x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır Vize

A.T 01/07/20, 15:04
Mısır vize işlemleri İzmir’den yapıyor musunuz? Ben bir firmada aktif olarak çalışıyorum bir yıldır Mısır’a gidebilmem için ne kadarlık çalışıyor olmam gerekiyor. Kahireye gideceğim mısır vizesi ile giriliyor değil mi? İşten ayrılma durumum var işten çıkmadan önce vizemi almak istiyorum. Pasaport sürem ne kadar olmalı? Başvurumu yaptıktan sonra işten çıkma durumumda sıkıntı olur mu? Bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Ayşenur Hanım, Mısır’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın pasaport süreleri seyahat dönüşlerinden itibaren en az altı ay geçerliliği ve karşılıklı iki boş sayfasının olması gerekmektedir. Başvuru için öncelikle seyahat amacınızın belirlenmiş olması gerekmektedir. Seyahat türünüze göre hazırlamanız gereken evraklar farklılık gösterir. Seyahatiniz turistik amaçlı olacaksa firmanızdan almanız gereken konsolosluğun talep ettiği formata uygun İngilizce vize talep dilekçesidir. Çalışma süreniz ve iş evraklarınız Mısır vizesi için zorunlu evrak değildir. Ticari amaçlı bir seyahat planlıyorsanız Mısır’da ki iletişimde olduğunuz firmadan davetiye talep etmeniz gereklidir. Bu davetiye mail ortamında gelebilir orijinal olması zorunlu değildir firma kaşeli imzalı olan davetiyeleri scan edip size mail atabilir.

mısır vize

Kahire vizesi

Kahire vizesi olarak genelde akıl kalan Mısır turistik bölgesi olduğu için bu şekilde anılmaktadır. Kahire bölgesi ve diğer tüm bölgelere bu vizeniz ile seyahat edebilirsiniz. Vize başvurunuz için Mısır konsolosluğu sonuçlanma sürelerinde ucu açık minimum 2 ay onay bekle süreci olan bir prosedür izlemektedir. Vizeniz sonuçlanmadan otel ve uçak bileti alınmasını tavsiye etmemekteyiz. Vize onay bekleme süreniz tamamlandığında konsolosluk pasaportunuzla birlikte satın almış olduğunuz otel ve uçak biletinizi dekontlarıyla birlikte talep etmektedir. Başvurunuzdan sonra onayınızın geldiğinde ikinci defa pasaport ve bu evrakların götürülmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra 3 iş gününde vizenizi alabilirsiniz. İzmir’de ikamet ettiğiniz için İstanbul veya Ankara’ya şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm gerekli evrakları öncelikle Euroasia uzmanlarımızdan mailinize talep edebilir ve hazırlayabilirsiniz. Tüm işlemleri şahsen gelmenize gerek kalmadan kurumumuz aracılığıyla yapabilirsiniz. Onayınızın geldiğinde sizden sadece pasaportunuzun aslı bir adet fotoğraf ve seyahat belgeleriniz yeterlidir tekrardan başvuru yapar gibi iş evrakları, dilekçe, izin yazısı gerekmemektedir. Onay bekleme süresinde işten ayrılmanız vize başvurunuzu etkilememektedir.

Mısır vize işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

0212 963 39 59

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES