x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 26

Eposta

kayseri@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, Kayseri

Mısır vizesiSayın ziyaretçimiz, 
Mısır Arap Cumhuriyeti vize sürecine dair gerekli bilgileri sizlerle paylaştığımız Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Kayseri çevre il ve ilçelerinden Mısır sınırları içerisine seyahat planlamış olan vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek vize başvuru sürecine dair bilgi sahibi olabilirler. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Mısır ülkesi sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları gerekmektedir. 90 günü aşmayacak şekilde Mısır’a Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu yoktur. 90 günden uzun sürecek seyahatler için tüm pasaport sahipleri vize prosedürüne tabi tutulmaktadır. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi için hazırlanması ve konsolosluğa sunulması gereken evraklar başvurulan başvurulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür. Mısır’a seyahat etme amacınıza uygun olan evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması açısından oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak teslim etmeniz halinde vize değerlendirmesi sırasında konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir ve başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybedebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır seyahatinize uygun olan vize başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınız Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından düzenlenerek konsolosluğa teslim edilmeye hazır hale getirilmektedir. Gerekli evraklarınız ile ilgili herhangi bir sorun gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmanızı sağlar. Evraklarınız şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kurumumuz tarafından konsolosluğa iletilir ve vize değerlendirmeniz başlar. İşlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilir. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu Mısır vizesi başvuru sürecinde doldurmanız gereken resmi bir formdur. Başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanan başvuru formu vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle doldurulma aşamasında doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak dikkatle cevaplanması gerekmektedir. Başvuru formu içerisinde yanlış ya da eksik bilgi gözlemlenmesi halinde vize reddi alabilme ihtimaliniz olduğunu hatırlatırız. Vize başvuru formuna verdiğiniz yanıtlar ile teslim ettiğiniz evraklar tutarlılık göstermek zorundadır. Mısır vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. 
Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır ülkesi için belirlenen vize ücretleri seyahat türüne, vize türüne ve ülkeye giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Mısır Arap Cumhuriyeti seyahat planına uygun olan vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Mısır vizesi için belirlenen vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Başvuruların ret alması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize başvurusuna dair belirlenen ücretler değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle son belirlenen güncel vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Türkiye sınırları içerisinden Mısır seyahati için yapılan vize başvuru sonuçlanma süresine dair net bir bilgi bulunmamaktadır. 18-45 yaş arası başvuru sahiplerinin vize değerlendirmeleri birkaç ay sürebilmektedir. Bu süre zarfında pasaport başvuru sahibine teslim edilir ve değerlendirme sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrardan teslim alınır. Mısır vize başvuruları seyahat tarihinin 3 ay öncesinden kabul edilmektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın vize değerlendirmeleri 3 iş gününü kapsamaktadır. 18-45 yaş aralığı başvuru sahiplerinin vize değerlendirmeleri daha kısa sürmektedir. Mısır seyahati ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmenize tavsiye ederiz. Vize başvuru aşamasında Euroasia GVS Kayseri şubemizi tercih ederek işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilir olduğunuzu hatırlatırız. 
Mısır seyahati için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat etmek için yaptığınız vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Başvuru değerlendirmeniz sırasında sizden ek evrak talep edilebilir ve bu durum gün kaybetmenize yol açabilir. Herhangi bir zaman sorunu yaşamamak ve başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için başvuru işlemlerinizi eksiksiz olarak yapmanız gerekmektedir. 
  • Mısır vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde reddedilme nedeni her zaman açıklanmaz. Büyükelçilik ve konsoloslukların ret nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını bildirmek isteriz. 
  • Mısır ülkesine vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız vize işlemleri ve sınır kapılarında sorun yaşamamanız adına oldukça önem arz etmektedir.
  • Mısır ülkesi için belirlenen vize ücretleri ülkeye giriş hakkına, seyahat süresine ve başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Planlamış olduğunuz Mısır seyahat planına uygun olarak belirlenmiş güncel vize ücret detayına ulaşmanız oldukça önemlidir.
  • Mısır ülkesine ait vize başvuru sonuçlanma süreci ile ilgili ortalama ve yakın bir tarih belirtilmemesi nedeniyle vize işlemleriniz sonuç alana kadar uçak ve otel rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz.  
  • Vize başvurusu öncesinde pasaportunuz içerisinde 2 sayfanın boş olduğuna ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden sonra en az 6 daha geçerli olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 

Mısır Vize Reddi

Mısır vizesi sahibi olmak için yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize başvurularını reddetme nedenlerini konsoloslukların açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Mısır vize başvurunuz ret ile sonuçlanır ve nedeni size bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurusu aşamasında gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Eksik evrak teslim etme nedeni ile başvurunuz olumsuz olarak değerlendirilebilir. Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize başvuru sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';