x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

0 342 255 50 54

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru , Gaziantep

Sayın ziyaretçimiz,
Euroasia Global Visa Services Gaziantep şube sayfamıza hoş geldiniz. Gaziantep çevre il ve ilçelerinden Mısır ülkesi sınırları içerisine seyahat planlamış ve vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamıza sürece dair bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Mısır Arap Cumhuriyet vize başvuru işlemlerini Euroaisa GVS Gaziantep şubemiz ile başlatarak vize sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için Gaziantep ofisimiz ile +90 (342) 255 50 54  telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Bordo (Umuma Mahsus) pasaport ile Mısır seyahati planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları gerekmektedir. 90 günden kısa süreliğine Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport ile Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Belirlenen süreden daha uzun olan seyahatler için vize prosedürüne uyulması gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize başvuru işlemlerini en doğru ve kolay şekilde başlatabilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi için gereken evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize ile ilgili gerekli evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Mısır seyahat planı ve amacına uygun olan evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru aşamasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Eksik evrak gözlemlenmesi halinde konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir ve vize sonuçlanma süresinde gün kaybı yaşayabilirsiniz. Mısır vize başvurunuz eksik evrak teslim etme nedeni ile olumsuz sonuç alabilir. Konu ile ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. 
Mısır vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile +90 (342) 255 50 54 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi başvuru sürecini başlatmak için sizden istenen gerekli evrakları kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz evraklarınızı başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Mısır vizesi gerekli evrakları ile ilgili herhangi bir sorun gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve eksiksiz bir vize başvurusu yapmanız sağlanır. Vize başvuru evraklarınız şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kurumumuz tarafından konsolosluğa iletilir. Vize değerlendirmeniz sona erdiğinde pasaportunuz teslim alınır ve şahsınıza teslim edilir. Vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (342) 255 50 54 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi üzerinden Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vizesi başvuru formu vize başvuru aşamasında doldurulması gereken resmi bir formdur. Vize değerlendirilmesi aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak dikkatle doldurulması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuru formları vize değerlendirmesinin olumsuz sonuç almasına neden olabilir. Teslim etmiş olduğunuz gerekli evraklar ile vize başvuru formuna verdiğiniz yanıtlar birbirini destekler nitelikte olmalıdır. Mısır vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini kullanarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Gaziantep şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür. 

Mısır Vize Ücretleri 2023

Mısır ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Planlamış olduğunuz Mısır seyahatini kapsayan vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında eklenerek konsolosluğa sunulmalıdır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz Mısır vize başvuru ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. 
Son belirlenen güncel 2023 Mısır vize ücret detaylarını +90 (342) 255 50 54 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır vizesi başvuru sonuçlanma süresi ile ilgili ortalama bir gün sayısından bahsetmek mümkün değildir. 18-45 yaş arası vatandaşlarımızın vize başvuru sonuçlanma süresi birkaç ayı bulabilir. Bu süre zarfında pasaport başvuru sahibine teslim edilir ve vize değerlendirmesi sona erdiğinde 3 günlüğüne vize basım işlemi için teslim alınır. 45 yaş üstü Mısır vizesi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. 18-45 yaş aralığı başvuru sahiplerinin vize değerlendirmeleri daha kısa sürmektedir. Mısır seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Mısır vize başvuruları 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek vize başvuru işlemlerini kolaylıkla başlatabilirsiniz. 
Türkiye sınırları içerisinden Mısır’a seyahat amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır ülkesi için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun 10 yıldan eski olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile Mısır ülkesine giriş-çıkış anlarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşayabilirsiniz. 
  • Mısır vize başvurularının sonuçlanma gün sayısı ile ilgili ortalama bir bilgi bulunmaması nedeniyle otel ve uçak rezervasyonlarına ait ödemeleri işlemleriniz sona ermeden yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Vize ücretleri ülkeden ülkeye, giriş hakkına, vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle planladığınız Mısır seyahatine uygun vize ücretine ulaşmanız gerekmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek son belirlenen vize ücret detaylarına ulaşabilirsiniz. 
  • Mısır vize değerlendirmeniz sırasında eksik evrak teslim ettiğiniz gözlemlenirse şahsızından ek evrak talep edilebilir. Vize başvurusu sonuçlanma sürecinde gün kaybetmemek ve vize reddi ile karşılaşmamak adına evraklarınızı eksiksiz bir şekilde teslim etmenizi tavsiye ederiz. 
  • Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Büyükelçiliği’nin vize başvurularına ait reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları olmadığını hatırlatırız. 

Mısır Vize Reddi

Mısır seyahati için yapmış olduğunuz vize başvurusu konsolosluk tarafından reddedilebilir. Vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni şahsınıza bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan Mısır vizesi başvurusunda bulunabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurusunu reddetme nedenini konsoloslukların açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Başvurunuz sırasında sorun yaşamamak adına evraklarınızı sizden istendiği gibi eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermelisiniz. Mısır vize başvurusunu kurumumuz ile iletişime geçerek hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Mısır Arap Cumhuriyeti için belirlenen vize sürecini anlattığımız Gaziantep şube sayfamızı okudunuz. Mısır vize başvuru işlemlerinizi kurumumuz ile birlikte prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve vize başvuru işlemlerini başlatmak için +90 (342) 255 50 54 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresimizi kullanarak Gaziantep şubemiz ile iletişime rahatlıkla geçebilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES