x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 39 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru, İstanbul

Mısır vizesiDeğerli ziyaretçimiz, 
Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız Euroasia Global Visa Services İstanbul şube sayfamıza hoş geldiniz. İstanbul ve çevre illerinden Mısır seyahati doğrultusunda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için sıkça sorulan soruları sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Mısır vizesi için başvurunuzu kurumumuz aracılığı ile prosedüre en uygun şekilde yapabilir ve süreç sonlanana kadar işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Mısır Arap Cumhuriyeti ülkelerine Türkiye sınırları içerisinden Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile ziyaret gerçekleştirecek vatandaşlarımızdan vize talep etmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşlarımız Mısır’a 90 günü aşmayan turistik seyahatleri için vize başvurusunda bulunmak zorunda değildir. Umuma Mahsus pasaport ile Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımız ve diğer pasaport türlerinden biri ile 90 günden uzun süreliğine ya da turistik amaç dışında seyahat planlayan vatandaşlarımız vize başvurularını kurumumuz ile kolaylıkla yapabilirler. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır Arap Cumhuriyeti için gerekli olan vize başvuru evrakları vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için gerekli olan evrakların detayına sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Diğer vize türleri için gerekli evraklara ulaşmak ya da detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Pasaportunuza ait geçerlilik süresi, sizden talep edilen evrakların eksiksiz olması, vize başvuru formunun doğru ve tutarlı olarak doldurulmuş olması vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır seyahatiniz öncesinde vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Seyahatinize uygun olan vize türüne dair gerekli evrakları eksiksiz olarak İstanbul şubemize teslim ederek vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Orta Doğu Ülkeleri vize işlemleri konusunda uzman ekibimiz evraklarınızın doğru ve eksiksiz olduğuna emin olur ve başvuruya hazır olacak şekilde düzenleme yapar. Gerekli evraklarınız ile ilgili herhangi bir sorun gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve konu ile ilgili bilgilendirme sağlar.  

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusu sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşmuş resmi bir formdur. Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini kullanarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Mısır vizesi başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle formun doğru, tutarlı, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda Mısır seyahat planı doğrultusunda yaptığınız vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. 

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Mısır Arap Cumhuriyeti için son belirlenen vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Mısır’a seyahat amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

Mısır’a yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Vize başvuruları 3 ay öncesinden değerlendirmeye alınabilmektedir. Mısır Arap Cumhuriyeti sınırlarına seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularında 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük başvuru sahiplerine ait vize sonuçlanma süresi daha kısadır. 45 yaş üstü vatandaşların vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 18-45 yaş aralığında bulunan başvuru sahiplerinin vize başvurularının sonuçlanması birkaç ayı bulabilir. Bu süre içerisinde pasaport başvuru sahibine iletilir ve işlemler sonuçlandığında vize basımı için 3 günlüğüne tekrar teslim alınır. 
Resmi tatiller, konsolosluk yoğunluğu, eksik evrak teslim edilmesi ya da başvurulan vize türüne göre sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilir. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Mısır vize başvuru sonuçlanma süresine dair ortalama bir süre belirtilmemesi nedeniyle otel ve uçak rezervasyonlarını işlemleriniz sonuçlanana kadar ödememenizi tavsiye ederiz. 
  • Vize başvurunuz sırasında Mısır Büyükelçiliğe ya da Konsolosluğu sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Başvurunuz olumsuz sonuçlanmaması adına evraklarınızın eksiksik olması oldukça önemlidir. 
  • Vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermesi nedeniyle seyahatinize uygun ücret detayına ulaştığınıza emin olmanız oldukça önemlidir. 
  • Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsolosluğu’nun olumsuz olarak sonuçlanan vize başvurularına ait ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. 
  • Mısır vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun 10 yıldan daha eski ve herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  • Başvuru yapmadan önce pasaportunuz içerisinde en az 2 boş sayfa olduğuna ve pasaport geçerlilik tarihinin talep edilen vize bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerli olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 

Mısır Vize Reddi

Mısır Arap Cumhuriyeti için Türkiye sınırlarından yapmış olduğunuz vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliklerin başvuru ret nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır. Başvuru reddedilme gerekçenizi öğrenmeniz halinde bu nedeni ortadan kaldırarak Mısır vize başvuru işlemlerinizi yeniden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için evraklarınızı eksiksiz ve doğru olarak teslim ettiğinize emin olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurusunun ret ile sonuçlanması halinde vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Bu neden Mısır vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde tamamlamış olmanız oldukça önemlidir. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';