x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 49

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, Bursa

Mısır VizesiSayın ziyaretçimiz
Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat planı bulunan vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Bursa şube sayfamıza hoş geldiniz. Bursa çevre il ve ilçelerinden Mısır ülkesine vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızın devamında sürece dair önemli bilgilere ulaşabilirler.

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye’den Mısır ülkesine Bordo (Umuma Mahsus) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımızdan vize talep edilmektedir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport ile 90 günden kısa süreliğine Mısır seyahati bulunan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu yoktur. 90 günden daha uzun sürecek seyahatler için tüm pasaport türleri vize zorunluluğuna tabi tutulur. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır ülkesi vize başvurusu sırasında talep edilen evraklar başvurulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize gerekli evrak detaylarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Planlamış olduğunuz Mısır seyahatine uygun gerekli evraklara dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru aşamasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Mısır vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için 

Mısır Vize Başvuru Formu

 

Mısır sınırlarına seyahat edebilmek için vize başvurusu yaptığınız aşamada vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Mısır vize başvuru formu vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle doğru bilgilerle, eksiksiz ve tutarlı olarak doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde herhangi bir yanlış, eksik ya da tutarsız bilgi gözlemlenmesi halinde Mısır vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsolosluğa teslim ettiğiniz diğer evraklarınız ile vize başvuru formuna verdiğiniz yanıtlar tutarlılık göstermek zorundadır. Vize başvuru formu başvuru sahibini tanımaya ve Mısır sınırları içerisinde seyahat etme amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri tercih edilerek başvuru formunu doldurabilirsiniz. 

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır vize ücretleri başvurulan vize türüne, ülkeye giriş hakkına ve seyahat süresine göre farklılık gösterebilir. Mısır seyahat planına uygun olan vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretlerinin değişiklik göstermesi nedeniyle seyahat planına uygun olarak son belirlenen güncel vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önem arz etmektedir. Mısır vize ücretini ödemeniz halinde ödemiş olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücret şahsınıza iade edilmemektedir.

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Ülkemiz sınırları içerisinden Mısır seyahat planı doğrultusunda yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vize başvuruları sonuçlanma süresi ile ilgili ortalama bir süreden bahsedilmemektedir. 18-45 yaş arası başvuru sahiplerinin vize değerlendirmeleri birkaç ay sürebilmektedir. Değerlendirme sürecinde başvuru sahibi pasaportunu alabilir ve vize işlemleri sona erdiğinde vize basımı 3 günlüğüne tekrardan konsolosluğa teslim edilebilir. Mısır vizesi başvuruları seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın vize değerlendirme sonuçlanma süresi ortalama 3 iş gününü kapsamaktadır. 18-45 yaş aralığında bulunan vatandaşlarımızın başvuru sonuçlanmaları daha kısa sürmektedir. Mısır vizesi başvuru değerlendirme süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır ülkesine ait vize ücretleri ülkeye giriş hakkına, seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Planlamış olduğunuz Mısır seyahatine uygun olan vize ücret detaylarına ulaşmanız oldukça önemlidir. 
  • Mısır’a yaptığınız vize değerlendirmeniz sırasında eksik evrak teslim ettiğiniz gözlemlenirse şahsınızdan ek evrak talep edilebilir. Vize sonuçlanma sürecinde gün kaybı yaşamamak ya da başvurunuzun ret ile sonuçlanmaması adına evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik olmadığına emin olmanız gerekmektedir. 
  • Mısır Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatırız. 
  • Mısır vizesi başvuru sonuçlanma süresine dair ortalama bir süre belirtilmemesi nedeniyle işlemleriniz sona ermeden yapmış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusu için pasaportunuzda 2 sayfanın boş olması ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin talep edilen vize bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. 
  • Başvuru işlemlerine geçmeden önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmamasına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile Mısır sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. 

Mısır Vize Reddi

Mısır ülkesine gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlabilir. Vize başvurunuza ait reddetme nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmadığını hatırlatırız. Başvuru sırasında eksik evrak teslim etmek vize reddine neden olabilmektedir.

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';