderilmesinin ardından, geri kalan işlemler tarafımızdan tamamlanabilir, zahmetsizce vize başvurunuzu yapabilirsiniz.
VIS ibareli bir shengen vizeniz yoksa ya da 25 Eylül 2014 tarihinden önce vize aldıysanız, parmak izinizi vermek için başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir. Bu aşamada EAGVS Edirne şube yetkililerimiz size refakat ederek bu aşamayı da sorunsuz tamamlamanız için size rehberlik edeceklerdir.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun tamamlanmasının ardından, konsolosluk değerlendirmesi başlar. Bu andan itibaren EAGVS Edirne şubesi olarak vizenizin takibi her gün düzenli olarak tarafımızca yapılır.  Yunanistan vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından dilerseniz EAGVS Edirne ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu kendiniz teslim alabilir, dilerseniz ev ya da iş adresinize kargolanmasını isteyebilirsiniz.
Olumlu sonuçlanan vize başvurunuzun ardından, pasaportunuzun size ulaşmasına kadar gerekli tüm süreç şube yetkililerimiz tarafından yakından izlenecektir.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar, Edirne

Belgelerinizin teslim edilmesi ve başvurunuzun yapılmasının ardından konsolosluk değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süre normal koşullarda 6-10 iş günü arasındadır. Konsolosluğun yoğunluğu ya da ek belge talep edilmesi gibi durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenlerle Yunanistan Vize Başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay öncesinden planlamanızı tavsiye etmekteyiz.

Seyahatiniz öncesinde gereken vizeniz için hangi belgelerin gerektiğini öğrenmek, Yunanistan Vize Başvuru Formu ile ilgili destek almak ve parmak izi vermek gibi çok sayıda aşamadan oluşan Yunanistan vize başvuru sürecini zahmetsiz ve kolayca tamamlamak için EAGVS Edirne Şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Edirne Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';