x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır AIESEC Vizesi

o.d 01/07/20, 14:41
Merhaba Mısır AIESEC vizesi almam gerekiyor. Ben Balıkesir’de üniversite öğrencisiyim bu gönüllü programı için kabul edildim. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor benim ismim listelerde çıkmış direkt başvuru yapabileceğimi söylediler. Balıkesir’de okuyorum ama ikametim bursa da nereden başvuru yapmam gerekiyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Onur Bey, AIESEC programı Mısır’a üniversite öğrencileri, mezunlar için sosyal sorumluluk ve staj programları dünyanın farklı ülkelerinden gençleri bir araya getiren en büyük gençlik organizasyon topluluğudur. Bu programa kabul edilen öğrencilerin kabul belgeleri kendisine, ayrıca gidecek kişinin ismi konsolosluklara gelen listelerde mutlaka çıkmış olması gerekmektedir. AIESEC vizesi başvuruları yapılabilmesi için listeler her hafta güncellenmekte olup listelerde ismi çıkmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar sizin durumunuza göre değişmektedir. Öğrenci olan kişilerin öğrenci belgeleri ve sponsorluk belgeleri, çalışan ve yeni mezunların hazırlaması gerekenler kişisel evraklar dışında yine sponsorluk ve iş evraklarıdır. Evraklar konsolosluk tarafından güncellenebilir başvuru esnasında ek evrak istenebilmektedir. Tüm gerekli evrakları detaylı olarak tarafınıza incelemeniz için Euroasia Mısır vize uzmanlarımız iletecektir hazırlamış olduğunuz evraklarınızı tarafımıza kargo yolu ile iletebilirsiniz.

mısır aıesec vizesi

Mısır Vizesi

Mısır vizesi için ikamet ettiğiniz şehre göre bölge ayrımı kuralı olmadan istediğiniz temsilcilikten başvurunuzu işleme aldırabilirsiniz ancak AIESEC vizelerinde tarafınıza gelen davetiye hangi temsilciliğe hitaben geldiyse yetkili temsilcilikten başvurunuzu işleme aldırmanız gerekmektedir. Belgenizin gelmiş olduğu Konsolosluk veya Büyükelçilik sistemi listelerinde isminiz çıkacağı için gelen davetiyeye göre başvuru yapacağınız yer belirlenmektedir. Temsilciliğiniz belirlendikten sonra hazırladığınız evrakları bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Mısır vizeleri için başvurunuz işleme alındıktan sonra onay bekleme süresi vardır. Yasal onay gelme süresi minimum 2 aydır ancak bu daha da uzun sürebilmektedir. Vize onayı beklenirken pasaportunuz size iade edilmektedir. Onay süresince pasaport sizde kalabilir onayınız geldikten sonra tekrar konsolosluğa iletilmektedir. Onay geldikten sonra sonuçlanma süresi 3 iş günüdür. Başvuru için kişilerin şahsen gelmesi zorunlu değildir konsolosluk ek görüşme talep etmediği sürece tüm işlemleriniz aracı kurumlar üzerinden işleme aldırabilirsiniz.

Mısır AIESEC vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

0212 963 39 59

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES