x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 16

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, İzmir

Mısır VizesiSayın ziyaretçimiz
Mısır Arap Cumhuriyeti vize sürecine dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia Global Visa Services İzmir şube sayfamıza hoş geldiniz. İzmir ve çevre illerinden Mısır için seyahat planlamış olan ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilgi sahibi olabilirler. Euroasia GVS İzmir şubemiz ile Mısır vizesi başvuru sürecini prosedüre uygun olarak gerçekleştirerek işlemlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olarak Mısır’a seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile 90 günü aşmayacak şekilde Mısır sınırları içerisine seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımızdan vize talep edilmemektedir. 90 günden uzun sürecek seyahatler için tüm pasaport türleri için Mısır vize prosedürü geçerlidir. Vize başvuru işlemleri için Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek vize sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi için hazırlamanız gereken evraklar başvurmak istediğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için belirlenen evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Mısır vize başvurusu aşamasında hazırladığınız evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Ek evrak talep edilmesi halinde başvuru sonuçlanma süreniz uzayabilir. Evraklarınız ile ilgili eksiklik başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisinde seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu sırasında vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Mısır vize başvuru formu sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorular ekseninde hazırlanmış resmi bir formdur. Bu nedenle dikkatle doldurulması gerekmektedir. Sorulan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vermeniz formu eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Yanlış bilgi içerdiği gözlemlenen, teslim edilen diğer evraklar ile tutarlılık göstermeyen formların vize reddine neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. Başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. 
Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, ülkeye giriş hakkına ve gerçekleşecek seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Planlamış olduğunuz seyahate uygun olan vize ücretine kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri değişikliğe uğrayabilir bu nedenle son belirlenen güncel ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında vize ücretinin iade edilmediğini hatırlatmak isteriz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olduğunuz ücret dekontunu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa teslim edilmektedir.

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır ülkesi için Türkiye sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusu sonuçlanma süresi ile ilgili ortalama bir gün sayısından bahsedilmesi mümkün değildir. 18-45 yaş arası vatandaşlarımızın vize başvuru işlemleri sonuçlanma süresi birkaç ayı bulabilmektedir. Başvuru işlemleri seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir değişikliğe gitme zorunluluğu yaşamamak adına başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın Mısır vizesi başvuru sonuçlanma süreci ortalama 3 iş gününü kapsamaktadır. 20-45 yaş aralığı vize sonuçlanmaları daha kısa sürmektedir. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır ülkesi vize sonuçlanma süresi ile ilgili kesin bir gün sayısı olmaması nedeniyle otel ve uçak rezervasyonlarına ait ödemeleri işlemleriniz sonuçlanmadan yapmamış olmanızı tavsiye ederiz. 
  • Mısır vizesi başvuru işlemleri sırasında evraklarınız ile ilgili eksiklik olması durumunda şahsınızdan ek evrak talep edilebilir. Sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek ve vize başvurunuzun herhangi bir şekilde olumsuz sonuç almaması için eksiksiz evrak teslimi yapmış olmaya özen göstermelisiniz. 
  • Vize başvurularının olumsuz sonuçlanma sebebini Mısır Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. 
  • Vize ücretleri ülkeden ülkeye, giriş hakkına göre, başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Mısır için yapmış olduğunuz seyahat planına uygun olan vize ücret detayına ulaşmanız oldukça önemlidir. 
  • Mısır vizesi başvurusundan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin talep ettiğiniz vize bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerli olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
  • Vize işlemleriniz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız Mısır sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. 

Mısır Vize Reddi

Mısır vizesi için yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat Mısır vize başvurunuz reddedilir ve nedeni şahsınıza açıklanır ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize başvurusunu belirlenen prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';