x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Vize Ücreti

B. Karahan 12/02/19, 16:45
Merhaba ben 2 yıl önce vize başvurusu yapmıştım fakat seyahat amacımın anlaşılamaması nedeniyle red almıştım. Bu yıl tekrar İspanya vize başvurusu yapmak istiyorum, bankada birikmişim var Euro ve TL olarak, başvuru yaptığımda vize alma şansım var mı? Vize başvurusu yaptığımda bankada ne kadar para göstermem gerekiyor bir de İspanya vize ücreti ne kadar? Sizin aracılığınızla başvuruyu yaptığımda bana vize maliyeti ne olacak?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Schengen vizesi başvurularında yalnızca evrak sunmak vize almak için yeterli olmayacağı gibi sunulan evrakların niteliği de sonucu doğrudan etkilemektedir. Seyahat amacının net olarak belgelendirilmemesi sonucunda alınan redde yaptığınız vize ödemeleri de iade edilmeyeceğinden hem vaktinizi hem paranızı kaybetmiş olursunuz. İspanya vize ücreti 2020 yılı ödemelerine de bu durum geçerlidir. Bu nedenle profesyonel vize danışmanları tarafından hazırlanmış başvuru dosyanız size zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Vize reddi olan kişilerin tekrar vize başvurusu yapmalarına kanunen engel yoktur. Ancak tekrar vize başvurusu yaparken dosyanın profesyonel yardım alınarak hazırlanması tavsiye edilir. Aktif vize başvurusu sırasında önceki red sebebinin ortadan kalktığına emin olunmalıdır.

İspanya vize fiyatları Konsolosluk harcı, başvuru merkezi koordinasyon bedeli ve EAGVS danışmanlık ücretini içerir. Konsolosluk harcı ve başvuru merkezi koordinasyon bedeli 110 Dolar, EAGVS danışmanlık bedeli ise 30 Dolardır. Danışmanlık bedeli içinde evrak listesi sunulması, evrakların uygunluk kontrolünün yapılması, başvuru formu doldurma, randevu alma, fotokopilerin eklenmesi, randevu gününde size eşlik edilmesi ve pasaportunuzun dilediğiniz adrese kargolanması bulunur. Ayrıca seyahat sağlık sigortası tüm İspanya vizesi başvurularında zorunludur ve sigorta talebinizi müşteri temsilcinize bildirmeniz yeterlidir.

Vize başvurunuzda yalnız bankada yüklü miktar para göstermek vize onayı için yeterli değildir. Seyahat amacınızı destekleyen belgeler, yeterli gelir ve finansal kanıt, vize bitiminde ülkenize döneceğinize inanç oluşturan evraklar gibi çok yönlü bir değerlendirme söz konusudur. İspanya vize başvurunuzu başlatmak için gerekli evraklar ve ayrıntılı İspanya vize ücreti bilgisi talep etmek için iletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimizi arayabilir veya size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nazlı Daştan

İspanya Vize Ücreti

U.D. 17/09/20, 21:53

Ben sizden ücret konusunda yardım rica ediyorum, İspanya vize ücreti ödemelerini Euro olarak mı ödemeliyiz? Benim 10 gün sonra bir İspanya randevum var, yanımda ne kadar ücret götürmem gerekiyor? İstanbul'da başvurumu yapıcam ve İspanya turistik vize başvurusu yapacağım. Başvuru türüne göre vize ücretleri değişmekte midir? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/09/20, 22:07

Merhaba, İspanya vize fiyatları Schengen vize türleri arasında değişiklik göstermemektedir. Vize ücretleri, başvuru yapan kişinin yaş ve sahip olduğu vatandaşlığa göre değişiklik gösterebilmektedir. Buna göre 0-6 yaş arası başvuru sahipleri vize harcından muaf, 6-12 yaş arası başvuru sahiplerinin konsolosluk harcı 44 Dolar ve 12 yaşından büyük kişilerin konsolosluk harcı ise 89 Dolar'dır. Harçlara ek olarak başvuru merkezi koordinasyon bedeli ise 17 Dolar'dır. Ayrıca AB vatandaşı kişilerin eşleri ve aile üyeleri ise vize harcından muaftır. Konsolosluk tarafından İspanya vize ücreti 2020 yılı için herhangi bir değişiklik bildirilmemiştir. 

İspanya turist vizesi başvurularınız sırasında Konsolosluğa sunmanız gereken evraklar, İspanya vize ücreti ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için 02129632297

Nazlı Daştan

İspanya vize ücreti

Cevap Ver