x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru , Bodrum

Sayın ziyaretçimiz,
Euroasia Global Visa Services Bodrum şube sayfamıza hoş geldiniz. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru sürecini sizler için açıklamış bulunmaktayız. Bodrum ve çevresinden vize başvurusunda bulunacak Mısır için seyahat planı yapmış vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilirler. Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığı ile Mısır vize başvuru işlemlerini en doğru ve kolay şekilde gerçekleştirebiliyor olduğunuzu hatırlatırız. 

Mısır vizesi başvuru sürecine dair detaylı bilgilere ulaşmak için +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresini kullanabilirsiniz. Kurumumuz sizleri merak ettikleriniz ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi sağlayacaktır. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olarak Türkiye’den Mısır sınırları içerisinde seyahat planlayan vatandaşlarımız vize sahibi olmak zorundadır. 90 günü aşmayacak şekilde Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile Mısır seyahati planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Belirtilen süreyi aşan seyahatler için tüm pasaport türleri vize prosedürüne tabi tutulmaktadır. Mısır sınırlarına seyahat planlayan ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirebilirler. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vize başvurusu sırasında gerekli olan evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için gereken evraklara sitemiz üzerinde ulaşabilirsiniz. Planladığınız Mısır seyahatine uygun olan gerekli evrakların tam listesine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Mısır vizesi başvuru sürecinde sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim ettiğinize emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Bodrum ofisimiz ile +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bodrum ve çevresinden Mısır ülkesi için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız gerekli evraklarınız kurumumuza ileterek başvuru sürecini başlatabilirler. Euroasia GVS Bodrum şubemiz evraklarınızı düzenler ve Mısır vize başvurusuna hazır hale getirir. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kurumumuz sizin adınıza dosyanızı konsolosluğa iletir ve vize değerlendirmeniz başlar. Mısır vize başvuru işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilir. Başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için Bodrum şubemiz ile +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır seyahati için yapılan vize başvurusunda doldurmanız gereken vize başvuru formu sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış resmi bir formdur. Bu neden doldurulması aşamasında oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Vize başvuru formunu doğru bilgiler kullanarak, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Herhangi bir yanlış ya da eksik gözlemlenen başvuru formları Mısır vize başvurunuzun olumsuz sonuç almasına neden olabilir. Mısır vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Bodrum ofisimizden danışmanlık hizmet alabilirsiniz. 
Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vize Ücretleri 2023

Mısır Arap Cumhuriyeti için belirlenmiş olan vize ücretleri ülkeye giriş hakkına, başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Mısır seyahat planına uygun olan vize ücreti detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretlerinin yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir olması nedeniyle son belirlenen güncel vize ücretini öğrenmiş olmanız oldukça önemlidir. Mısır vize başvuru ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücret dekontu şahsınıza iade edilmemektedir.
2023 yılına ait güncel Mısır Arap Cumhuriyeti vize ücreti detaylarına Euroasia GVS Bodrum ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırlarına seyahat etme amacı ile Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vize başvuruları için ortalama bir başvuru sonuçlanma süresinden bahsetmek mümkün değildir. 18-45 yaş aralığını kapsayan vize başvurularının sonuçlanması birkaç sürebilmektedir. Bu süre içerisinde başvuru sahibine pasaportu teslim edilir ve değerlendirme sona erdiğinde vize basımı işlemi için 3 günlüğüne tekrar teslim alınır. Seyahat tarihinin 3 ay öncesinden vize başvurusu yapabilmeniz mümkündür. 18-45 yaş aralığına ait Mısır vize başvuruları daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Mısır seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ederiz. Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile doğru ve kolay bir vize başvuru süreci geçirebilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisinde seyahat edebilmek amacıyla vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzda 2 boş sayfa bulunması ve pasaportunuzun geçerlilik süresinin talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden sonra 6 ay daha geçerli olması gerektiğini bildiririz. 
  • Mısır ülkesi için belirlenmiş olan vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, ülkeye giriş hakkına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle seyahatinize uygun olan vize ücret detayına ulaşmanız gerekmektedir. 
  • Vize başvurunuz sırasında gerekli evraklarınız ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde şahsızından ek evrak talep edilebilir. Mısır vize başvurusu sonuçlanma sürecinde gün kaybetmemek ve başvurunuzun ret ile sonuçlanmaması adına evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Ülkemizden Mısır’a yapılan vize başvurularının belirtilen ortalama bir sonuçlanma süresi bulunmaması nedeniyle işlemleriniz sona ermeden otel ve uçak rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Mısır ülkesi için yapmış olduğunuz vize başvurunuz Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Büyükelçiliği tarafından reddedilebilir. Yetki mercilerinin başvuru reddetme nedenlerini açıklamak gibi zorunlulukları olmadığını bildirmek isteriz. 
  • Mısır vizesi başvuru süreci öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde eski yıpranmış olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Mısır sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında deformasyona uğramış bir pasaport ile sorun yaşayabileceğinizi hatırlatırız. 

Mısır Vize Reddi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Mısır seyahat planı doğrultusunda yapmış olduğunuz vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilir. Başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni size bildirilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan Mısır vizesi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Konsoloslukların başvuru ret nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Vize reddi ile ilgili olarak itiraz dilekçesi yazma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Vize başvurusu sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması açısından oldukça önem arz etmektedir. Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile birlikte Mısır vize prosedürüne en uygun vize başvurusunu gerçekleştirebiliyor olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Değerli ziyaretçimiz, sizin için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Bodrum şube sayfamızı okudunuz. Mısır vizesi sürecine dair bilinmesi gerekenlere ulaşmış olduğunuzu dileriz. Başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ya da bodrum@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Bodrum şubemiz ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES