x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 08 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com

Amerika Vize Başvurusu, İstanbul

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia’ya hoş geldiniz!

Euroasia GVS ile Amerika Vizesine İstanbul’dan başvurabilirsiniz. İstanbul’dan gerçekleştirmek istediğiniz Amerika vizesi başvurularınızı kolayca tamamlayabilmeniz adına hazırlamış olduğumuz bu web sayfasında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabileceksiniz.

İstanbul Amerika vizesi işlemlerinde, başvuru sahibinin ikametine göre değişen başvuru merkezi uygulaması yoktur. Türkiye’nin herhangi bir yerinde ikamet eden kişiler, belirlenmiş 2 merkez olan İstanbul ve Ankara konsolosluklarından Amerika vizesi işlemlerini tamamlayabilirler.

İstanbul Amerika vize başvurusu başlatmak ya da herhangi bir soru ve sorununuz için lütfen bizimle +90 (212) 963 08 86 ya da ask@eagvs.com üzerinden iletişime geçiniz.

İstanbul’da Amerika konsolosluğu var mı?
Evet, İstanbul’da Amerika Birleşik Devletleri konsolosluğu mevcuttur, tüm başvurular ve her türlü işlem ABD İstanbul Başkonsolosluğu veya ABD Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır.

İstanbul’dan yapılan Amerika vize başvurularına başvuru sahibi şahsen gelmeli mi?
Başvurunun ilk etabında evraklarınızı tarafımıza kargo ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Uzmanlarımız dosyanızı tamamlayıp başvuruya hazır hale getirecek, DS-160 formunuzu dolduracak, ödemenizi yapacak, sonrasında size danışarak bir randevu tarihi belirleyecekler. Belirlenmiş randevu tarihinde şahsen gelerek mülakat ve parmak izi işlemlerinizi tamamlayacaksınız.

Daha önce Amerika vizesi almış kişiler başvuruya şahsen gelmeli mi?
Bu sorunun cevabı dosyanızın incelenmesi sonucu verilmektedir. Eğer 10 yıllık ABD vizenizi yeniletmek istiyorsanız ve vizenizin olduğu pasaport kaybolmadıysa, vizeniz iptal edilmediyse, adınız soyadınız değişmediyse, aynı tür vize kategorisine başvuruyorsanız şahsen gelmenize gerek olmayacaktır. Bu durumda yalnızca gerekli evrakları tarafımıza kargo yapmanız yeterli olacaktır. İşlemlerinizi tamamlayıp yenilenmiş vizenizi adresinize göndereceğiz.

İstanbul’un çevre illerinde ikamet eden kişiler İstanbul’dan Amerika vizesine başvurabilir mi?
Evet, Amerika İstanbul Başkonsolosluğu hem çevre illerden, hem de Türkiye’nin her yerinden başvuru kabul etmektedir.​

İstanbul Amerika vize işlemlerinde mülakat oluyor mu?
Evet, başvuru esnasında şahsen bulunmanız gerekmekte ve seyahatinizle ilgili bazı sorular sorulmaktadır.

İstanbul Amerika vize mülakatında ne gibi sorular soruluyor?
Genellikle seyahatinizin amacı, tarihleri, nerede kalacağınız ya da kiminle görüşeceğiniz, masrafları nasıl karşılayacağınız, Türkiye'deki kişisel, ailevi ve iş durumlarınız ile ilgili sorular sorulmaktadır.

İstanbul Amerika vize işlemlerine çocukların gelmesi gerekli mi?
14 yaş altı çocukların gelmesine gerek yoktur, anne ya da babalar, çocuklarının gerekli evrakları, pasaportu ve form çıktısı ile çocuklarının başvurularını gerçekleştirebilirler.

amerika vizesi 1

İstanbul Amerika vize ücreti nedir?
Amerika vize ücretleri, başvuru kategorinize göre şekillenmektedir.

  • B, C, D, F, M, I, ve J tipi vizeler için 160 $
  • H, O, P, Q, R ve L tipi vizeler için 190 $
  • E ve K tipi vizeler için ise 265 $ konsolosluk harcı alınmaktadır.

Sigorta bedeli, hizmet bedeli, kargo bedeli, biyometri işlemi bedeli ve danışmanlık bedeli bu ücretlere dahil değildir. Harçlar kredi kartı ya da banka havalesi yöntemiyle yatırılmaktadır ve başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde Amerika Konsolosluğu ücret iadesi yapmamaktadır. Harçlar, vize sonucundan bağımsızdır, başvuru bedeli olarak alınmaktadır ve vize onayı garantisi vermez. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde tüm süreci tekrarlayarak randevu almanız ve tekrar ödeme yapmanız gereklidir. Yatırılmış olan vize ücreti 1 yıl içerisinde kullanılabilir, bu süre içerisinde tarih belirlenip mülakata girilmezse ücret zaman aşımına uğrar ve tekrar başvuru yapılması gerekir.

İstanbul Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Amerika vizesi gerekli evraklar 2023 yılı için başvuru kategorisine ve çalışma durumunuza göre şekillenmektedir. Amerika'ya turizm amaçlı seyahat etmek isteyen bir özel sektör çalışanı için gerekli evrakları; özlük evrakları, iş evrakları, gelir gösterir evraklar ve seyahate dair evraklar şeklinde 4 kategoride toplayabiliriz.

  • Özlük evraklarınız (Pasaport, 2 adet 5x5 fotoğraf, Kimlik fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus aile kayıt örneği)
  • İş Evraklarınız (Çalışma ve izin belgesi, SGK girişi, SGK 4A hizmet dökümü, son 3 ayın maaş bordrosu, şirketin faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve sicil gazetesi fotokopileri)
  • Gelir Gösterir Evraklarınız (Son 3 ayın banka hesap dökümü, varlıklar dökümü, varsa farklı kanıtlanabilir gelirlerinize dair evraklar)
  • Seyahata dair evraklar (Hotel ve uçak rezervasyonu, eğer bir organizasyona katılacaksanız ya da farklı planlarınız varsa buna dair broşür, program ya da bilet)

Amerika vize başvurunuzda en önemli nokta DS-160 formunuzdur, konsolosluk memurları başvurunuzu bu form üzerinden değerlendirecektir ve aslında başvuruya gelirken başvuru konfirmasyon belgesi, pasaport ve 2 fotoğraf dışında hiçbir evrağı yanınızda getirme "zorunluluğunuz" yoktur ama bunların tümü destekleyici belgeler olduğundan, herhangi bir inceleme yapmak istediklerinde yanınızda bulunması önemlidir.

Başvuruyu İstanbul ya da Ankara'dan yapmanın vize onayına etkisi var mıdır? 
Hayır, başvurusunu Ankara'dan yapanların daha yüksek ihtimalle vize aldığına dair bir söylenti bulunsa da bu gerçeği yansıtmamaktadır. Vize onayınız tamamen seyahatinizin amacının gerçek olup olmadığı, Türkiye'deki bağlarınız ve finansal durumunuzla ilgilidir.

İstanbul Amerika vizesine online başvuru yapılabilir mi?
Evet, başvurunuzun ilk kısmını Euroasia GVS aracılığıyla online olarak yapabilirsiniz. Şahsen gelmenize ya da kargo yollamanıza gerek olmaksızın size yollayacağımız bilgi formunu doldurup pasaport görüntünüzle birlikte bizlere mail üzerinden ulaştırdığınızda online başvurunuzu gerçekleştirebiliyoruz. Sonrasıdna belirlenen tarihte mülakatınız gerçekleşiyor ve işlem tamamlanıyor.

İstanbul Amerika Başkonsolosluğunun çalışma saatleri nedir?
İstanbul Amerika Başkonsolosluğu, hafta içi her gün saat 07:00 – 16:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Başvurular genellikle saat 11:00'a kadar alınmaktadır.

amerika vizesi 2

İstanbul Amerika Başkonsolosluğunda pasaport teslimi yapılıyor mu?
Hayır, vizenizin onaylanması durumunda pasaportunuz, birkaç gün içerisinde başvuru esnasında seçmiş olduğunuz PTT merkezine gönderilir ve oradan şahsen teslim almanız gerekmektedir.

İstanbul Amerika Başkonsolosluğunda vize başvurumu acil olarak gerçekleştirebilir miyim?
Evet, kaza, ölüm vb. acil konularda online başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra acil randevu talep ederek ilk iş gününde mülakatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Durumunuzun acil olup olmadığı konsololosluk memurunun değerlendirmesi sonucu haber verilmektedir.

İstanbul Amerika vize başvurularında seyahat sağlık sigortası gerekli mi?
Hayır, Amerika Birleşik Devletleri için seyahat sağlık sigortası gerekmemektedir.

İstanbul Amerika vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?
Amerika vizesi başvurunuz, randevu günü, mülakatınızın sonunda sonuçlanır. Konsolosluk memuru görüşme sonrasında onay alıp almadığınızı iletir. Eğer onay alırsanız vizeli pasaportunuz birkaç gün sonra seçtiğiniz PTT'ye gönderilir.

İşlemlerinizi başlatmak ya da herhangi bir soru ve sorununuz için lütfen bizimle +90 (212) 963 08 86 ya da ask@eagvs.com üzerinden iletişime geçiniz.

amerika vizesi 3

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vizesi İstanbul
O.B. 02/05/20, 19:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili, Ben Oğuz. Vize başvurusu yapmak istiyorum. Amerika vizesi İstanbul işlemleri nasıl oluyor? 35 yaşındayım. Kurumsal bir şirkette makine mühendisi olarak 3 yılı aşkın zamandır çalışmaktayım. Şirketimizin anlaşmalı olduğu firmaları ile ticari amaçlı görüşmek için Macaristan, Bulgaristan, Dubai gibi ülkeleri ziyaret ettim. Bu ülkelerin dışında turistik olarak Küba ve İtalya ülkelerinde bulundum. Ayrıca seyahatimi 20 yaşında olan kız kardeşim ile gerçekleştireceğim. Kendisi şuanda üniversite öğrencisidir. Seyahat masraflarını ben karşılayacağım. Daha önce sadece İtalya ülkesine gitti. Başvuru için ne yapmamız gerekiyor. Amerika vizesi için hangi evraklar gerekli olacaktır. Kısaca bilgilendirmenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar.
Amerika Vizesi Altunizade
O.B. 21/04/20, 12:11 Cevabı Görüntüle
Oğuz Bey:
Selamlar, Ben Oğuz. Amerika turistik vize başvurusu yapmak istiyorum. Kadıköy Moda'da ikamet ediyorum. Amerika vizesi Altunizade başvuru merkezinden işlemlerimi tamamlayabilir miyim? Gerekli evrak listesi konusunda ofisiniz bana destek olacak mı? Formu Altunizade ofisiniz mi dolduruyor yoksa merkez ofisinize mi gönderiyor? Tüm işlemlerimi takip edebilecek durumdalar mı? Bilgilendirmenizi rica ederim. Ayrıca bilgi için benimle irtibata geçebilirler mi?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';