x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır Ankara Büyükelçiliği

Mısır vizesiMısır Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Bulvarı No 126 Remzi Oğuz Arık Sok.  Kavaklıdere / ANKARA

Posta Adresi:  PK  06540 Kavaklıdere / ANKARA

Telefon:   0 (312) 426 10 26 

Fax :  0 (312) 427 00 99

Mail:  embassy_egypt@yahoo.com

Mısır Ankara Büyükelçiliği  Çalışma Saatleri

Ankara Büyükelçiliği Pazartesi - Cuma: 09.00-12.00 / 14.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uyarı (!) Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın olmasına dikkat ediniz.

Mısır Ankara Büyükelçiliğinin  Görevleri

Mısır ile Türkiye arasında siyasi, ekonomik ve kültürel alanda ilişkilerin geliştirilmesi ve koordine edilmesi, Mısır Ankara büyükelçiliğinin görevleri arasındadır. Büyükelçiliğin Ankara’da iki yönlü sorumluluğu vardır. Yerel basın ile irtibata geçerek kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yaparken aynı zamanda Mısır vatandaşlarının Türkiye’ye olan ilgisini de desteklemektedir.

Mısır Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yerleşik Mısır vatandaşlarının ihtiyaç duydukları vatandaşlık hizmetleri konusunda(evlilik işlemleri, doğum ve ölüm gibi), yapılması gereken işlemleri yürütmektedir. Bununla beraber Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarının kimlik belgelerinin çıkarılması, noter işlemleri ve vizesi biten pasaportlarının yenilemesi Mısır Ankara Büyükelçiliğinin görev alanı içerisindedir.

Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşları oy kullanabilme, vize, askerlik veya acil yardım gerektiren herhangi bir konuda, Ankara Büyükelçiliğinden yardım alabilmektedirler.

Mısır Ankara Büyükelçiliği, bünyesindeki konsolosluk servisleri ile Mısıra seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurularını, değerlendirmeye alarak karara bağlar. Mısır Ankara Büyükelçiliği karar verme konusunda tek yetkili mercidir.

Çeşitli amaçlar için (turistik gezi, ticari seyahat, eğitim ve aile ziyareti gibi) Mısıra gitmek isteyen kişiler, vize başvurusu için gereken evrakları hazırlayarak, konsolosluk nezdinde başvurularını yapabilirler.

Mısır Ankara Büyükelçiliği  Görev Bölgesi

 Mısır Ankara Büyükelçiliğinin görevli olduğu sorumluluk alanı Ankara ile Eskişehir, Konya, Aksaray, Afyon, Yozgat, Çankırı ve Amasya gibi çevre illeri kapsamaktadır. Ankara ve çevre illerinde oturan Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancı ülke vatandaşları, tüm vize başvurularını, Mısır Ankara Büyükelçiliği konsolosluk servisine yapabilirler.

Mısır Ankara Büyükelçiliği  Vize Başvuru Formu

Türkçe veya İngilizce olarak doldurabileceğiniz vize başvuru formunu, sizden istenen diğer evraklarla birlikte, Ankara Büyükelçiliği konsolosluk servisine ileterek, vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Şahsi kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz ve seyahatiniz ile ilgili diğer bilgilerinizin talep edildiği bu formu eksiksiz doldurmalısınız.

Vize başvuru formunda beyan edeceğiniz sosyal statünüz (çalışan, emekli, öğrenci ve işveren gibi), kimlik bilgileriniz ve seyahatinizin gidiş-dönüş tarihleri ile ilgili bilgilerin, diğer başvuru evraklarındaki bilgilerle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Başvuru evraklarındaki bilgiler arasında oluşabilecek uyumsuzluklar başvurunuzun olumsuz neticelenme riskini artırabilir.

Mısır Ankara Büyükelçiliği  Vize Başvuru Dilekçesi

Mısır Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusu için konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Yazacağınız dilekçenizde seyahatinizin amacını gidiş-dönüş tarihlerini ve şartlarını net olarak belirtmelisiniz.

Mısır’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için turistik seyahat yapacaksanız, başvurunuzu turistik vize talep dilekçesi yazarak yapmalısınız.

İş toplantısı, bayi ziyareti, ticaret veya fuarlara katılım amacı için vize başvuru yapıyorsanız eğer, ticari vize dilekçesi yazmanız gereklidir

İstanbul Ankara Büyükelçiliği  Vize Çıkış Süresi

Ankara Büyükelçiliğine görev alanına giren illerden yapılan vize başvuruları, 45 yaşından küçük başvuru sahipleri için yaklaşık 20 - 45 günü bulabilmektedir. Bu süre tüm evrakların teslim edildiği tarihten başlayarak, vizenin onaylandığı tarihe kadar geçen zamandır. Bu süre kesin olmayıp, ön görülen bir süredir. Başvuru sahibinin durumuna, istenilen vize türü ve süresine göre değişiklik gösterebilir.

Konsolosluk 45 yaşından büyük ve 20 yaşından küçüklere kolaylık sağlayarak, vize başvurularını daha kısa zamanda sonuçlandırabilmektedir.

Bayram ve resmi tatiller nedeni ile konsolosluklarda meydana gelebilecek yoğunluklardan etkilenmemek için mümkün olan en erken tarihte vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mısır Ankara Büyükelçiliği  Vize Ücreti

Mısır vize ücretleri başvurmuş olduğunuz vize türüne ve süresine göre değişebilmektedir. Vize ücretleri genel olarak, konsolosluklara ödenen vize harcı ile koordinasyon bedellerinden oluşmaktadır. Vize başvuru formunun doldurulması, vize randevusunun alınması ve seyahat sağlık sigorta poliçesinin düzenlenmesi gibi vize ile ilgili işlemler koordinasyon başlığı altında değerlendirilmektedir.

Ayrıca yabancı ülke pasaportları ile yapılan başvurularda da farklı ücretler oluşabilmektedir. Başvurunuz red edildiği zaman konsoloslukların ödenen vize harç bedellerini geri iade etmedikleri bilgisini sizlere bildirmek isteriz.

Mısır Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';