x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu

Mısır VizesiMısır İstanbul Başkonsolosluğu  İletişim Bilgileri

Adres: Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek Besiktas 34330 Istanbul

Posta Adresi:   PK.34330 Bebek-Beşiktaş/İSTANBUL  

Telefon:  0-212 324 21 33  -    0-212 324 21 60  

Fax :  0-212 324 22 04

Mail:  egypt.consulate.istanbul@hotmail.com

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İstanbul Başkonsolosluğu Pazartesi - Cuma: 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uyarı (!) Başkonsolosluğa herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın olmasına dikkat ediniz.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğunun Görevleri

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarının doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda yapılması gereken işleri yürütmektedir.

Türkiye’de yerleşik Mısır vatandaşları doğum belgesi alma, kimlik belgesi çıkarma, vizesi biten pasaportlarını yenileme ve noter işlemleri gibi vatandaşlık hizmetlerini İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapabilmektedirler.

Türkiye’de yaşayan Mısır vatandaşları, askerlik, vize, oy kullanabilme veya acil yardım gerektiren herhangi bir konuda, İstanbul Başkonsolosluğundan yardım alabilmektedirler.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu  Görev Bölgesi

İstanbul Başkonsolosluğun görevli olduğu sorumluluk alanı; İstanbul, Yalova, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Gümüşhane, Balıkesir, Kırklareli, Bilecik, Bolu, Sinop, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kastamonu, Aydın, Afyon, Denizli, Giresun, Artvin ve İzmir gibi illeri kapsamaktadır.

Bu illerde ikamet eden Türk vatandaşları ile Türkiye’de oturum izni bulunan Yabancı ülke vatandaşları her türlü vize başvurularını Mısır İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapabilirler.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerindeki illerden kendisine yapılan tüm vize başvurularını değerlendirerek karara bağlama konusunda tek yetkili kurumdur.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu  Vize Başvuru Formu

İstanbul Başkonsolosluğuna yapacağınız başvuru için gereken vize başvuru formunu, Türkçe, İngilizce veya Fransızca olarak eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereklidir.

Mısır vize başvuru formunda, başvuru sahibinin şahsi kimlik bilgileri, aile bilgileri ve yapacağı seyahati ilgili diğer bilgiler kayıt edilerek konsolosluk vize görevlilerinin değerlendirmesine sunulmaktadır

Başvuru formunda beyan edeceğiniz, kimlik bilgileriniz, seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihleri ve sosyal statünüz ile ilgili (çalışan, emekli, öğrenci ve işveren gibi) bilgilerin doğru ve güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

 Vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler ile diğer evraklardaki bilgiler birbirleriyle çelişkili olmamalıdır. Çelişkili ifadelerden dolayı başvurunuzun red edilebileceğini unutmamalısınız.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu  Vize Başvuru Dilekçesi

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yaparken, ziyaretinizin amacını, şartlarını ve gidiş-dönüş tarihlerini belirten bir dilekçe yazarak vermeniz gerekmektedir.

Mısır’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için gezi maksadı ile seyahat edecekseniz, turistik vize talep dilekçesini yazarak başvuru yapmalısınız.

Mısır’a ticari amaç için (fuarlara katılım, iş toplantısı veya ticaret ) seyahat ediyorsanız, ticari vize dilekçesi hazırlamanız gereklidir.

İstanbul Mısır Başkonsolosluğu Vize Çıkış Süresi

İstanbul Başkonsolosluğuna, yetkili olduğu bölgelerdeki illerden yapılan vize başvuruları, 45 yaşından küçük başvuru sahipleri için yaklaşık 20 - 45 günü bulabilmektedir. Bu süre tüm evrakların teslim edildiği tarihten başlayarak, vizenin onaylandığı tarihe kadar geçen zamandır. Bu süre kesin olmayıp, ön görülen bir süredir. Başvuru sahibinin durumuna, istenilen vize türü ve süresine göre değişiklik gösterebilir.

Konsolosluk 45 yaşından büyük ve 20 yaşından küçüklere kolaylık sağlayarak, vize başvurularını daha kısa zamanda sonuçlandırabilmektedir.

Bayram ve resmi tatiller nedeni ile konsolosluklarda meydana gelebilecek yoğunluklardan etkilenmemek için mümkün olan en erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu Vize Ücreti

Mısır vize ücreti, konsolosluğa ödenen vize harcı ile yetkili acente veya danışmanlık firmalarına ödenen hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Talep edilen vize türüne ve süresine, ülkeye ne kadar giriş hakkı verdiğine bağlı olarak Mısır vize ücretleri farklılık gösterebilir. Yabancı ülke pasaportları ile yapılan başvurularda da farklı ücretler oluşabilmektedir.

Mısır vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, yatırmış olduğunuz vize harç bedeli konsolosluk tarafından geri iade edilmemektedir. 

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu  Nasıl Gidilir?

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';