x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

+90 462 215 60 13

Eposta

trabzon@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, Trabzon

Mısır vizesiSayın ziyaretçimiz, 
Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru süreci ile ilgili bilinmesi gerekenleri sayfamız devamında bulabilirsiniz. Trabzon çevre il ve ilçelerinden Mısır’a seyahat planlamış ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız kurumumuz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Mısır vize süreci ile ilgili sıkça sorulan sorulara verdiğimiz yanıtlara Trabzon şube sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Mısır ülkesi sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden biri ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günü aşan Mısır seyahatleri için pasaport ayrımı yapılmaksızın vize prosedürü geçerli hale gelmektedir. Euroasia GVS Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek Mısır vizesi başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için gerekli olan evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Mısır seyahat amacına uygun olan gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlama aşamasında eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eksik evrak teslim edilerek yapılan vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilir ya da konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir ve sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşayabilirsiniz. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu Mısır vizesi değerlendirme sürecinde oldukça önemli bir rol oynayan ve dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu Mısır seyahat amacınızı öğrenmeye ve sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle doğru ve tutarlı bilgiler ekseninde sorulara yanıt vermeniz oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen durumlarda vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Başvuru formuna verdiğiniz yanıtlar ile diğer gerekli evraklarınızın birbirini destekliyor olması oldukça önemlidir.  Mısır vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. 
Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır vize başvurusuna ait vize ücretleri ülkeye giriş hakkına, seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Seyahat planı ve amacına uygun olan vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Mısır vize ücretini ödeyerek alacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmak durumundadır. Vize reddi ile sonuçlanan başvurulara ait ücretler başvuru sahibine iade edilmemektedir. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır vizesi başvuru işlemleri sonuçlanma süresi ile ilgili kesin olarak bahsedilen bir gün sayısı mevcut değildir. Mısır vizesi başvurusunda bulunan 18-45 yaş aralığındaki vatandaşlarımızın vize değerlendirme süreci birkaç ayı bulabilmektedir. Bahsedilen süre içerisinde pasaport başvuru sahibine iletilir ve işlemler sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrardan teslim alınır. Mısır vize başvuruları seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın Mısır vize başvuru değerlendirme ve sonuçlanma süresi 3 iş gününü kapsamaktadır. 18-45 yaş arası başvuru sahiplerinin vize değerlendirmeleri orta yaş grubuna göre daha kısa sürmektedir. Mısır vize başvurunuzu seyahatiniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız açısından olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmenizde fayda olduğunu hatırlatırız. Türkiye’den yapılan Mısır vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır ülkesi sınırlarına seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmadan önce evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladığınıza emin olmanız gerekmektedir. Eksik evrak teslim etmeniz halinde şahsızından ek evrak talep edilebilir ve sonuçlanma süresinde gün kaybedebilirsiniz. Bunun yanı sıra eksik evrak teslim etme nedeni ile başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. 
  • Türkiye sınırları içerisinden Mısır sınırlarına yapılan vize başvurularının kesin bir sonuçlanma süresi bulunmamaktadır. Bu nedenle vize işlemleriniz sona erene kadar uçak ve otel rezervasyonlarında ödeme yapmamanız tavsiye edilmektedir. 
  • Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsolosluğu yapmış olduğunuz vize başvurusunu reddedebilir. Başvurunuzun reddedilme nedeni size belirtilebilir fakat kesin olarak vize reddi nedeni açıklama zorunluluğu bulunmadığını bildirmek isteriz. 
  • Mısır Arap Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Mısır ülkesine yapmış olduğunuz seyahat planına ve amacına uygun vize ücretine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşmanız oldukça önemlidir. 
  • Mısır vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Deforme olmuş bir pasaport ile ülke giriş-çıkış anlarında vize işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz.
  • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olduğuna ve içerisinde 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 

Mısır Vize Reddi

Mısır vizesi başvuru işlemleriniz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Mısır vizesi başvurunuz reddedilir ve nedeni şahsınıza bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatırız. Vize başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmek başvurunuzun olumsuz sonuç almasına neden olabilir. Konu ile ilgili özen göstermenizi tavsiye ederiz. Mısır vizesi başvuru sürecini Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';