x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 02 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Mısır Vize İşlemleri, Edirne

Mısır vizesiSayın ziyaretçimiz,
Euroasia Global Visa Services Edirne şube sayfamıza hoş geldiniz. Edirne ve çevre illerinden Mısır seyahat planı doğrultusunda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için gerekli bilgileri sayfamız devamında bulabilmeniz mümkündür. Mısır Arap Cumhuriyet vizesi başvuru sürecini Euroaisa GVS Edirne şubemiz ile yürüterek başvurunuzu en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Umuma Mahsus (Bordo) sahibi olarak Mısır sınırlarına seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile Mısır sınırları içerisine 90 günden kısa süreliğine seyahat edecek vatandaşlarımızdan vize talep edilmemektedir. Daha uzun süreli seyahatler için vize prosedürü uygulanmaktadır. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır Arap Cumhuriyeti vize prosedürü için belirlenen gerekli evraklar başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Mısır ülkesine ait Turistik vize ve Ticari vize gerekli evrak detaylarına sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Seyahat amacına ve planına uygun olan vize başvurusu gerekli evraklar tam listesine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu yaparken hazırlamanız istenen evrakların eksiksiz olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ve başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybedebilirsiniz. Gerekli evraklarınız ile ilgili eksiklik başvuru işlemlerinizin olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır seyahat planı doğrultusunda vize başvurusunda bulunmak için sizden istenen evrakları kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Edirne şubemiz gerekli evraklarınızı başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Evraklarınız ile ilgili herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda kurumumuz sizinle iletişime geçer ve en doğru başvuruyu yapmanızı sağlar. Mısır vizesi gerekli evraklarınız düzenlendikten sonra sizin adınıza konsolosluğa iletilir. Değerlendirme süreciniz sona erdiğinde kurumumuz pasaportunuzu teslim alır ve size iletilir. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Edirne şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Mısır vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle tutarlı ve doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması oldukça önemlidir. Yanlış ve eksik bilgi içerdiği gözlemlenen ya da teslim edilen gerekli evraklar ile tutarsızlık gösteren başvuru formları vize reddi almanıza neden olabilir. Mısır vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. 

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır Arap Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretleri vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre farklılık göstermektedir. Planlamış olduğunuz Mısır seyahatine uygun 2024 yılına ait son belirlenen vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olunan ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasına konmalıdır. Olumsuz sonuç alan başvurularda ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu en doğru şekilde yaptığınızdan emin olmanız oldukça önemlidir. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır ülkesi sınırlarına seyahat amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır Arap Cumhuriyeti vize sonuçlanma sürecine dair ortalama bir gün sayısından bahsetmek mümkün değildir. 18-45 yaş arası başvuru sahiplerinin vize değerlendirme süreci birkaç sürebilir. Bu nedenle başvurular 3 ay öncesinden yapılabilir. Bu süreçte başvuru sahibine pasaportu geri verilir ve değerlendirme sona erdiğinde pasaport 3 gün teslim alınarak vize basım işlemi gerçekleştirilir. 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük vatandaşlarımızın başvuru işlemlerinin sonuçlanması daha kısa sürmektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Mısır seyahatiniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte ve Euroasia GVS Edirne şubemiz aracılığı ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Vize başvurusu için belirlenen ücretler ülkeden ülkeye, seyahat süresine, ülkeye giriş hakkına ve başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Mısır seyahatiniz için uygun olan vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.
  • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin Mısır için talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden sonra 6 ay daha geçerli olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Mısır vize başvuru sonuçlanma süresine dair kesin bir bilgi olmaması nedeniyle işlemleriniz sona erene kadar uçak ve otel rezervasyonlarına herhangi bir ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Mısır vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun 10 yıldan daha eski ve yıpranmış olmaması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Mısır sınır kapılarında ve vize değerlendirmesi sırasında deforme olmuş pasaport ile sorun yaşayabilirsiniz. 
  • Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması ile ilgili olarak Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsolosluğu’nun ret nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. 
  • Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurunuz sırasında başvurunuzun olumsuz sonuç almaması ve sonuçlanma sürecinden gün kaybetmemek açısından evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. 

Mısır Vize Reddi

Mısır ülkesi için yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklamak gibi bir zorunluluğu olmadığını Euroasia GVS Edirne şubesi olarak hatırlatmak isteriz. Başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni size bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan Mısır vizesi için başvuruda bulunabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize talebiniz sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Mısır vize prosedürüne en uygun vize başvurusunu yapabileceğinizi hatırlatırız. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';