x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 24

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, Ankara

Mısır vizesiSayın ziyaretçimiz
Euroasia Global Visa Services Ankara şube sayfamıza hoş geldiniz. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru işlemleri ve sürece dair bilinmesi gerekenleri sayfamız devamında sizinle paylaşmış bulunmaktayız. Konu ile ilgili sıkça sorulan sorulara verdiğimiz yanıtlara sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Mısır sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız vize sahibi olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olarak 90 günden kısa süreliğine Mısır’a seyahat planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günden uzun süreli seyahatler için tüm pasaport türleri için vize prosedürü geçerlidir. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılması gereken vize türüne ve gerçekleşecek seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Mısır Turistik vize ve Ticari vize başvuru işlemleri için istenen gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Seyahatinize uygun vize gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi başvuru işlemleri sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Vize değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesi sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize neden olabilir. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır Arap Cumhuriyeti için vize başvuru işlemlerini gerekli evraklarınızı kurumumuza ileterek başlatabilirsiniz. Euroasia GVS Ankara ofisimiz evraklarınızı kontrol eder ve başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenler. Doğru ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek adına herhangi hata ya da eksik gözlemlenmesi halinde şahsınız ile iletişime geçilir. Evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra kurumumuz sizin adınıza şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan dosyanızı konsolosluğa iletir ve vize değerlendirmeniz başlar. Mısır vize değerlendirme süreciniz sona erdiğinde pasaportumuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iletilir. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırlarına seyahat amacı ile yapılan vize başvurularında vize başvuru formu oldukça önemli bir yere sahiptir. Başvuru formları sizi tanımaya ve Mısır’ı seyahat etme amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış resmi bir formdur. Bu nedenle tutarlı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulması gerekmektedir. Eksik ya da tutarsız cevaplar içeren başvuru formları vize reddine neden olabilir. Mısır vize başvuru formunu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurma seçenekleriniz bulunmaktadır. 
Mısır vizesi başvuru formu sitemizde yer almaktadır.

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına göre farklılık göstermektedir. Seyahatinize uygun olan ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Mısır ülkesi için yapmış olduğunuz vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle son belirlenen güncel vize ücretine ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Ülkemizden Mısır sınırları içerisine seyahat etmek için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vizesi başvuru sonuçlanma süreci değişiklik göstermesi nedeniyle ortalama bir süreden bahsetmek mümkün değildir. Vize başvuruları 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük olan başvuru sahiplerinin vize değerlendirme işlemleri kısa sürmektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın başvuruları ortalama 3 iş günü içerisine sonuçlanmaktadır. 18-45 yaş aralığında bulunan vatandaşlarımızın vize değerlendirmeleri birkaç ay sürebilmektedir. Değerlendirme sürecinde pasaport başvuru sahibine verilir ve işlemler sonuçlandığında vize basımı için 3 günlüğüne tekrardan teslim alınır. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, ülkeye giriş hakkına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle planladığınız Mısır seyahatine uygun vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önem arz etmektedir.
  • Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılan vize başvurularının belirli bir sonuçlanma süresi olmaması nedeniyle yapmış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonu ödemelerini işlemleriniz sonuçlanmadan ödememenizi tavsiye ederiz.
  • Vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sizden ek evrak talep edilmesine neden olabilir. Bu sayede vize sonuçlanma süreniz içerisinde gün kaybı yaşayabilir ya da vize reddi alabilirsiniz. 
  • Mısır vize başvurusunda bulunmadan önce pasaport geçerlilik süresinin talep edilen vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olduğuna ve pasaport içerisinde 2 boş sayfa bulunması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. 
  • Mısır seyahati için vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Deformasyona uğramış pasaport ile vize işlemleri sırasında ve Mısır sınır kapılarında sorun yaşayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 
  • Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsololuğu’nun başvuru reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. 

Mısır Vize Reddi

Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru değerlendirmeniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize başvurularını reddetme nedenlerini konsolosluklar açıklamak zorunda değildir. Fakat Mısır vize başvurunuz reddedilir ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Mısır vize başvurusu için sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz başvuru değerlendirmeniz sırasında oldukça önem arz etmektedir. 

 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';