x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Schengen Vize Ücreti

Y. Gümüş 13/09/19, 16:29
Merhaba, kuzenim ile dayımın kızının düğünü olan fransaya gitmek istiyoruz. Ortalama 25 gün durucaz. Vize işlemleri toplamı 130€ olduğunu biliyorum fakat parmak izi gibi işlemler İstanbulda sonuç vermesi uzun sürer mi, yoksa randevuya mı girmiş oluyor bu konuda kafam karıştı, sormamın nedeni, ikimizde İstanbuldan uzakta yaşıyoruz ve İstanbula gel git yapmak istemiyoruz bu işlemler için. Tekte gelip bu işlemleri halletmek oluyor mu ve ayrıca Vize süresi diye bir şey gördüm, bu vizeler 30 gün mü oluyor, Gezi amaçlı seyahatte Fransa Schengen vize ücreti nedir
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,  Fransa aile ziyareti vize başvurularınız için, ikametinize bağlı olarak Fransa Konsolosluğu’nun İstanbul ya da Ankara yetki alanına dahil olacaktır.İkamet yeriniz; Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Çankırı, Çorum, Hatay, İçel, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sinop, Tokat, Yozgat, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Van ise Fransa Ankara Konsolosluğu , diğer iller ise İstanbul Fransa Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS (Visa Information System-Vize Bilgi Sistemi) zorunluluğu getirildiğinden dolayı vize başvurularınızda, evraklarınızın teslimi aşamasında parmak izi vermeniz gerekmektedir.Bu tarihten sonra parmak izi verdiğiniz takdirde parmak izi bilgileriniz  5 yıl süreyle geçerli sayılmıştır.İstisnai durumlarda parmak izi vermeniz için talep edilebilmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra Fransa Konsolosluğu vize değerlendirmenizi  ortalama 5-10 iş günü arasında  sonuçlandırmaktadır.Vize değerlendirme süreleri Konsolosluğun yoğunluğuna, resmi tatil ve dini bayramların olduğu dönemlere göre değişiklik gösterebilmektedir.Vizeniz onayladığı takdirde, kısa süreli (C) bir vize türü olduğundan Konsolosluğun insiyatifinde maximum 180 gün içerisinde 90 gün kalışlı olabilir.

Fransa Schengen vize ücreti 2020 yılında 110 €'dur. Bu bedele Konsolosluk harcı, parmak izi işlem merkezi servis bedeli, seyahat sağlık sigortası ve diğer giderler toplamda 110 €'dur. Bu bedele ek olarak 200 TL Euroasia GVS danışmanlık ücreti bulunmaktadır.

Saygılarımızla,

Evrim N. 

 

E. kaya 23/05/20, 22:52

Merhabalar. Ben türkiye de yaşıyorum ve öğrenciyim. Schengen vizesi ile fransaya tatile gitmek istiyorum. Bu ilk deneyimim olucak bilgi sahibi değilim. Ve virüs nedeniyle vize başvurum reddedilir diye korkuyorum. Ne yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz lütfen

Cevap Ver