x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Dilekçesi

Amerika vizesi ön başvuru formu

Değerli ziyaretçimiz, Amerika Vize Dilekçesi detaylarını ve dilekçe yazma hususunda dikkat edilmesi gereken kısımları uzmanlarımız sizler için derledi. Vize başvurularında hazırlanan dilekçeler seyahat amacına göre değişmektedir. Ana bilgiler benzer olabilir. Fakat bazı eksik veya fazla açıklama yapılması gereken durumlar olabilir. Detayları aşağıdaki bölümde inceleyebilirsiniz.

Amerika Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Seyahat amacınıza göre hazırlamış olduğunuz dilekçeniz başvurunuz ile uyumlu olmak zorundadır. Ticari amaçlı yapılan vize başvurularında turistik bir Vize talep dilekçesi yazmak doğru olmayacaktır.

Amerika Vize Dilekçesi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususları maddeler halinde sıralayabiliriz.

  • Randevu detayına göre Konsolosluk veya Büyükelçiliğe hitaben yazılmalı,
  • Tarih detayı belirtilmeli,
  • Ad-Soyad ve pasaport numarası belirtilmeli,
  • Çalışılan firma bilgileri ve pozisyon bilgisi verilmeli,
  • Seyahat amacı ve seyahat tarihleri mutlaka belirtilmeli,
  • Ticari vize dilekçesi olacaksa ziyaret edeceğiniz ülke hakkında detaylı bilgi verilmeli,
  • Otel konfirmasyon belgesi sunulmalı,
  • Uçak bileti rezervasyonu eklenmeli (satın alınması zorunlu değildir)
  • Seyahat masraflarını karşılayacak kişi hakkında bilgi verilmeli,
  • Ziyaretiniz ne amaçlı olursa olsun ülkeye tekrar geri döneceğinizi kanıtlayan belge sunulması.

Amerika vize başvurusu için Vize Dilekçesi İngilizce olarak yazılmalıdır. Mesleki duruma göre hazırlanacak dilekçelerde farklılık oluşacaktır. Örneğin; Çalışanlar için şirketin antetli kağıdına firma bilgileri, personelin firma içindeki pozisyon durumu, işe başlama tarihi vb. bilgiler yer alacaktır. Şirket sahipleri ise mevcut olan antetli kağıdına firma bilgilerini, kişinin şirket üzerindeki yetkisini, kaç yıldır faaliyet gösterdiğini vb. belirtilmelidir.

Vize Başvuru Dilekçe Örneği

Emekliler için Vize Talep Yazısı diğerlerinden farklı olmaktadır. Kişinin çalışmış olduğu bir firma bulunmamaktadır. Dolayısıyla dilekçe üzerinden şahsi bilgileri ( isim-soyisim, pasaport numarası vb.) verdikten sonra emekli olduğunu ve her ay almış olduğu maaş tutarını belirtmesi yeterli olacaktır. Metnin ilk başlarında belitmiş olduğumuz gibi mesleki durum, seyahat amacı dilekçenize şekil vermektedir. Vize dilekçe örneği İngilizce olarak sayfamızda yer almaktadır. Bu kısma kadar geldiğinizde aklınızda soru işaretleri minimuma düşecektir. Vize başvurularınız turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti kapsamında olabilir. Bütün başvurular için Amerika Vize Dilekçesi hazırlamak zorundasınız. Dolayısıyla maddeleri takip ettiğinizde iletmiş olduğumuz vize türleri için dilekçe oluşturabilirsiniz. Kapsamlı olmasına özen göstermelisiniz.

Seyahat tarihinizi ve planınızı oluşturdunuz. Açıklama kısımlarını uyguladınız. Fakat hazırlamış olduğunuz dilekçeden tatmin olmadınız. Aklınızda Vize dilekçesi nasıl yazılır? Sorusu yeniden belirmiş olabilir. Dilerseniz uzmanlarımız ile görüşme sağlayarak seyahat amacınıza ve başvuru türünüze göre bir dilekçe oluşturabiliriz. EAGVS ailesi olarak aklınızda bir fikir oluşturmak için örnek bir dilekçe formatı oluşturduk. Amerika vize dilekçesi ile ilgili uzmanlarımız ile görüşmek için İletişim kısmından ofisimize ulaşabilirsiniz.

Şirketimiz tarafından hazırlanmış ticari amaçlı vize talep dilekçesini ekte göreceksiniz. Detayları incelemeyi unutmayınız. Dilekçe formatı ile ilgili sorularınız oluşursa bizlere mutlaka danışınız.

Amerika Vize Dilekçesi

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme