x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi

Bu vize türünde hizmet veremiyoruz

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi pandemi döneminde kapandı ve hala açılmadı.

Yunan adalarına seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum / çalışma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları vize işlemlerini limanda gerçekleştirebilmektedir. Yunan adalarına seyahat etmek için limandan verilen Yunan adaları vizesi ile adalarda ortalama olarak 3-4 gün konaklama elde edersiniz. Bu süre başvuru sahibinin sunduğu otel rezervasyon dokümanlarına bağlı olarak uzayabilmektedir. Vizenizin limana geldiğinizde hazır olması için aşağıdaki belgelerin seyahatten 5 gün önce tarafımıza ulaştırmanız halinde başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

Yunanistan kapı vizesi hangi adalara alınabilmektedir?

 • Rodos
 • Kos (İstanköy)
 • Midilli (Lesvos)
 • Meis (Kastellorizo)
 • Sakız (Chios)
 • Sisam (Samos)

yunanistan adalar kapı vizesi

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan adalar kapı vizesi için gerekli evrakları her ada özelinde değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel hatlarıyla başvuru adına gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

Pasaport

 • Seyahatinizin dönüşünden itibaren pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay kalmış olması gerekmektedir.

Fotoğraf

 • İki adet biyometrik fotoğraf, fotoğraf ölçüleri 35x45 mm, son 3 ay içinde çekilmiş, fon beyaz olmalıdır. ( Schengen vizesinde alınan fotoğraflar ile aynı ölçütlere sahiptir. )

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 • Ön ve arka yüzü tek sayfada çekilmiş olmalıdır.

Şahsi Banka Hesap Özeti ile Banka İmza Sirküleri

 • Banka hesap özeti son 3 aylık hareketleri kapsamalı, en az 35.000TL bakiye gözükmeli, hesap özetinde bankanın kaşesi ve ıslak imzası olmalı ve ayrıca bankanın imza sirküleri alınmalıdır.

Otel ve feribot bileti

 • Yunanistan kapı vizesi en önemli evrakları arasında sayılabilir, kesinleştirilmiş seyahat planı istedikleri için otel ve feribot belgeleriniz ödenmiş, belgelenmiş olmalıdır. Vize süreniz otel konaklama belgenize göre verileceğini de dikkate alarak buna göre evraklarınıza dikkat etmeniz büyük önem arz etmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası

 • Seyahatinizi tam anlamıyla kapsayacak şekilde gidiş gününüzden bir gün önce başlayıp dönüş tarihinizden bir gün sonra bitecek şekilde düzenlenmelidir. Schengen bölgesini kapsayacak opsiyonlu ve 30.000 € teminatlı olmalıdır.

Kredi kartı görseli ( Opsiyonel )

 • Kos adası gibi istisnai bir – iki ada dönemsel olarak şahsınıza ait kredi kartınızın görselini isteyebilmektedir.
 • Yunan adaları vizesi her sene yaz aylarının başında uygulanmaya başlayıp yaz sonunda kapatılmaktadır. Dönemsel bir vize olduğu için ve turizm sektörüne bağlı olarak başlangıç ve bitiş tarihleri tam olarak belirgin olamamaktadır. Bu konu hakkında ilgili müşteri temsilcilerimizi arayarak başvuruların başlayıp başlamadığı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yunanistan Kapı Vizesi Başvurularında Dikkat!

Yunanistan Kapı Vizesi, Yunan Adalarına formaliteisiz bir şekilde, turistik amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya vatandaşlarına sunulan bir uygulamadır. Yunanistan kapı vizesi tek girişlidir. Kapı vizesiyle belirli Yunan adalarına girilebilmektedir, kapı vizesi ile Yunanistan ana karasına giriş yapılamamaktadır.  Kapı vizesi alma işlemi yolcu yoğunluğuna göre uzun sürebilmektedir.  Yunanistan kapı vizesi işlemleri Yunanistan Schengen vize işlemlerine göre daha kısa sürmektedir. Bu nedenle Yunanistan ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin turizm açısından canlanmasına önemli katkıları olmuştur. Kapı vizesinin bitiş tarihi itibariyle Yunanistan kapı vizesinin süresi sonlanmaktadır ve kapı vizesinin süresini uzatmak söz konusu değildir.

yunanistan kapı vizesi

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Günübirlik Yunanistan Vizesi
M. Rıza Atalay 18/02/20, 18:07 Cevabı Görüntüle
Günübirlik Yunanistan vizesi nedir? Varsa nerden ve nasil gidilir biraz bilği almak işterim
Fiyat bilmek işterim.
Yunan Adaları Kapıda Vize
S. Yiğitöz 18/02/20, 17:28 Cevabı Görüntüle
Mikonos adasına Kuşadası feribotuyla günübirlik gitmek istiyorum bunun için de Yunan adaları kapıda vize gerekli mi?
Yunanistan Kapı Vizesi 2020
C. Turfan 21/11/19, 15:29 Cevabı Görüntüle
15inde başlayan Schengen vizem var.
Fakat 15inde ayvalıktan midilliye geçmemiz gerekiyor. Gecerliliği bulunan bir Schengen vizesine sahip pasaportumla tekrar kapı vizesine başvuru yapabilir miyim?
feribotlar tamamen dolu. kapı vizesi almam gerekiyor ki, 14ünde midilliye geçebilelim. 15i akşam 18de Atina'ya başka bir feribota binmemiz gerekiyor. En hızlı İstanbul içinde nasıl halledebilirim?
Yunanistan Kapı Vizesi
s. yiğitöz 16/07/19, 02:28 Cevabı Görüntüle
mikonos adasına kuşadası feribotuyla günübirlik gitmek istiyorum bunun içinde kapı vizesi gerekli mi?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';