x
Mısır

Vize İşlemleri

Mısır

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 21

Eposta

konya@eagvs.com

Mısır Vize Başvuru , Konya

Değerli ziyaretçimiz
Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvuru sürecine dair bilinmesi gerekenleri paylaşmayı amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. Konya çevresi il ve ilçelerinden planlanmış olan Mısır seyahati doğrultusunda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için sıkça sorulan soruları sayfamız devamında cevaplamış bulunmaktayız. Türkiye sınırları içerisinden Mısır vizesi için başvurunuzu kurumumuz aracılığı ile prosedüre en uygun şekilde başlatabilir ve işlemlerinizi başvurunuz sonuçlanana kadar takip edebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için Konya ofisimize +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile ulaşabilir ve sürece dair merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızdan Mısır seyahatleri için vize talep edilmektedir. 90 günü aşmayacak şekilde Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi olarak Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımızdan vize talep edilmemektedir. Mısır sınırları içerisinde 90 günden daha uzun süre kalacak vatandaşlarımızdan pasaport ayrımı yapılmaksızın vize istenmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vizesi başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve süreci başlatabilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vizesi gerekli evrakları başvurulan vize türü için farklılık göstermektedir. Turistik vize ve Ticari vize için gereken evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Mısır seyahat amacı ve planına uygun olan vize başvurusu gerekli evrak detayına dair bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli evrakları hazırlar ve teslim ederken eksiksiz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Eksik evrak tespit edilmesi durumunda şahsınızdan ek evrak talep edilebilir. Bu durumda başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşayabilirsiniz. Vize başvurunuz eksik evrak teslim etme nedeniyle olumsuz olarak sonuçlanabilir. Mısır vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Euroasia GVS Konya şubemiz ile +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır seyahati için vize başvuru işlemlerini başlatmak adına gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır. Euroasia GVS Konya ofisimiz evraklarınızı konsolosluğa teslim edilmeye hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Konsolosluğun sizden talep ettiği evraklar ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizi bilgilendirir ve başvurunuzu eksiksiz olarak yapmanızı sağlar. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan evraklarınız konsolosluğa teslim edilir ve vize değerlendirme süreciniz başlar. Vize işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iletilir. Başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvurusu aşamasında doldurulması gereken vize başvuru formu sizi tanımaya ve Mısır seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Resmi bir form olması nedeniyle doldurulma aşamasında dikkatli olunması gerekmektedir. Vize başvuru formu içerisindeki sorulara doğru, tutarlı ve eksiksiz yanıtlar vermeniz oldukça önemlidir. Herhangi bir eksiklik ya da hata gözlemlenmesi başvurunuzun olumsuz bir sonuç almasına neden olabilir. Konsolosluğa teslim ettiğiniz diğer gerekli evraklar ile vize başvuru formuna verdiğiniz yanıtlar birbirini destekliyor nitelikte olmalıdır. Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini kullanarak Mısır vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Mısır vizesi başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vize Ücretleri 2023

Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Planlamış olduğunuz Mısır seyahatine uygun olan vize ücretini kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvuru aşamasında vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa iletilmektedir. Vize reddi alan başvurulara ait vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Vize ücretleri her yıl değişebilir bu nedenle güncel vize ücreti detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.
Mısır 2023 vize ücretlerine Euroasia GVS Konya şubemiz ile +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Mısır Arap Cumhuriyeti sınırlarına seyahat etme amacı ile gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca  Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Mısır vizesi başvuru sonuçlanma süreci ile ilgili belirtilen ortalama bir gün sayısı bulunmamaktadır. 18-45 arası vatandaşlarımızın vize başvuruları birkaç ay sonunda açıklanabilir. Bu süreçte pasaport başvuru sahibine iletilir ve vize değerlendirme işlemleri son bulduğunda vize basımı için 3 günlüğüne teslim alınır. Mısır vize başvurusu seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. Mısır vizesine 45 yaş üstü vatandaşlarımızın başvurması halinde işlemleri ortalama 3 iş günü içerisinde sonuç almaktadır. 18-45 yaş arası vatandaşlarımızın vize başvuruları daha kısa sürede açıklanmaktadır. Mısır vize başvuru sonuçlanma süresine dair detaylı bilgi almak ya da başvuru işlemlerini başlatmak için Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mısır Arap Cumhuriyeti vize ücretleri vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına göre farklılık göstermektedir. Mısır için planladığınız seyahat amacına ve süresine göre belirlenmiş vize ücret detayına ulaşmış olmanız gerekmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek güncel vize ücretlerine ulaşabilirsiniz. 
  • Pasaportunuz 10 yıldan eski ve yıpranmış ise vize başvuru işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. Mısır vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.
  • Mısır vize başvurusu öncesinde pasaportunuz ile ilgili dikkat edilmesi gereken konulardan biri pasaportunuza ait geçerlilik süresidir. Talep ettiğiniz vize bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olan ve içerisinde 2 boş sayfa bulunan pasaport ile Mısır vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. 
  • Mısır ülkesine yapılan vize başvurularının sonuçlanması süresi birkaç ayı bulabilir. Bu nedenle başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan otel ve uçak rezervasyonlarına ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. 
  • Vize başvurularının olumsuz sonuçlanma durumlarında Mısır Büyükelçiliği ve Mısır Başkonsolosluğu’nun vize ret nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatırız. 
  • Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz halinde şahsızından ek evrak talep edilebilir. Sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek ya da başvurunuzun reddedilmesi açısından evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir. 

Mısır Vize Reddi

Mısır ülkesine yapılan vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize ret nedenlerini açıklama zorunluluğu yoktur. Mısır vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvuru işlemlerinizi yeniden yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında başvurunuzun herhangi bir olumsuz sonuç almaması açısından eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Mısır vizesi başvuru işlemlerini Euroasia GVS Konya ofisimiz ile birlikte kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia GVS Konya şubesi olarak Mısır vizesi başvuru sürecini sizin için anlattığımız sayfamızı okudunuz. Vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi başlatmayı istemeniz halinde Konya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuza +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES