x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Mısır Vize Ücreti

A.T 21/06/20, 13:37
Mısır vize ücreti detaylarını web sitenizde göremedim ücretler neye göre değişiyor? Ben 1 hafta kalacağım kalacağım süreye göre mi değişiyor. Bir defa gitmek istiyorum en uygunu hangisi ile onu almak istiyorum turistik gideceğim otel uçak aldım yetişir mi? ne kadar sürede çıkıyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Anıl Bey, Mısır’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport sahibi kişilerin en az altı ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfası olan pasaportlarıyla başvuru yapılabilmektedir. Vize sonuçlanma süreleri kişilerin yaş durumlarına göre belirlenmekte olup vize harçları vize türü ve vizenizin giriş sayısına göre belirlenmektedir. Mısır vize fiyatları standart vize uygulaması 3 aylık tek girişli için harç veya 3 aylık çoklu girişli harç olarak alınabilmektedir. Mısır turistik vizelerde 3 aylık tek girişli ve 30 gün kalışlı standart vize verilmektedir.

mısır vize ücreti

Mısır Vize Ücreti 2020

Mısır vize ücreti 2020 harç ücretlerinde güncelleme yapılmamıştır. Bir önceki yılla aynı harç ücretleri alınmaktadır. Harçlar başvuru günü Türk Lirası olarak konsoloslukta ödenmektedir. Havale veya döviz kuru olarak işleme alınmamaktadır. Konsolosluk ödemeleri yine yaş durumları göz önüne alarak 45 yaş altı kişilerin başvurularından sonra onayları geldiğinde pasaportu ikinci defa konsolosluğa vize basımı için gidildiğinde ödenmektedir. 45 yaş ve üzeri kişilerin vize başvuruları günü ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Bu ücretler ticaride gelen davetiyeye göre değişmekte olup turistik vizelerde tek girişli olarak ödeme kabul edilmektedir.

 

Turistik

Ticari

Ticari (Multi)

Mısır Konsolosluk Harcı

170 TL

270 TL

380 TL

 

Konsolosluk harçları davetiyeli ticari vizelerde ve turistik bireysel gezi amaçlı seyahatlerde olmak üzere iki ayrı ödeme türü üzerinden işleme alınır. Mısır çok girişli vize alınabilmesi için vize başvurusu yapan kişinin en az 3 adet kullanılmış Mısır vizesi olması zorunludur. Daha önce hiç Mısır vizesi almayan kişilerin çok girişli vize almaları mümkün değildir. Mısır turistik vizelerde sonuçlanma süreleri kişilerin yaş durumlarına göre belirlendiği için vize onayı gelmeden otel veya uçak satın alınmasını tavsiye etmiyoruz. Konsolosluk onayı geldikten sonra satın alınmış otel ve uçak bileti sizden talep ettiğinizde almanızı tavsiye etmekteyiz.

Mısır vize ücreti ve sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

0212 963 39 59

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES