x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan turist vizesi olarak da adlandırılan bu vize türü Schengen vizesi şartları kapsamındadır. Bordo pasaport sahipleri Yunanistan ziyaretleri için vize almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri ise tanımlanan süre olan 90 gün sınırını aşmamak kaydı ile vizeden muaftırlar.

Yunanistan Schengen kapsamında yer alan vize şartlarını uygulaması sebebiyle ziyaretinde en uzun konaklamayı ve ilk giriş yapacağı ülkeyi Yunanistan seçen kişilere bu vizeyi tanımlamaktadır. Önceki ziyaretlerinizde bu duruma uyumlu bir seyahat geçirmediyseniz;  vize ihlali olarak değerlendirilebilir ve yeni başvurunuzda vize reddi alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi uzmanlarımızın hazırlamış olduğu bu yazı ile başvuru sahiplerinin en çok sorduğu; Yunanistan vizesi ne kadar?, Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?, Yunanistan vizesi gerekli evraklar nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 

Yunanistan vize randevu şartı VIS kaydı olmayanlar için ve biometrik parmak izinizde bir sorun olma halinde veya istisnai bir nedenden dolayı konsolosluğa çağırılma durumunda söz konusu olmaktadır.

Yunanistan Turistik Vize başvurularınızı alanında ve Yunanistan vize konusunda uzman danışmanlarımızla ofisinizin ya da evinizin konforunda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hizmetimizden faydalanmanız için bize iletişim numaralarımızdan ya da sayfamızın sağ al köşesinde bulunan canlı destek servisinden bize ulaşmanız yeterli olacaktır. EAGVS merkez ofis ve size en yakın şubelerimiz için tıklayınız.

Yunanistan Turistik Vize İşlemleri

Yunanistan vize işlemleri Yunanistan Büyükelçiliği himayesinde Konsolosluk vize noktalarından yürütülmektedir. Yunanistan Turistik Vize işlemleri ile ilgili adımlara başlamadan önce kategorinizin doğru olup olmadığından ve başvuru yapacağınız tarih ve olası sonuçlanma tarihine göre seyahat planlamanızı yaptığınızdan emin olmalısınız. Son 15 gün içinde yapılan başvurular genel anlamda risk taşımaktadır. 

Yunanistan vize başvurusu online formun doldurulması ile başlar. Bu form üzerinde verdiğiniz cevaplar üzerinden evrak listeniz belirlenir. Bu sebeple seyahat sebebiniz, süreniz açık ve net olmalıdır. Yanlış evraklarla başvuru yapmak istemezsiniz. Eğer Yunanistan Turistik Vize başvurunuzu İstanbul Konsolosluğu üzerinden yapacaksanız ve sunulan evraklarınız (iş evrakları, banka bilgileri, eğitim belgeleri gibi) ikametgahınız ile birlikte isminize kayıtlı son aya ait faturanızı da belgelerinize eklemeniz gerekecektir.

Yunanistan konsolosluğu vize işlemleriniz devam ederken, incelemeniz sürerken sizi mülakata çağırabilir, ek ya da alternatif evrak talep edebilir. Bu sebeple Yunanistan Turistik Vize başvurunuzu yapmadan önce deneyimli bir danışman ile yol almanızı tavsiye ediyoruz. Vize başvurularında en çok yapılan hatalar usule uygunsuz evrak teslimidir. Her ne kadar evrak listeniz, vize harçlarınız net olarak belirtilse de sizi farklı kılan özellikler, seyahat süreniz kişiye özel evrak ya da harç hesaplama gerektirecektir.

Yunanistan vize işlemleri için çalışmanıza başlamadan önce seyahat sürenizi, amacınızı netleştirerek evrak listenizi danışmanlarımızdan talep edebilirsiniz. Formunuzu alacağınız bilgiler ışığında doldurarak olası risklerden kendinizi korumuş olursunuz.

Yunanistan Turistik Vize Evrakları

Yunanistan Turistik Vize Evrakları

Yunanistan Turistik Vize Evrakları kişisel, mali ve mesleki durumunuzun özeti niteliğindedir. Evraklarınızın en az son 3 ay içinde alınmış olması gerekir. İstisnai durumlarda ya da belge farklılığı söz konusu olduğunda bu tarih son 10 gün olarak belirlenir.

Yunanistan vize evrakları 

 • Nüfus cüzdanı fotokopisiNüfus Kayıt Örneği – Güncel bilgilerinizin olduğu nüfus cüzdanınız ve aile fertlerinizin ve ikamenizin belirtildiği nüfus kayıt örneğiniz dosyanızda bulunmalıdır.
 • Pasaport – Nüfus cüzdanınızdaki tüm bilgilerle aynı olan pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış, yıpranmamış ve okunaklı olmalıdır. Pasaportunuzda yer alan fotoğrafınız güncel halinizi karşılamalı, iki boş sayfası olmalı ve seyahatinizin bitiminden sonra 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Varsa eski pasaportlarınızın da Yunanistan Turistik Vize dosyanızda bulunması gerekmektedir.
 • Yunanistan vize başvuru formu - Schengen vize başvuru formu olarak da adlandırılan formu, eksiksiz olarak doldurmalı ve tüm evraklarınızın formda verdiğiniz bilgiler üzerinden talep edildiğini unutmamalısınız. Evrak ile teyit edemeyeceğiniz bilgiler sizi zor durumda bırakabilir. Fotoğrafınız ve imzanızın da formda bulunması gerekir. Türkçe ve Yunanca doldurulabilecek olan form örneği için tıklayınız.
 • Biometrik fotoğraf – Karşıdan çekilmiş, fonu beyaz olarak çalışılmış biometrik ölçü ve özellikleri taşıyan güncel fotoğrafınız dosyanızda olmalıdır. Daha önceki vizelerinizde kullanılmamış ve güncel olması gerekir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Seyahat sağlık sigortası – Uluslararası seyahat şartlarını taşıyan, seyahatinizin tamamını kapsayan, yaş sınırı olmayan ve 30.000 Euro olan sigorta poliçesi Yunanistan Turistik Vize başvurusu için asli belgelerden biridir. Danışmanlarımızdan sigorta tekliflerini alabilir uygun olan poliçeyi dosyanıza tanımlayabilirsiniz.
 • Vize Talep Dilekçesi- Seyahat tarihlerinizin, seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağının bilgisinin de yer aldığı dilekçe belgeleriniz ile birlikte teslime edilmelidir. Yunanistan turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.
 • Seyahat Rezervasyonları- Seyahatinizin tüm rezervasyon belgeleri dosyada olmalıdır. Konaklama ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizin yanında ülke değiştirecekseniz ve belirtilen konaklama yerinden farklı bir yerde daha konaklayacaksanız o rezervasyon bilgilerini de eklemelisiniz.
 • Schengen vize ücreti dekontu – Seyahat sürenizi ve kategoriniz olan Yunanistan Turistik Vize ücretinizin ödendi belgesi dosyanızda olmalıdır. Vize ücreti hesaplamasının sürenize göre yapılması gerekecektir. Bazı özel durumlarda rakamlar farklılık gösterebilir.

Yunanistan Turistik Vize Mali Evraklar

 • Banka Hesap Dökümleri -  Son üç ayı kapsayan adınıza açılmış banka hesap hareketlerinizi bankanın yetkilisinin imzası ve imza sirküleriyle birlikte kaşeli olarak dosyanıza eklemelisiniz. Hesap hareketleriniz son üç ayı kapsamalı ve en az 35.000 TL bakiyesi bulunmalıdır.
 • Maaş Bordrosu- Eğer çalışan iseniz son üç aylık maaş bordronuzu dosyanıza eklemelisiniz. Banka hesabınıza yatan maaşlarınızın da son 6 aylık dökümü talep edilebilir.
 • Ek Gelir Belgeleri- Varsa gayrimenkul tapusu, ruhsat, kira gelir belgeleri de dosyanıza eklenecektir.

Yunanistan Turistik Vize Mesleki Evraklar

Çalışanlar için

 • İşveren yazısı- Şirketin antetli kağıdına, Yunanistan Turistik Vize başvurusunda bulunan kişinin, görevi, izin süreleri, maaşı ve dönüşünde işe devamlılığını da belirten imza ve kaşe içeren evraktır. Dosyanıza orijinal olarak eklenmelidir.
 • Şirket Belgeleri - SGK  işe giriş barkotlu belge, son 3 aya ait kaşe ve ıslak imza ile onaylanmış maaş bordroları. Eğer yeni bir işe başladıysanız daha önceki iş yerinize ait bilgiler ve maaş bordroları sunulacaktır. Sözleşmeli işçi iseniz sözleşme fotokopisi Yunanistan vize belgeleri dosyanızla teslim edilmelidir. Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi, güncel vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopileri, son 3 aya ait faaliyet belgesi (imzalı ve kaşeli, orijinal olarak veya Ticaret Odasının web sayfasından çıkarılmış e-imzalı) dosyanızda mutlaka bulunmalıdır.

Şirket Sahipleri için yukarıdaki belgelerle beraber, şirket aidiyetini belgeleyen evraklar dosyaya eklenmelidir. Eğer daha önce VIS kaydınız yapılmadıysa ayrıca bölgenize en yakın Konsolosluk vize merkezine giderek parmak izi kaydınızı yaptırarak sisteme dahil olmanız gerekecektir.

Öğrenciler için ise Yunanistan Turistik Vize evraklarına İngilizce yazılmış, çevirisi yapılmış öğrenci belgesi de eklenecektir.
Henüz reşit olmamış başvuru sahipleri eğer aile ile birlikte seyahat edecekse her biri için form doldurulmalıdır. Eğer tek başına seyahat edecekse noter onaylı muvafakat name gerekli olacaktır. 12 Yaş altında çocukların parmak izi alınmamaktadır. Ancak randevu esnasında Konsoloslukta bulunmalıdır.

Yunanistan Turistik Vize Sponsor Evrakları

Öğrenci, ev hanımı gibi mesleki ya da mali konuda tam yeterlilik sağlayamayan başvuru sahipleri sponsor göstererek Yunanistan Turistik Vize başvurusu yapabilirler. Sponsorun maddi evrakları ve kişisel bilgileri sanki başvuru sahibi kendisiymiş gibi hazırlanmalıdır. Ayrıca sponsor olacak kişinin kime, niye, nasıl sponsor olacağını içeren bir dilekçe de yazması gerekmektedir.

Yunanistan vize işlemlerine ait verdiğimiz evrak listeleri kişiye özel değil genel evraklardır. Ülke uzmanlarımızı arayarak kişiye özel Yunanistan Turistik Vize Evrakları listenizi alabilirsiniz. Danışmanlığımız iş birliğinde güvenle, strese girmeden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vizesi Ret

Yunanistan Turistik Vize Ücreti

Yunanistan Turistik Vize Ücreti her yılbaşında Büyükelçilik resmi sayfasından listelenerek duyurulmaktadır. Lakin seyahat süreniz varsa özel durumunuz rakamınızda değişiklik gösterebilir. Yunanistan vize ücreti 2023 kısa süreli turistik vize için 80 Euro Fiyat belirlemiştir. Diğer harcamalarınız, başvuru merkezi ücretiniz rakama dahil değildir.

Olası bir başvurunuzdan vazgeçme ya da ret alma durumunda ödediğiniz ücretler iade olmamaktadır. Aynı zamanda vize için ödenen ücretler aile üyeleri dahil kimseye devredilemez.

Yunanistan vize ücretinizi kategorinizi, seyahat sebebinizi danışmanlarımıza belirterek tam hesabınızı yaptırabilirsiniz. Çocuklar, özel durum ile Yunanistan ziyareti gerçekleştirecek kişiler için farklı prosedür uygulanabilir. Yunanistan Turistik Vize Ücreti ödenmeden önce seyahat sürenizi, seyahat sebebinizi ve yolculuk tarihinizi lütfen netleştirin. Vizeniz seyahatinize yetişemeyebilir ya da sistem arızası ya da resmi tatiller sebebiyle kötü sürprizlerle karşılaşıp ödediğiniz ücretleri yakabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize Çıkma Süresi

Yunanistan vize şartlarını tamamlayan dosyalar sisteme alınır ve Büyükelçilik yetkililerince incelemeye tabi tutulur. Yunanistan Turistik Vize Çıkma Süresi başvuru yaptığınız döneme göre değişebilir. Resmi tatiller, diplomatik gelişmeler ya da güncel değişiklikler süreci uzatabilir.

Yunanistan vizeleri ortalama 5-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 3 aydan erken olmamak koşuluyla başvuru sürecinizi vakit kaybetmeden başlatmanız yararınıza olacaktır. Belge ve evrakların güncelliği bakımından danışmanlarımız 1 ay öncesinden işlemlerinizin başlamasını önermektedir.

Yunanistan Turistik Vize Çıkma Süresi sadece vize dosyasının sisteme girişinden itibaren hesaplanmalıdır. Olası sistem arızaları, resmi tatiller ve diğer geciktirebilir durumlar ve sizin evraklarınızı tam teslim edip etmemeniz gibi dikkatten kaçan küçük unsurlar planlarınızı değiştirmenize sebep olabilir.

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan Vize Reddi tüm kategorilerde olduğu gibi Yunanistan Turistik Vize başvurularının sonucunda da alınabilir bir sonuçtur. Genelde evraklarla alakalı eksiklik, yanlış beyan ya da teyit edilemeyen bilgi üzerine çıkan ret sonuçları size bir belge ile bildirilir. 

Bu belgede vize reddinizin sebebi belirtilir. Eğer çözümlenebilir bir durum söz konusu ise sorunu çözüme kavuşturduktan sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz. Aldığınız ret mektubunu ofislerimize ulaşarak danışmanlarımızla paylaştığınızda yeni başvurunuzu kolayca ve sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize reddi aldığınızda ne yazık ki işlemler boyunca ödediğiniz ücretler iade olmayacaktır. Hem zaman kaybı açısından kendinizi korumak hem de maddi kayıplar yaşamamak adına profesyonel yardım almanızı öneriyoruz. 

Yunanistan vize danışmanlık hizmetlerimiz hem seyahat ve başvurunuz öncesi; Yunanistan vize fiyatları hesaplaması,  Yunanistan vize başvuru evrakları listelerinin oluşturulması ve hazırlanması, randevu ve benzeri konularda sizi bilgilendirmeyi hem de seyahatiniz esnasında karşılaşabileceğiniz durumlara yönelik uyarılarla risk alabileceğiniz durumları asgari düzeyde tutmayı amaçlar.  

Yunanistan Vize Reddi, gerekli evraklar, güncel diplomatik gelişmeler vize işlem değişiklikleri için lütfen bize ulaşın…Yunanistan Turistik Vize Bilgi

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vize İşlemleri
Ö. Özer 21/11/19, 15:08 Cevabı Görüntüle
Ben iş sözleşmesi kapsamında bazı kurumsal şirketlere dışarıdan danışmanlık sağlamaktayım. Turistik olarak Yunanistan’a ve birkaç schengen ülkesine gideceğim. Son schengen vizemi 2019 yılı Ekim ayında 3 aylık olarak almıştım ve parmak izimi o sıra almışlardı. Yunanistan’da 4 gün kalacağım, İtalya’da 2 gün kalacak şekilde seyahat planlaması yapmaktayım. Dönüşüm İtalya’dan direkt olacak. Buna dair otel ve uçak rezervasyonları da sunacağım. Yunanistan vize işlemleri için yapmam gerekenler, hazırlamam gereken evrak ve ücret bilgisi ile ilgili bilgi alabilir miyim? Önceki vize başvurumda zorlanmıştım ve Euroasia’yı bana arkadaşım önerdi, danışmanlığınız neleri kapsamaktadır? Teşekkür ederim.
Yunanistan Vizesi
A.V. 20/04/20, 11:38 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben İstanbul’da ikamet etmekteyim. Geçtiğimiz sene aldığım schengen vizem mevcut. Başvuruya yeniden gelmeme gerek var mı? Haziran ayında seyahat edeceğim, size de evraklarımı mayısta yollamayı planlıyorum kurye ile yollarım muhtemel. Bu durumda şimdiden bir şey yapmama gerek var mı? Virüs sebebi ile biraz geç başvuru yapmak istiyorum. Ben şirket sahibiyim Atina’da kısa süreli turistik amaçlı bulunacağım. Yunanistan vizesi için gerekli evrak ve ücret bilgisini rica ederim. Seyahat sigortamı daha önce asistanım yaptırmıştı, siz yardımcı oluyor musunuz bu konuda da? Teşekkür ederim.
Yunanistan Schengen Vize Başvurusu
G.T. 21/04/20, 10:05 Cevabı Görüntüle
Ben müzisyenim, kemanistim. Gösterilere, şovlara, açılışlara katılıyorum genelde ve imkanlarımı da bu yolla kazanıyorum. Bu zamana kadar hep Türkiye’de yaptım tabi. Şimdi ilk defa yurtdışı için bir teklif aldım. Atina’da açılması planlanan bir alışveriş merkezi için davet edileceğim. Bana Yunanistan schengen vize başvurusu için hazırlamam gereken evrak listesi ve ne kadar ödeme yapacağım, online başvuru oluyor mu bütün süreç hakkında bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Yunanistan 1 Yıllık Vize
E. Güngör 23/11/19, 12:35 Cevabı Görüntüle
28 ekim başlangıç ve 2020 yaz sonuna kadar yaklaşık bir senelik vize başvurusu için masraf bilgisi ve ne kadar sürede başvurunun sonuçlanabileceği konusunda bilgilerinizi rica ederim. Daha önce vize başvurusu yaptık ama kısa süreli çıktı vizemiz. Konu hakkında bilgi rica ederiz. Teşekkürler
Yunanistan’a araba ile seyahat
C. Gökalp 03/10/22, 10:30 Cevabı Görüntüle
Yunanistan’a araba ile seyahat etmek istiyorum. Vize başvurum turistik olacak hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Araba ile seyahatte hazırlamam gereken başka bir evrak var mıdır? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.
Yunanistan Turist Vizesi
H.S. 22/04/20, 11:30 Cevabı Görüntüle
Yunanistan turist vizesi almak istiyorum. Ben kırklarelinde yaşıyorum. Çiftçilik yapıyorum. Arsam, evim, arabam var. Hangi belgeleri istiyorsunuz benden? Toplamda ben bu vize için ne kadar harcama yapacağım nereye geleceğim evraklarımı vermek için? Teşekkürler.
Çalışmayanlar İçin Yunanistan Vizesi
M. Özavcı 18/02/20, 17:42 Cevabı Görüntüle
Ben çalışmayan biri olarak yunanıstana gitmek için nasıl bir vize alabilirim
Araba ile Yunanistan'a Nasıl Gidilir
F. Adem Göz 18/02/20, 16:50 Cevabı Görüntüle
Bordo pasaport sahibi halen çalışan devlet memuruyum 27 Eylül tarihinde karayolu ile Yunanistan Selanik e gidip turist olarak bir gece konaklayıp geri dönmek istiyorum
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';