x
 • Mısır Vize İşlemleri

  Mısır Vize İşlemleri

  Turistik ve ticari amaçlarla yapacağınız seyahatlerde Mısır vize başvurunuzu Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz...

  Devamı
 • Mısır Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri

  Mısır Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri

  Mısır Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri için gerekli belgeler ve detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz...

  Devamı
 • Mısır Kapı Vizesi

  Mısır Kapı Vizesi

  Mısır’a havayolu veya denizyolu ile ulaşım sağladığınızda ülkeye giriş noktalarında bulunan vize başvuru merkezlerinden ve Mısır göçmenlik bürolarından kapıda vize talebinde bulunabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu

Mısır vizesi

Mısır vize başvuruları sonuçlanma süreleri öngörülebilir değildir. 45 yaş altındaki kişilerin başvurularının sonuçlanması birkaç ayı bulabilmektedir. 45 yaş üstündeki kişilerin vize başvuruları başvuru tarihi sonrası 3 iş gününün sonunda neticelenmektedir. Bu süre içerisinde 45 yaş altı başvuru sahiplerinin pasaportları başvuru sahiplerine geri verilmektedir. Soruşturması tamamlanan dosyalar için pasaportlar vize basım işlemleri için 3 iş günlüğüne Konsolosluğa teslim edilecektir. Mısır vize başvurularının geç neticelenmesi ihtimalinden dolayı ücretli otel rezervasyonu ve uçak bileti satın alımı yapmamanızı tavsiye ederiz.

Mısır Vizesi İle İlgili Genel Bilgiler

Mısır Hükümeti, ülkesine seyahat edecek Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi kişilerden vize istemektedir. Yeşil pasaport (hususi),Gri pasaport (hizmet pasaportu) ile Diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü aşmamak kaydı ile Mısır’a vizesiz seyahat edebilirler. Mısır’a çeşitli amaçlar için (turistik gezi, ticari ilişkiler veya eğitim gibi) seyahat edecek kişilerin, seyahat amaçlarına uygun vize başvurusunda bulunarak, evraklarını Mısır Konsolosluğu'nun belirlediği yönergelere uygun olarak hazırlamaları önemlidir. 

Mısır’a yapacağınız turistik seyahatler için Mısır turistik vizesine, iş ve ticaret gezisi ile fuara katılım için yapacağınız seyahatler için Mısır ticari vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Uzun ya da kısa süreli eğitim almak için Mısır’a gidenler, konsolosluğa Mısır eğitim vizesi için başvuru yapabilirler.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi için sayfamızda bulunan gerekli evrakları hazırladıktan sonra ikamet ettiğiniz ile en yakın ofisimize ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Vize kriterlerinin çeşitlilik arz ettiği ve zaman içerisinde değişebildiği ortamda sizden istenen belgeleri toplamış olmanız yeterli olmayabilir. Vize başvuru dosyasının güncel bilgilere vakıf deneyimli vize danışmanları tarafından hazırlanmasında, sizin adınıza fayda vardır. Mısır’a seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını açıklığa kavuşturmaları gerekir.

Tatil yapmak, ülkenin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmek için gezi planlıyorsanız Mısır turist vizesine başvurmalısınız. Ticaret yapmak, iş anlaşması yapmak veya fuarlara katılmak için seyahat ediyorsanız, Mısır ticari vizesine başvurmak için evrak hazırlığı yapmalısınız. Mısır’da bulunan eğitim kurumlarında uzun ya da kısa süreli eğitim almak için seyahat ediyorsanız, Mısır öğrenci vizesi talep etmeniz gerekir. Vize başvurusu, istenen belgelerin hazırlanarak başvuru dosyası halinde konsolosluk vize departmanına sunulması ile başlatılmış olur. Talep edilen her vize türü kendi içinde farklı belgelerin hazırlanmasını gerektirir. Doldurulması gereken Mısır vize başvuru formu, başvurulan vize türüne uygun Mısır vize talep dilekçesi konsolosluğa sunulacak evraklar arasındadır.

45 yaş altındaki kişilerin Mısır vize başvuruları Mısır diplomatik mecralarının değerlendirme aşamalarına bağlı olarak uzun sürede sonuçlanmaktadır. Bu süreçte ihtiyacınız olması halinde pasaportunuz konsolosluktan teslim alınarak tarafınıza iletilir. İşlem konsolosluk makamınca sonuçlandırıldığında size bilgi verilir ve pasaportunuz sizden teslim alınarak tekrar Mısır Konsolosluğu'na iletilir.  Alınan her vize reddi seyahat sicilinizi olumsuz etkilemektedir. Mısır vize reddi, yalnızca ret alınan ülke için değil diğer ülkeler için yapacağınız vize başvurularınızı da olumsuz etkileyecektir. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Vize başvurusu yapabilmek için, son on yıl içerisinde alınmış, geçerlilik süresi yeterli (talep edilen vize bitiminden sonra en az 6 ay) bir pasaportunuzun bulunması zorunludur. Pasaportunuzun en az iki sayfası boş olmalı, pasaport hasarlı veya yırtık olmamalıdır. Mısır vize başvurularında ibrazı zorunlu olan bir diğer evrak da başvuru formudur. Mısır vize başvuru formunu eksiksiz doldurarak vize servisimiz yetkililerine sununuz. Vize başvurunun doldurulması konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz.

Kimlik kartınızın fotokopisi, yüz ifadenizin net olarak görüldüğü, biometrik ölçülerde çekilmiş iki adet fotoğraf ile seyahatinizin masraflarını karşılayacak gelir kaynaklarınızı gösteren belgeler, vize başvuru dosyasında bulunması gereken evraklardır.

Seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihlerini gösteren, ulaşım ve konaklama ön rezervasyon evrakları vize başvuru evraklarının arasına konması gerekir. Mısır seyahatiniz sonrasında Türkiye’ye döneceğinizi ifade etmesi açısından önemli olduğu için konsolosluk tarafından talep edilmektedir. Mısır vize başvuruları için ibrazı zorunlu olan uçak ve otel rezervasyonlarınızı yapmaktayız. 

mısır vize ücreti 2018

Mısır Vize Ücreti 2024

Mısır vize ücreti konsolosluğa ödenen vize harcı ile yetkili acente veya danışmanlık firmalarına ödenen hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Talep edilen vize türüne ve süresine, ülkeye ne kadar giriş hakkı verdiğine bağlı olarak Mısır vize ücretleri farklılık gösterebilir. Yabancı ülke pasaportları ile yapılan başvurularda da farklı ücretler oluşabilmektedir. Mısır vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, yatırmış olduğunuz vize harç bedeli konsolosluk tarafından geri iade edilmemektedir. Şahsi başvurunuz için hesaplanacak, güncel Mısır vize ücreti bilgisini Çağrı Merkezi’ni arayarak öğrenebilirsiniz. 

Yabancı Pasaport Sahiplerinin Mısır Vize İşlemleri Hakkında

Türkiye’de oturum izni bulunan Yabancı ülke vatandaşları, Mısır vize başvurularını, Türkiye’de bulunan Mısır Büyükelçiliği'ne veya Mısır Konsolosluğu'na yapabilirler. Yabancılar vize başvurularında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenen belgelere ilave olarak, Türkiye’de almış oldukları oturum izni belgelerini de ibraz etmeleri gerekir. Yabancı pasaport ile yapılan başvurular Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurularına nazaran biraz daha geç sürede sonuçlanabilmektedir. 
mısır konsolosluğu vize

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat tarihinizle bağlantılı olarak vize başvuru zamanını doğru belirlemek gerekir. Mısır Konsolosluğu 3 ay öncesinden başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte  yapmanızı, Konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklardan etkilenmemek ve seyahat tarihine kadar vizenizin yetişmesi konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamak için öneririz.  20 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük başvuru sahiplerinin Mısır vize başvuruları daha kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Mısır vize işlemlerinin sonuçlanması, 45 yaşından küçük başvuru sahipleri için, tüm evrakların teslim edildiği tarihten başlayarak 90 günü bulabilmektedir. Bu süre kesin olmayıp talep edilen vize türüne, süresine ve başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bayram ve resmi tatilleri öncesinde konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklarda süreyi etkilemektedir
Mısır Konsolosluğu 20 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük başvuru sahipleri için kolaylık sağlayarak daha kısa sürede vize başvurularını sonuçlandırabilmektedir.
Mısır'a yapacağınız seyahatleriniz için yapacağınız tüm vize başvurularınızı incelemeye alarak, kabul ya da reddetme yetkisi sadece Mısır Büyükelçiliği veya Mısır Başkonsolosluğu’na aittir.
Vize başvuru evraklarının hazırlanarak, Mısır Konsolosluğu'na teslim edilmesinden sonra işlemlerin sonuçlanması yalnızca Mısr diplomatik temsilciliklerinin yetkisi altındadır. Resmi tatillere ve iş yoğunluğuna bağlı olarak süre uzayabilmektedir.

Mısır Vize Reddi

 

Mısır vize başvurunuz herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilir. Bu durumda Mısır Konsolosluğu, başvurunuzun neden reddedildiğini maddeler halinde izah eden bir ret mektubunu, beyan etmiş olduğunuz irtibat adresinize gönderecektir. Reddedilme gerekçelerini öğrendikten sonra, eksik kalan kısımları tamamlayarak tekrardan bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Konsoloslukların reddedilen başvurularda, vize başvuru işlem ücretlerini iade etmediklerini bilmenizi isteriz. Mısır vize başvurularını değerlendirerek olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisi sadece Mısır Konsolosluğuna aittir. Vize servisimizin karar verme noktasında hiçbir yetkisi yoktur.

mısır vize işlemleri

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Uzun süreli Mısır vizesi nasıl alınır
e. ayman 17/12/18, 09:55 Cevabı Görüntüle
merhaba mısıra sık sık seyahat eden birisiyim ancak her defasında 3 aylık tek girişli vize alıyorum. 1 yıllık, 2 yıllık mısır vizeleri nasıl alabilirim. hangi evrakları hazırlarsam yıllık vize alabilirim.davetiye belgem var. yıllık ya da uzun süreli mısır vizesini alma konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler.
Mısır Vize Süreçleri Balıkesir
N. Yurdakul 19/12/18, 15:59 Cevabı Görüntüle
Merhaba misir vizesine basvurmak istoyorum gectigimiz senelerde 2 kere vize aldim ilki turla gittiğim icin tur sirketi aldi ikincisi kendim bireysel basvurup aldim. Bandirma da yaşıyorum. Ikametgahının bursada daha buraya gecirmedim ama yakinda geciricem. Ordan sizin araciliginizla mısır vizesine basvuruluyor mu, İstanbul a gitmeye üşendim bu soğukta. 25 ocak ta hurghadaya 10 günlük tatil icin gitmek istoyorum. Eger sizden vizeye basvurursam ne kadara tutuyor tüm islemler ve hangi evraklar gerekiyor? Bilgi verirseniz sevinirim. iyi gunler. Ona gore en gec önümüzdeki pazartesi evraklarimi ve pasaportumu getireceğim.
Edirne'den Mısır vizesi nasıl alınır
N. Yılmaz 11/12/18, 09:09 Cevabı Görüntüle
merhaba, 2 kişi Mısır vizesi almak istiyoruz. Mısır vizemizi Edirneden alabilir miyiz? mısır vizesi için edirnede yetkili merkezler var mıdır yoksa istanbula gelmemiz gerekiyor mu? vize işlemleri konusunda bilgilerinizi rica ederim. mısır vizemiz için hazırlanması gereken evrakları ve ödeyeceğimiz toplam tutarı bizlere söylerseniz çok seviniriz. cevabınızı bekler, kolaylıklar dilerim
Mısır Vizesi Kaç Güne Çıkar
H. Güldağlı 28/11/18, 22:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba,
Haziran 2019'da Mısır'a turistik amaçlı, arkadaşımla birlikte gideceğiz. Uçak biletini indirimli bulduğumuz için satın aldık. Hotel rezervasyonu yaptık ama ödeme yok. Gerekli evrak listesini sitenizden bulabiliyorum ancak gözümden kaçan birşey olmaması adına, gerekli evrak listesini ve size ödememiz gereken ücreti mail atar mısınız? Ayrıca Haziran'a kadar vize işlemleri sonuçlanır mı?
Teşekkürler,
Hayri Güldağlı
Mısır Vize Başvurusu
D.Ö 01/07/20, 15:51 Cevabı Görüntüle
Mısır vize başvurusu yapmak istiyoruz kurumumuz müdürleri Mısır’a ticari amaçlı seyahat edecekler Mısır’da sitelerden gördüğümüz kadarıyla 45 yaş altı ve üstü süreler değişiyormuş. Yöneticilerimizden bir kişi 45 yaş üzeridir ancak diğer kişi 45 yaş altı bu gibi durumlarda nasıl başvuru yapılmasını tavsiye ediyorsunuz. 45 yaş üzeri kişi ile birlikte aynı davetiye geldiğinde diğer kişinin de vizesini aynı anda alma şansımız oluyor mu?
Mısır Vizesi 2020
N.B 01/07/20, 15:37 Cevabı Görüntüle
Mısır vizesi 2020 yılı içinde vize almıştım ama gidemedim zaten vizeyi zar zor almıştım 5 ay beklemiştim o vizeyide kullanamadım. Vizemin süresi bitti şimdi ne zaman başvuru yapabilirim. İstediğim zaman başvuru yapabilir miyim? Vizem 5 mayısta bitti Eylülde gitmek istiyorum ne zaman başvuru yapabilirim? Hangi evraklar gerekiyor? Pasaportum süresi 1 buçuk yıl kadar yeniletmek zorunda mıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Mısır Vize
A.T 01/07/20, 15:04 Cevabı Görüntüle
Mısır vize işlemleri İzmir’den yapıyor musunuz? Ben bir firmada aktif olarak çalışıyorum bir yıldır Mısır’a gidebilmem için ne kadarlık çalışıyor olmam gerekiyor. Kahireye gideceğim mısır vizesi ile giriliyor değil mi? İşten ayrılma durumum var işten çıkmadan önce vizemi almak istiyorum. Pasaport sürem ne kadar olmalı? Başvurumu yaptıktan sonra işten çıkma durumumda sıkıntı olur mu? Bilgi verir misiniz?
Mısır AIESEC Vizesi
o.d 01/07/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba Mısır AIESEC vizesi almam gerekiyor. Ben Balıkesir’de üniversite öğrencisiyim bu gönüllü programı için kabul edildim. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor benim ismim listelerde çıkmış direkt başvuru yapabileceğimi söylediler. Balıkesir’de okuyorum ama ikametim bursa da nereden başvuru yapmam gerekiyor?
Mısır Vizesi
K.U 01/07/20, 14:20 Cevabı Görüntüle
Mısır vizesi almam gerekiyor. Mısır’a acil seyahat etmek istiyorum. Turistik veya ticari fark etmez tanıdıklarım var nasıl vize alabilirim. Davetiye ile hızlı olacaksa davetiye de isteyebilirim ben ve eşim birlikte gideceğiz benim birkaç işim var eşimde gezmeye gelecek ikimiz için hangi vize uygun olur. Siz yardımcı oluyor musunuz biz İzmir’deyiz gelmeden siz yapabilir misiniz?
Mısır Vize Ücreti
A.T 21/06/20, 13:37 Cevabı Görüntüle
Mısır vize ücreti detaylarını web sitenizde göremedim ücretler neye göre değişiyor? Ben 1 hafta kalacağım kalacağım süreye göre mi değişiyor. Bir defa gitmek istiyorum en uygunu hangisi ile onu almak istiyorum turistik gideceğim otel uçak aldım yetişir mi? ne kadar sürede çıkıyor?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';