x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır Vize Ücretleri Güncellendi!

2022 yılı Mısır Vize Harçları Değişti

 Mısır vizesi nasıl alınır? 2022 yılı güncel Mısır vize ücreti ne kadardır? Mısır vizesi kaç günde çıkar? en çok sorulan soruların başında geliyor. 
Mısır vize ücreti başvuranın durumuna, uyruğuna, vize başvuru tarihine bağlı olup , Mısır vize başvurularında vize harcı, vize türüne (turist, ticari) ve ülkeye yapılacak giriş çıkış sayısına (tek girişli, çok girişli) bağlı olarak değişmektedir. 
Mısır Konsolosluğu vize harçları, Mısır Konsolosluğunun 2022 yılı vize ücretleri değişmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye’den başvuru yapacak yabancı pasaport sahiplerine uygulanan Mısır vize ücretleri aşağıdaki gibidir. Başvurunuzu aracı kurumlarla gerçekleştirmeniz halinde servis bedelleri eklenecektir. 
Mısır turistik vize başvurularında dikkat! 10.05.2019 tarihi itibarıyla ödenmiş otel ve uçak rezervasyonları ile birlikte pasaportlarını teslim edenlerin başvuurları 3 iş gününde neticelenmeye başlamıştır. Bu süre ortalama 45 gün olan değerlendirme süresinin sonrasında konsolosluğa teslim edien pasaportların işlem süresini ifade etmektedir. Lütfen bu önemli bilgiyi dikkate alarak seyahatinizi planlayınız. 
Mısır vize işlemlerinizde şahsen bulunmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlamaktayız. 
 
Mısır Turistik Vize  30 Gün Kalışlı Tek Girişli  30 $ + 30 Euro* 
Mısır Ticari Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 65 $ + 30 Euro*
Ticari Vize Çok Girişli 90 $ + 30 Euro*
Evrak Tasdik İşlemi 130 $ + 30 Euro* (Sayfa Başı)
 
* Mısır vize ücretleri Konsolosluğa ödenecek ücret ve danışmanlık ücretlerini içermektedir. Mısır Evrak Tasdik İşlemleri için talep edilen ücret onay yapılacak olan evrakların tek sayfası için geçerlidir. 
 
** Muafiyet vizesi Amerika, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Sırbistan, Rusya ve Kıbrıs vatandaşlarını kapsamaktadır.
 
 

Mısır Vizeleri Değerlendirme Süreleri Öngörülebilir Değildir!

Vize sonuçlanma sürelerinin en çok değişkenlik gösterdiği ülkelerden biri de Mısır. Mısır için öngörülebilir bir değerlendirme süresi bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı Mısır vizeniz çıkmadan uçak bileti almamanızı ve ücretli otel rezervasyonu yapmamanızı öneririz.

Mısır’da 45 yaş altındaki başvuru sahiplerinin işlemleri uzun sürmektedir. Başvuru sonuçlanma süreleri 20 ila 60 iş günü arasında değişmektedir. 45 yaşın üzerindeki başvuru sahiplerinin ise başvuruları ortalama olarak başvuru tarihinden 3 iş günü sonrasında neticelenmektedir. Vize değerlendirme süreleri kimi durumlarda 60 iş gününü geçebilmektedir. Bu nedenden dolayı Mısır vize başvurularınızı 3 ay önceden yapmanızı öneririz.

Mısır vizesi sonuçlanma sürelerini belirleme yetkisi yalnızca Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsolosluğu'na aittir. Euroasia GVS idari süreci yöneterek danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Euroasia GVS’nin değerlendirme sürecine etkisi yoktur.

Yabancı pasaport sahipleri;

Mısır Konsolosluğu Libya, Filistin ve Suriye vatandaşları için ikamet belgesi talep etmemektedir. İkamet tezkeresine sahip Suriye vatandaşlarının Mısır vize başvurularını yapmaktayız. Suriye vatandaşları konsolosluk vize harcından muaftır. Suriye vatandaşlarının vize başvuruları 4-5 hafta gibi bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Eşi Mısır Vatandaşı Olan Türk Vatandaşlarından İstenen Evraklarda Önemli Güncelleme (2022)

İstanbul Mısır Başkonsolosluğunun deklare ettiği açıklamaya göre eşi Mısır vatandaşı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıveya Türkiye'de oturum izni sahibi yabancı uyruklu kişilerden talep edilen vize evrakları aşağıdaki gibidir:

 • En az 9 ay geçerliliği olan pasaport ve 2 adet pasaport fotokopisi
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarında kimlik, yabancı vatandaşlardan ikamet izni ve fotokopileri
 • Mısır’da çıkartılmış  Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı bir evlilik belgesi ya da Mısır Konsolosluğundan tasdik edilmiş yabancı evlilik belgesi

Mısır Vize Başvurularınızdan Önce Dikkat

Mısır vize başvurusunda bulunacak kişilerin aşağıdaki bilgileri dikkate almasını önemle rica ederiz. Mısır Konsolosluğunun vize değerlendirme süresi uzundur. Net bir tarih verilememektedir. Euroasia GVS olarak mağduruiyet yaşamamanız için otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonlarınız için ödeme yapmamanız, bilet satın almamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

 • Mısır Başkonsolosluğu 2019'un Mayıs ayı itibariyle ilan ettiği duyuruda Mısır turist vize başvurularında otel ve uçak rezervasyon belgelerinin ödenmiş olarak sunulmasının ardından işlemlerin 3 iş gününde sonuçlanacağını duyurdu. Bu işlem değerlendirme süresinin sonunda gerçekleştirilir. Mısır vize başvuruları ortalama 45 günde sonuçlanır. Bu sürenin sonunda pasaportu teslim ettikten sonraki süreyi ifade etmektedir.
 • Mısır vize başvurularında konsoloslukların görev alanı ayrımı bulunmaktadır. Güney, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’dan yapılan başvurular Ankara Mısır Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.
 • Mısır vize müracaatlarında şahsen konsolosluk ofisinde bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız.
 • Mısır vize başvurularında evrakların asılları ile birlikte fotokopileri ibraz edilmektedir. Evraklarınızın asıllarını randevu gününden sonra teslim alabilirsiniz.
 • Mısır vize ücreti başvurucağınız vize çeşidine (Mısır turist vize/Mısır ticari vize/Tek Girişli Vize/Çok Girişli Vize) göre değişiklik göstermektedir.
 • Gerekli gördüğü takdirde Mısır Konsolosluğu ek evrak talep etmek hakkına sahiptir.
 • Vize başvurunuz reddedildiği takdirde Mısır Konsolosluğunun ret sebebini açıklama zorunluluğu yoktur.
 • Mısır vize başvurularında işlem süresinin uzamasından dolayı Mısır Konsolosluğu başvuru sahibine değerlendirme süresi içerisinde pasaportlarını iade etmektedir. Başvurusu onaylananlardan pasaportlarını talep etmektedir.  Soruşturması tamamlanan başvuru sahipleri pasaportlarını vize servisimize teslim edebilirler. Soruşturması tamamlanan başvuru sahiplerine gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Pasaportlar vizenin basılabilmesi için teslim edilen  3 iş günü içerisinde konsolosluktan işlemden çıkmaktadır. Sizin adınıza pasaportlarınızı teslim almaktayız. Dilerseniz evinize veya işinize pasaportunuzu kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz ofisimizden de pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

mısır vize ücreti

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES