x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçimiz
Mısır ülkesi vize sürecine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia GVS Adana şube sayfamıza hoş geldiniz. Mısır Arap Cumhuriyeti için vize başvurularını Adana ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services aracılığı ile gerçekleştirerek Mısır seyahatinizi planladığınız doğrultuda kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için +90 (322) 245 01 04 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile rahatlıkla iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden biri ile Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımız 90 günden kısa süreli olan seyahatleri için vize sahibi olmak zorunda değildir. 90 günden uzun sürecek seyahatler için tüm pasaport sahipleri vize prosedürüne tabi tutulmaktadır. Mısır vizesi başvuru sürecini Euroasia GVS Adana şubemiz aracılığı ile işlemlerinizin sizin adınıza en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştiriliyor olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Mısır vizesi başvuru işlemlerini başlatmak ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (322) 245 01 04 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır ülkesi vizesine ait gerekli evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Turistik vize ve Ticari vize için hazırlanması istenen evraklara sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde gerekli evraklara dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmek vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Sizden istenen evrakların yanı sıra pasaportunuzun geçerlilik süresi ve vize başvuru formunu en doğru şekilde doldurmuş olmanız vize değerlendirme sürecinde oldukça önem arz etmektedir. Mısır vizesi gerekli evrakları ile ilgili merak ettiklerinizi Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisinde seyahat etme amacına uygun olan vize türüne dair gerekli evrakları eksiksiz olarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Adana şubemiz başvuru işlemlerini sizin adınıza prosedüre uygun ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Evraklarınızı kurumumuza teslim etmeniz halinde uzman ekibimiz gerekli evrakları vize başvurusuna hazır olacak şekilde düzenler. Vize başvuru evrakları ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçerek eksiksiz bir başvuru yapmanızı sağlar. Vize başvuru işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iletilir. Mısır vizesi başvuru işlemlerini Euroasia GVS Adana şubemiz ile en doğru şekilde gerçekleştirmek için +90 (322) 245 01 04 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynayan sizi ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorulardan meydana gelen resmi bir formdur. Bu nedenle başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak eksiksiz bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Form içerisindeki sorulara tutarsız, eksik ya da yanlış verdiğiniz yanıtlar vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Mısır vizesi başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu içerisinde bulunan sorulara verdiğiniz yanıtlar ile şahsınıza ait gerekli evraklar arasında tutarlılık olmak zorundadır. 
Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vize Ücretleri 2023

Mısır vize ücretleri seyahat süresine, vize türüne ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacına uygun olan vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında yer almasıyla birlikte Mısır vize başvuru işlemleriniz yapılmaktadır. Mısır vize başvurunuzun herhangi bir sebep ile olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Mısır Arap Cumhuriyeti son belirlenen 2023 yılına ait vize ücret detaylarına ulaşmak için +90 (322) 245 01 04 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerini kullanarak Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır sınırlarına seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusunu seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına olabildiğince erken bir tarihte başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. Mısır’a yapılan vize başvurularında 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük vatandaşlarımızın vize değerlendirme işlemleri daha kısa sürmektedir. 45 yaş üstü başvuru sahiplerine ait vize sonuçlanma süreci ortalama 3 iş günü olarak belirtilmektedir. Mısır vize başvurularında 18-45 yaş arası vatandaşların vize değerlendirme işlemleri birkaç ay sürebilir. Bu süre zarfında pasaport başvuru sahibine iletilir ve değerlendirme işlemi sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrar teslim alınır. Vize başvurularının resmi tatile denk gelmesi, konsolosluğun yoğun olması ya da başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesi gibi durumlar sonuçlanma süresinin değişiklik göstermesine neden olabilir. Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize başvuru sürecini en sağlıklı şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır Arap Cumhuriyetine sınırlarına seyahat edebilmek için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleri ve Mısır ülkesine giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabilirsiniz. 
  • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuz içerisinde en az 2 boş sayfa olduğuna ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin talep edilen vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. 
  • Mısır Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatmak isteriz.
  • Vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Şahsınızdan ek evrak talep edilmesi halinde başvuru sonuçlanma süreniz uzayabilir ya da eksik evrak teslim etme nedeniyle vize reddi alabilirsiniz. 
  • Mısır vize ücretleri vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik gösterebilir bu nedenle seyahatinize uygun vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. 
  • Mısır vize başvurularına ait değerlendirme ve sonuçlanma süresi ile ilgili ortalama bir gün sayısı belirtilmediği için işlemleriniz sonuçlanana kadar otel ve uçak rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 

Mısır Vize Reddi

Mısır ülkesine seyahat etme amacıyla yapmış olduğunuz vize başvurusu herhangi bir gerekçe belirtilmeden olumsuz olarak sonuçlanabilir. Büyükelçiliklerin ve konsoloslukların vize reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları yoktur. Fakat Mısır vize başvurunuz reddedilir ve nedeni şahsınıza açıklanır ise bunu ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Mısır vize başvuru işlemlerinizi prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmeniz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir. 

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia GVS Adana şubesi olarak Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusuna dair gerekli bilgileri ve başvuru sürecini anlatmış olduğumuz sayfamızı okudunuz. Adana şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize başvurunuzu en doğru ve hızlı şekilde yapabiliyor olduğunuzu hatırlatırız. Bizimle iletişime geçmek için +90 (322) 245 01 04 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES