x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 60

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru , Antalya

Sayın ziyaretçimiz, 
Mısır sınırları içerisine seyahat planı olan vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Antalya ve çevre illerinden Mısır Arap Cumhuriyeti seyahati için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair önemli bilgilere rahatlıkla ulaşabilirler. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçerek vize başvuru işlemlerini en doğru şekilde başlatabilir ve süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Mısır vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (242) 255 01 60 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da antalya@eagvs.com e-posta adresine yazabilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. 90 günden kısa süreliğine Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile Mısır seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. 90 günden uzun sürecek seyahatler için vize zorunluluğu tüm pasaport türleri için geçerli hale gelmektedir. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize prosedürüne en uygun başvuruyu gerçekleştirebiliyor olduğunuzu hatırlamak isteriz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır ülkesi vize başvuru işlemleri için gerekli olan evraklar vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Turistik vize ve Ticari vize evrak detaylarına sitemiz üzerinden ulaşabilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Mısır seyahat planı ve amacına uygun olan evrak detaylarına bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim ettiğinize emin olmanız oldukça önemlidir. Eksik evrak teslim etmeniz halinde sizden ek evrak talep edilebilir ve başvuru sonuçlanma süreniz uzayabilir. Vize başvurunuz evraklarınızda eksiklik gözlemlenmesi nedeniyle olumsuz olarak sonuçlanabilir. Bu nedenle konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi almak ve seyahatinize uygun evrak listesine ulaşmak için +90 (242) 255 01 60 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da antalya@eagvs.com e-posta adresimize yazabilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya ve çevre illerinden Mısır seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize işlemleri için gerekli evraklarını kurumumuza teslim etmesi gerekmektedir. Euroasia GVS Antalya ofisimiz vize başvurusu için gereken evrakları düzenler ve vize değerlendirmesine hazır hale getirir. Evraklarınız ile ilgili eksiklik ya da hata gözlemlenmesi halinde sizinle iletişime geçilir ve başvurunuzun eksiksiz olarak yapılması sağlanır. Evraklarınız hazır hale geldikten sonra şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın kurumumuz tarafından sizin adınıza konsolosluğa teslim edilir. Vize değerlendirmeniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iletilir. Mısır vize başvuru sürecini olabildiğince kolaylaştırmak adına işlemlerinizi Euroasia GVS Antalya şubemiz ile birlikte gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli kabul edilen resmi bir formdur. Başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanan formun doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak doldurulması gerekmektedir. Yanlış, eksik ya da tutarsız bilgi içeren Mısır vize başvuru formları vize reddine neden olabilir. Başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu içerisinde bulunan sorulara verdiğiniz yanıtlar ile teslim ettiğiniz evrakların birbirini desteklemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Mısır vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alarak süreci en doğru ve kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. 
Mısır vizesi başvuru formu sitemiz içerisinde yer almaktadır. 

Mısır Vize Ücretleri 2023

Mısır vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken vize ücreti başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik gösterebilir. Mısır ülkesine yapmış olduğunuz seyahat planı ve amacı doğrultusunda size uygun olan vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Mısır vize başvurunuz sırasında vize ücretini ödemiş olduğunuzu gösteren ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur. Vize başvurunuzun herhangi bir nedenden dolayı olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücretine şahsınıza iade edilmemektedir.
Son belirlenen 2023 güncel Mısır vize ücret detaylarına +90 (242) 255 01 60 numaralı telefonumuzu ya da antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden Euroasia GVS Antalya ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Mısır’a yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır ülkesi için belirlenen vize başvuru sonuçlanma sürecine dair ortalama bir gün sayısından bahsetmek mümkün değildir. 18-45 yaş arası vatandaşlarımızın başvuru sonuçlanma süreleri birkaç sürebilmektedir. Bu süreçte pasaport başvuru sahibine iletilebilir ve süreç sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrardan teslim alınabilir. Mısır vize başvuruları kabulu seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük vatandaşlarımızın vize sonuçlanma süresi daha kısa sürmektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinden sonuçlanmaktadır. Mısır vizesi başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlamak adına Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz halinde sizden ek evrak istenebilir. Bu durumda vize başvurusu sonuçlanma süresi içerisinde zaman kaybedebilir ya da vize reddi alabilirsiniz. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmemeye ayrıca özen göstermeniz oldukça önem arz etmektedir. 
  • Mısır ülkesi için belirlenmiş olan vize ücretleri seyahat süresine, giriş hakkına ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Seyahat planını uygun olan ücret detayına ulaşmış olmanız herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir. 
  • Mısır ülkesine yapılan vize başvurularının ortalama bir sonuçlanma süresi bulunmamaktadır. Bu nedenle seyahatiniz için yapmış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarına ait ücretleri işlemleriniz sonuçlanmadan ödememenizi tavsiye ederiz. 
  • Vize başvurusu öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin Mısır ülkesi için talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Mısır Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun ülkelerine yapılan vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları olmadığını hatırlatmak isteriz. 
  • Mısır vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız oldukça önemlidir. Vize işlemleri ve sınır kapılarında deforme olmuş pasaport ile sorun yaşayabileceğinizi hatırlatırız. 

Mısır Vize Reddi

Mısır ülkesine yapmış olduğunuz vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Konsoloslukların vize red nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat Mısır vize başvurunuz reddedilir ve nedeni size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuzun vize reddi sonucu almaması adına gerekli evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Vize prosedürüne uygun bir vize başvurusu yapmak ve Mısır seyahatini en doğru şekilde gerçekleştirmek için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfamızı okudunuz. Antalya ve çevresinde ikamet eden ve Mısır seyahati için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın gerekli bilgilere ulaşmış olduğunu dileriz. Konu ile ilgili merak ettiklerinize ulaşmak ve başvuru işlemlerini başlatmak için Antalya şubemiz ile +90 (242) 255 01 60 numaralı telefon ya da antalya@eagvs.com e-posta adresi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES