x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Yunanistan Vize Başvuru, Konya

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz ile yapılmak istenen Yunanistan vize başvuruları için tüm güncel ve gerekli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoşgeldiniz.

+90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıda devam eden sayfalarımızda başta Konya, Taşkent, Yalıhüyük, Derebucak, Kulu, Bozkır, Selçuklu, Çumra, Karatay, Halkapınar, Seydişehir, Cihanbeyli, Beyşehir, Doğanhisar, Derbent, Altınekin, Sarayönü, Hüyük, Ereğli, Kadınhanı, Ilgın, Beyşehir, Karapınar, Hadim, Ahırlı, Meram, Çeltik, Güneysınır, Akören, Emirgazi ve Yunak ilçelerimiz başta olmak üzere Afyonkarahisar, Niğde ve Karaman gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirilecek olan Yunanistan vize başvurusu için vize başvuru formuna ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Konya

Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisi de Yunanistan’dır. Bu sebeple Yunanistan vizesine başvurmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir. Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin ise 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek Yunanistan seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Önceki tarihlerde alınmış olan geçerliliği halen devam eden ve konaklama süresi bulunan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza ihtiyaç bulunmadan dilediğiniz gibi Yunanistan ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Belgeler Hangileridir? - Konya

Yunanistan seyahatiniz için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz tarafından sizler için aşağıda çeşitli seyahat amacı olan vize kategorileri belirtilmiştir.

Yunanistan vizesi için gerekli olan belgelerin listesine erişebilmek için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan belgeleri isterseniz kargo ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik vize kategorisi yer almıyor ya da seyahat amacınızın hangi vize başlığı ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için konya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek ya da +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu - Konya

Yunanistan vizesi almak isteyenlerin doldurması gereken ve Yunanistan konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan Yunanistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve diğer belgelerinizin arasına konulur. Yunanistan vize başvuru formu doldurulurken gerçeği yansıtmayan, eksik veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilir. Sizi bu zahmetten kurtarmak için uzman yetkililerimiz sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.

Yunanistan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Tamamlanır? - Konya

Yunanistan vize başvurularının sonuçlanma süresi 6 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre Yunanistan konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Yunanistan Devletinin resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilir. Seyahatinizde hiç bir sorun yaşamamanız için, seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. 

+90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak veya konya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? - Konya

Yunanistan vizesi alabilmek için 4 farklı aşama ve prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile sizlere bu aşamaları açıklayarak listeledik.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Yunanistan vizesi için gerekli olan belgeler tarafınıza sunulur. Tarafınıza sunulan bu belgeleri isterseniz kargo ile bize gönderebilir isterseniz de kendiniz gelerek bize teslim edebilirsiniz. Konya şubemize ulaştıdığınız belgeler uzman yetkililerimiz tarafından dikkatlice incelenerek kontrol edilir. Kontrol edilen belgeleriniz arasında gerçeği yansıtmayan, eksik ya da yanlış belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Böylece belge yanlışlığı veya eksikliği sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. 

Yunanistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yunanistan vizesi alabilmek için gerekli olan ilk şart vize ücretinin ödenmesidir. Yunanistan vize başvuru ücreti diğer giderlerden, tüm harçlardan ve danışmanlık hizmet bedelimizden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi banka hesabımıza yatırarak ya da ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz. 

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Yunanistan Schengen vizesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme işleminizden sonra yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular. 

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Yunanistan konsolosluk çalışanlarının başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluğa giderek alır ve arayarak sizi haberdar eder. Pasaportunuzu herhangi bir kargo şirketi ile gönderilmesini talep edebilir ya da isterseniz ofisimizden kendiniz alabilirsiniz. 

Yunanistan Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekli Midir? - Konya

Schengen vize uygulamasındaki diğer ülkelerde olduğu gibi 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce hiç bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartları bulunmaktadır. Parmak izi verme işleminiz için danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği ile bu aşamayı hızlıca tamamlamış olursunuz. Schengen vizesine taraf olan ülkelerin almış olduğu ortak kararla 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan bir Schengen vizeniz varsa yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Yunanistan vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Gerek gördüklerinde Yunanistan konsolosluk çalışanları sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye çağırabilir. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi Konya
T.K 28/04/20, 10:12 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Atina’da oturan kız kardeşimden Ağustos ayı için davet alacağım. Ben emekliyim ve Konya’da ikamet ediyorum. Yunanistan vizesi Konya için başvuru yapabilir miyim? Yoksa Ankara’ya mı gitmem gerekecek anlamadım. Hazırlamam gereken evraklar hakkında bilgilendirme yapar mısınız? Birde banka hesabımda ne kadar bulundurmam gerekir? Sorularıma yanı alırsam sevinirim, teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';