x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, Balıkesir

Mısır VizesiSayın ziyaretçimiz,
Euroasia Global Visa Services Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru sürecini sizler için sıkça sorulan sorular ve bilinmesi gerekenler ekseninde açıklamış bulunmaktayız. Balıkesir çevre il ve ilçelerinden Mısır için seyahat planı yapmış ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilgi sahibi olabilirler.

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Mısır sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olarak seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Türkiye sınırları içerisinden Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile 90 günden kısa süreliğine Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımız vizeden muaf tutulmaktadır. 90 günü aşan seyahatler için tüm pasaport türleri vize sahibi olmak zorundadır. Mısır vizesi başvuru işlemlerini prosedüre en uygun şekilde Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçerek kolaylıkla başlatabilir ve süreci takip edebilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Mısır’a ait Turistik vize ve Ticari vize gerekli evrak detaylarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Mısır sınırları içerisine planladığınız seyahate uygun olan gerekli evrak listesine kurumumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamanız adına oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi başvuru işlemlerini başlatmak için sizden istenen gerekli evrakları kurumumuza teslim etmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz evraklarınızı başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenler. Herhangi bir eksiklik ya da hata gözlemlenmesi halinde şahsınıza bilgi verilerek en doğru vize başvurusunu yapmanız sağlanır. Evraklarınız hazır hale geldikten sonra kurumumuz tarafından sizin adınıza şahsen bulunmanıza gerek olmadan konsolosluğa teslim edilir. İşlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iade edilir. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir role sahip olan resmi bir formdur. Bu nedenle doğru bilgilerle, tutarlı ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik gözlemlenmesi Mısır vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru sırasında teslim edilen diğer gerekli evraklar ile vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin birbirini destekliyor olması gerekmektedir. Mısır vize başvuru formunu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Mısır vizesi başvuru formu sitemizde yer almaktadır. Vize başvuru doldurulması aşamasında Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Mısır vize başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır Arap Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretleri ülkeye giriş hakkına, seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Planladığınız seyahat planına uygun olan vize ücretine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Vize başvurunuz sırasında diğer gerekli evraklarınız arasına ücret dekontu eklenerek konsolosluğa teslim edilir. Ülkelere ait vize ücretleri değişikliğe uğrayabilir bu nedenle son belirlenen güncel vize ücret detayına ulaşmanız oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Ülkemiz sınırlarından Mısır’a yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vize başvurusu sonuçlanma süresine dair ortalama bir gün sayısından bahsetmek mümkün değildir. 18 yaş ve 45 yaş aralığında bulunan başvuru sahiplerinin vize sonuçlanmaları birkaç ay sürebilmektedir. Bu süre içerisinde pasaport başvuru sahibine iletilir ve vize işlemi sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrardan teslim alınır. Mısır vize başvuru işlemleri seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte tamamlamanızı tavsiye ederiz. 18 ve 45 yaş aralığında bulunan vatandaşlarımızın vize değerlendirme işlemleri daha kısa sürmektedir. 45 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın başvuru sonuçlanma süresi ortalama 3 iş gününü kapsamaktadır. Mısır vize başvurularını eksiksiz ve en doğru şekilde yapabilmek adına Euroasia GVS Balıkesir ofisimiz ile iletişime geçmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz halinde Mısır Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Vize değerlendirme ve sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek ya da başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmenizi tavsiye ederiz. 
  • Mısır Büyükelçiliği ve Başkonsoloğu ülkelerine yapılan vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklamak zorunda değildir. 
  • Mısır Arap Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Mısır için planladığınız seyahate uygun vize ücret detayına ulaşmanız oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. 
  • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzda 2 sayfanın boş olduğuna ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin talep etmiş olduğunuz vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. 
  • Türkiye sınırları içerisinden Mısır’a yapılan vize başvurularının ortalama bir sonuçlanma süresi olmaması nedeniyle vize işlemleriniz sonuçlanana kadar otel ve uçak rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Vize talebinde bulunmadan önce pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Mısır sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında deforme olmuş pasaportunuz ile sorun yaşayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vize Reddi

Mısır sınırları içerisinde seyahat etme amacı ile Türkiye’den yaptığınız vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Mısır vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve nedeni şahsınıza iletilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan vize başvurusunda bulunabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Mısır vizesi başvuru sürecinde eksik evrak teslim etmek başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabildiğinden özen gösterilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru sürecini Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile birlikte en kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';