x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Uzun süreli Mısır vizesi nasıl alınır

e. ayman 17/12/18, 09:55
merhaba mısıra sık sık seyahat eden birisiyim ancak her defasında 3 aylık tek girişli vize alıyorum. 1 yıllık, 2 yıllık mısır vizeleri nasıl alabilirim. hangi evrakları hazırlarsam yıllık vize alabilirim.davetiye belgem var. yıllık ya da uzun süreli mısır vizesini alma konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın İlgili merhaba,

Euroasia GVS'ye ulaştığınzı için teşekkür ederiz. 

Aşağıda Mısır uzun süreli vize başvuruları konusunda sorumuş olduğunuz soruları yanıtlamaya çalışacağız. Yanıtsız bırakılan sorular için bizleri yeniden bilgilendirmenizi rica edeceğiz.

Mısır Konsolosluğu Türkiye'de bulunan Mısır Konsolosluğundan yapılan turistik ya da ticari vize başvurularını 3 ay (90) tek giriş ve 3 ay (90) çok girişli olacak şekilde onaylamaktadır. ilk vize başvurularında çok girili vize onayı istisnai durumlar dışında alınamamaktadır. 3 ay çok girişli vize onayları içinse vize başvuru sagibinin pasaportunda geçmiş dönemde almış olduğu en az 2 adet Mısır ticari vizesinin bulunması zorunludur. Bu koşullara ek olarak aynı zamanda başvuru sahibinin temin ettiği davetiye belgesinde ve çalıştığı şirketten alacak olduğu şirket izin yazısında ''multiple vize talebi bulunmalıdır. Türkiye'den alınabilecek en uzun süreli Mısır vize onayları şimdilik yeni bir karar alınıncaya kadar bu şekildedir.

Öte yandan bazı durumlarda Ankara Mısır Büyükelçiliği vize başvurularını 6 ay tek ve 6 ay çok girişli olacak şekilde onaylamaktaydı ancak elçilik son dönem 6 ay süreli vize onaylarını vermemektedir. Güncel bigli olması açısından bu bilgiyi resmi kaynaklardan teyit etmeyi unutmayınız. 

Aiesec programı kapsamında Mısır'a seyahat edecek vatandaşlarımızın vizeleri ise genel anlamda davetiye belgelerinde yazan süre kadar onaylanmaktadır. 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES