x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır Vize Ücretleri Güncellendi! (14 Ağustos 2018)

2019 yılı Mısır Vize Harçları Değişti

 Mısır vizesi nasıl alınır? 2019 yılı güncel Mısır vize ücreti ne kadardır? Mısır vizesi kaç günde çıkar? en çok sorulan soruların başında geliyor. Sayfamızda 14 Ağustos 2019 tarihinde güncellenen Mısır vize ücretlerinin yanı sıra Mısır vizesine dair kafanızı kurcalayan sorularınızın cevaplarına da yer vermeye çalıştık. 
Mısır vize ücreti başvuranın durumuna, uyruğuna, vize başvuru tarihine bağlı olup , Mısır vize başvurularında vize harcı, vize türüne (turist, ticari) ve ülkeye yapılacak giriş çıkış sayısına (tek girişli, çok girişli) bağlı olarak değişmektedir. 
Mısır Konsolosluğu vize harçları, Mısır Konsolosluğunun 2019 yılı vize ücretleri değişmiştir. 14 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye’den başvuru yapacak yabancı pasaport sahiplerine uygulanan Mısır vize ücretleri aşağıdaki gibidir. Başvurunuzu aracı kurumlarla gerçekleştirmeniz halinde servis bedelleri eklenecektir. 
Mısır turistik vize başvurularında dikkat! 10.05.2019 tarihi itibariyle ödenmiş otel ve uçak rezervasyonları ile birlikte pasaportlarını teslim edenlerin başvuurları 3 iş gününde neticelenmeye başlamıştır. Bu süre ortalama 45 gün olan değerlendirme süresinin sonrasında konsolosluğa teslim edien pasaportların işlem süresini ifade etmektedir. Lütfen bu önemli bilgiyi dikkate alarak seyahatinizi planlayınız. 
Mısır vize işlemlerinizde şahsen bulunmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlamaktayız. 
İşlem Ücret
Ticari Fatura ya da Menşe Şahadetnamesi Tasdiki   380 TL
Normal Giriş Vizesi Tek Girişli 270 TL
Normal Giriş Vizesi Çok Girişli 380 TL
Turistik Vize Tek Girişli 170 TL
Turistik Vize Çok Girişli 250 TL
Transit Vize Tek Girişli 170 TL
Transit Vize Çok Girişli 260 TL
Muafiyet Vizesi (ABD, İsveç, Danimarka, Finlandiya,
Kıbrıs, Sırbistan, Rusya Federasyonu vatandaşları için)
80 TL
Muafiyet Vizesi (Almanya vatandaşları için) 80 TL
İngiltere Vatandaşları Tek Girişli Vize 540 TL
İngiltere Vatandaşları Çok Girişli Vize 880 TL
Kanada Vatandaşları-Şahsi Pasaport İçin Tek Girişli Vize 420 TL
Kanada Vatandaşları-Şahsi Pasaport İçin Çok Girişli Vize 610 TL
Kanada Vatandaşı- Aile Pasaportu İçin Tek Girişli Vize 750 TL
Kanada Vatandaşı- Aile Pasaportu İçin Çok Girişli Vize 1.100 TL
Zimbabve Vatandaşı için Tek Girişli Vize 310 TL
Zimbabve Vatandaşı İçin Çok Girişli Vize 520 TL
Nijerya Vatandaşı İçin Tek Girişli Vize 540 TL
Nijerya Vatandaşı İçin Çok Girişli Vize 870 TL
Nijerya Vatandaşı İçin Çok Girişli Transit Vize 550 TL
Nijerya Vatandaşı İçin Tek Girişli Transit Vize 390 TL

Mısır Vizeleri Değerlendirme Süreleri Öngörülebilir Değildir!

Vize sonuçlanma sürelerinin en çok değişkenlik gösterdiği ülkelerden biri de Mısır. Mısır için öngörülebilir bir değerlendirme süresi bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı Mısır vizeniz çıkmadan uçak bileti almamanızı ve ücretli otel rezervasyonu yapmamanızı öneririz.

Mısır’da 45 yaş altındaki başvuru sahiplerinin işlemleri uzun sürmektedir. Başvuru sonuçlanma süreleri 20 ila 60 iş günü arasında değişmektedir. 45 yaşın üzerindeki başvuru sahiplerinin ise başvuruları ortalama olarak başvuru tarihinden 3 iş günü sonrasında neticelenmektedir. Vize değerlendirme süreleri kimi durumlarda 60 iş gününü geçebilmektedir. Bu nedenden dolayı Mısır vize başvurularınızı 3 ay önceden yapmanızı öneririz.

Mısır vizesi sonuçlanma sürelerini belirleme yetkisi yalnızca Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsolosluğu'na aittir. Euroasia GVS idari süreci yöneterek danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Euroasia GVS’nin değerlendirme sürecine etkisi yoktur.

Yabancı pasaport sahipleri;

Mısır Konsolosluğu Libya, Filistin ve Suriye vatandaşları için ikamet belgesi talep etmemektedir. İkamet tezkeresine sahip Suriye vatandaşlarının Mısır vize başvurularını yapmaktayız. Suriye vatandaşları konsolosluk vize harcından muaftır. Suriye vatandaşlarının vize başvuruları 4-5 hafta gibi bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Eşi Mısır Vatandaşı Olan Türk Vatandaşlarından İstenen Evraklarda Önemli Güncelleme (2019)

İstanbul Mısır Başkonsolosluğunun deklare ettiği açıklamaya göre eşi Mısır vatandaşı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıveya Türkiye'de oturum izni sahibi yabancı uyruklu kişilerden talep edilen vize evrakları aşağıdaki gibidir:

 • En az 9 ay geçerliliği olan pasaport ve 2 adet pasaport fotokopisi
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarında kimlik, yabancı vatandaşlardan ikamet izni ve fotokopileri
 • Mısır’da çıkartılmış  Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı bir evlilik belgesi ya da Mısır Konsolosluğundan tasdik edilmiş yabancı evlilik belgesi

Mısır Vize Başvurularınızdan Önce Dikkat

Mısır vize başvurusunda bulunacak kişilerin aşağıdaki bilgileri dikkate almasını önemle rica ederiz. Mısır Konsolosluğunun vize değerlendirme süresi uzundur. Net bir tarih verilememektedir. Euroasia GVS olarak mağduruiyet yaşamamanız için otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonlarınız için ödeme yapmamanız, bilet satın almamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

 • Mısır Başkonsolosluğu 2019'un Mayıs ayı itibariyle ilan ettiği duyuruda Mısır turist vize başvurularında otel ve uçak rezervasyon belgelerinin ödenmiş olarak sunulmasının ardından işlemlerin 3 iş gününde sonuçlanacağını duyurdu. Bu işlem değerlendirme süresinin sonunda gerçekleştirilir. Mısır vize başvuruları ortalama 45 günde sonuçlanır. Bu sürenin sonunda pasaportu teslim ettikten sonraki süreyi ifade etmektedir.
 • Mısır vize başvurularında konsoloslukların görev alanı ayrımı bulunmaktadır. Güney, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’dan yapılan başvurular Ankara Mısır Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.
 • Mısır vize müracaatlarında şahsen konsolosluk ofisinde bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız.
 • Mısır vize başvurularında evrakların asılları ile birlikte fotokopileri ibraz edilmektedir. Evraklarınızın asıllarını randevu gününden sonra teslim alabilirsiniz.
 • Mısır vize ücreti başvurucağınız vize çeşidine (Mısır turist vize/Mısır ticari vize/Tek Girişli Vize/Çok Girişli Vize) göre değişiklik göstermektedir.
 • Gerekli gördüğü takdirde Mısır Konsolosluğu ek evrak talep etmek hakkına sahiptir.
 • Vize başvurunuz reddedildiği takdirde Mısır Konsolosluğunun ret sebebini açıklama zorunluluğu yoktur.
 • Mısır vize başvurularında işlem süresinin uzamasından dolayı Mısır Konsolosluğu başvuru sahibine değerlendirme süresi içerisinde pasaportlarını iade etmektedir. Başvurusu onaylananlardan pasaportlarını talep etmektedir.  Soruşturması tamamlanan başvuru sahipleri pasaportlarını vize servisimize teslim edebilirler. Soruşturması tamamlanan başvuru sahiplerine gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Pasaportlar vizenin basılabilmesi için teslim edilen  3 iş günü içerisinde konsolosluktan işlemden çıkmaktadır. Sizin adınıza pasaportlarınızı teslim almaktayız. Dilerseniz evinize veya işinize pasaportunuzu kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz ofisimizden de pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

mısır vize ücreti

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES