x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 38

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Mısır Vize Başvurusu, Tekirdağ

Mısır vizesiDeğerli ziyaretçimiz, 
Mısır vize başvuru sürecine dair gerekli bilgileri paylaştığımız Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfamıza hoş geldiniz. 
Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurularını Tekirdağ ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi aracılığı ile gerçekleştirerek Mısır seyahatinize planladığınız doğrultuda başlayabilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Türkiye’den Mısır sınırları içerisinden Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olarak seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport ile Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günden daha uzun sürecek seyahatler için tüm pasaport sahipleri vize prosedürüne uymak zorundadır. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Başvuru yapılacak olan vize türüne göre Mısır vizesi gerekli evrakları değişiklik göstermektedir. Mısır vize türleri arasında yer alan Turistik vize ve Ticari vize gerekli evraklar listesine sitemiz üzerinde ulaşabilirsiniz. Seyahat amacına uygun olan vize türüne ait evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurusu sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Evraklarınız arasında eksiklik gözlemlenmesi halinde şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ve başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşayabilirsiniz. Vize başvurularının eksik evrak teslim etme nedeniyle olumsuz sonuç alabildiğini hatırlatmak isteriz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır ülkesine seyahat edebilme amacı ile vize başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır. Hazırlamış olduğunuz evraklar Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz tarafından başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlenmektedir. Sizden istenen evraklar ile ilgili eksiklik olması halinde şahsınıza bilgi verilir ve başvurunuzu eksiksiz olarak yapmanız uzman ekibimiz tarafından sağlanır. Vize başvuru dosyanız şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan konsolosluğa iletilir. Vize değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde kurumumuz pasaportunuzu teslim alarak şahsınıza iletilir. 

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvuru formu başvuru aşamasında doldurmanız gereken resmi bir formdur. Konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle dikkatle doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış formu doğru ve tutarlı bilgiler eksenin doldurmanız gerekmektedir. Eksik ya da yanlış bilgi içeren formların Mısır vize başvurunuzu olumsuz etkileyebileceğini bilmeniz gerekmektedir. Teslim etmiş olduğunuz diğer gerekli evraklar ve başvuru formuna verdiğiniz yanıtlar tutarlılık göstermek zorundadır. Mısır vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek doldurabilmeniz mümkündür. 

Mısır Vize Ücretleri 2024

Mısır Arap Cumhuriyeti vizesi için ödenmesi gereken vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve ülke için alınan giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Planlamış olduğunuz Mısır seyahatine uygun olan vize ücretine kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Mısır vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte başvurunuz sırasında konsolosluğa sunulmaktadır. Vize reddi ile sonuçlanan başvurulara ait vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize ücretlerinin değişikliğe uğrayabilir olması nedeniyle son belirlenen ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat etme amacı ile Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vize başvurusu değerlendirme ve sonuçlanma süresi ile ilgili ortalama bir süreden bahsetmek mümkün değildir. 18-45 yaş arası başvuru sahiplerinin vize değerlendirme ve sonuçlanma süreleri birkaç ayı bulabilir. Bu süre içerisinde pasaport başvuru sahibine iletilir ve değerlendirme işlemi sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrardan teslim alınır. Mısır vizesi için başvuru işlemleri seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ederiz. 45 yaş üstü vize başvuru sahiplerinin vize değerlendirme ve sonuçlanma süreleri ortalama 3 iş günü olarak belirlenmiştir. 18-45 yaş aralığı vatandaşlarımızın vize başvuruları daha kısa süre içerisinde açıklanmaktadır. Mısır vizesi başvuru işlemlerini Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile birlikte en doğru şekilde başlatabilirsiniz. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır ülkesine ait vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Mısır seyahatinize uygun olan vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşmış olmanızı tavsiye ederiz.
  • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuz içerisinde 2 sayfanın boş olması gerektiğini ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha uzun olması gerektiğini bilmelisiniz. 
  • Mısır’a yapılan vize başvurularının ortalama bir sonuçlanma süresinden bahsedilmemesi nedeniyle vize değerlendirmeniz sona erene kadar otel ve uçak rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusundan bulunmadan önce pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir. Eski ve yıpranmış pasaport ile Mısır sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. 
  • Büyükelçilik ve konsoloslukların vize reddetme nedenlerine dair açıklamada bulunma zorunlulukları olmadığını hatırlatırız. 

Mısır Vize Reddi

Mısır ülkesi için yapmış olduğunuz vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedenlerini konsoloslukların başvuru sahibine açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Mısır’a yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret sonucu alır ve nedeni size belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Eksik evrak gözlemlenmesi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz iletişime geçerek vize işlemlerinizi en doğru şekilde yapabilirsiniz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';