x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

abd-vizesi-gerekli-evrak.jpg

 

Amerika vizesi için gerekli evraklar vize kategoriniz ne olursa olsun durumunuzun özeti ve ispat yükümlülüğü taşımaktadır.

Amerika vize kategorileri için gerekli güncellenen 2023 genel evrak listesi şu şekildedir.

Çalışanlar İçin Amerika Vize Evrakları

 • Pasaportunuz, vize basımı için uygun yıpranmamış, boş sayfası bulunan ve seyahat sonrası 6 aylık uzun geçerliliği olan, kimlik bilgilerinizle örtüşen detaylara sahip
 • Biometrik vesikalık fotoğraf, 5x5cm ebatında 2 adet fotoğraf
 • Seyahat bilgilerini ve tarihlerini içeren ilgili vizeye ait talep dilekçesi
 • Başvuru sahibinin çalıştığı işe ait evraklar, güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi ana evraklardır.
 • İşe giriş bildirgesi Amerika vizesi için gerekli evraklar arasında bulunmalıdır.
 • 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK tescil dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Turistik başvurularda son 3 aya ait şahsi banka dökümü
 • Ticari vize işlemlerinde ise şirketin son 6 aylık banka dökümü
 • Sponsor aracılığı ile gidiliyorsa sponsora ait, kişisel, maddi ve sponsorunuz olacağına dair ek belgeler Amerika vizesi için gerekli evraklar arasında olmalıdır.
 • 18 Yaşından küçük çocuklar için Noter onaylı muvafakat name
 • Eğer kişi aile-arkadaş ziyareti kapsamında seyahat edecek ise Amerika’da bulunan kişiden davetiye talebinde bulunması gerekir. 

Bu evraklar dışında destekleyici alternatif evrak olarak tapu ve araba ruhsatı sunulabilir.

İşverenler İçin Amerika Vize Evrakları

Başvuru sahibi İşveren / şirket ortağı olanların Amerika vizesi için gerekli evrakları

 • Hasar görmemiş ve geçerliliği olan pasaport,
 • 5x5 ebatında 2 adet fotoğraf,
 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış seyahat bilgilerini içeren vize talep dilekçesi,
 • Şirket evrakları (güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi).
 • SGK tescil dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini alabilirsiniz.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu eklenmelidir.
 • Destekleyici evrak sunulmak istenirse tapu ve araba ruhsatı dosyaya dahil edilebilir.

Emekliler İçin Amerika Vize Evrakları

Emekli kapsamında başvuru yapacak kişilerin hazırlaması gereken Amerika vizesi için gerekli belgeler ise sayı olarak daha azdır.

 • Hasar görmemiş ve geçerliliği olan pasaport,
 • 5x5 ebatında 2 adet fotoğraf,
 • Seyahat bilgilerinizi içeren İngilizce vize talep dilekçesi,
 • Emekli olduğunu gösteren emeklilik belgesi ya da kartı (emeklilik belgesini e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz) ,
 • Emekli maaşını almış olduğunuz bankaya ait son 3 aylık döküm,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve
 • Destekleyici evrak olarak tapu ve araba ruhsatı sunabilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar yukarıdaki evrakların dışında ek, alternatif ya da talep edilen ek evrakları da kapsamaktadır.

amerika-vizesi-on-basvuru-formu.jpg

Amerika Vizesi İçin Diğer Ek Evraklar

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar yukarıda belirtilen genel evraklarla beraber ek belgeler talep edilecektir. Aşağıdaki linklerden kategorinize uygun olan sayfaya bağlanarak Amerika Vizesi İçin Diğer Ek Evraklar hakkında daha geniş bilgi alabilir ya da şube ve merkez ofislerimize ulaşarak evrak listenizi edinebilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar as belgesi başvuru formudur. Her vize kategorisinin asıl belgesidir, belge içeriği evraklarınızı oluşturacağından doğru kategori seçtiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Amerika Başvuru Formu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Amerika Vizesi Gerekli Evraklara ek olarak kategorinize ve kalış sürenize göre hesaplanacak vize ücretinizi ve eğer doldurulması gereken ekstra form belgelerinizde mevcutsa onların da ana dosyaya dahil edilmesi gerekmektedir.

Amerika vizesi için diğer gerekli evraklar dosyaya belli bir sırada eklenmeli ve İngilizce doldurulması gereken evrakların tercümesi yapılmalıdır. Evrak listenizin tam listesini almak için lütfen bizi arayın.

Keyifli Seyahatler...

amerika-gereken-evraklar.jpg

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Freelance Çalışanlar İçin Amerika Vizesi
Ç.B. 03/05/20, 20:19 Cevabı Görüntüle
Merhaba Euroasia çalışanları, Ben Çağatay. Freelance bilgi işlem uzmanı olarak çalışıyorum. Freelance çalışanlar için Amerika vizesi alınabilir mi? IT üzerine proje bazlı çalışmaktayım. Resmi bir yere bağlı olarak 9/6 sisteminde çalışmak istemediğim için bu şekilde çalışıyorum. 1 yıl önce turistik amaçlı Yunanistan’ı ziyaret etmiştim. Bir şirkette resmi olarak çalışan olmadığım için bazı arkadaşlarım İngiltere veya Amerika gibi büyük ülkelere yapılan vize başvuruları ret olabiliyormuş gibi bir yorumda bulundular. Sizce vize alma durumum nedir? Serbest çalışanlara Amerika vizesi için gerekli evraklar nedir? Vize başvurumu tecrübeli ellere bırakmak istiyorum. Yardımlarınızı rica eder, iyi çalışmalar dilerim.
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
Ş.A. 14/04/20, 15:02 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Şeyma . Amerika’ya gitmek istiyorum. Pasaportu çıkardım ama vize için gerekli evrakları ve hangi il Konsolosluğu’na başvuracağımı bilmiyorum. Amerika vizesi için gerekli evraklar 2020 güncel listesini mail adresime iletebilir misiniz?
Amerika Turist Vizesi İçin Gerekli Belgeler
S.K. 13/04/20, 12:17 Cevabı Görüntüle
Sayın Euroasia çalışanları, Ben Sude. 22 yaşındayım. Amerika turist vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Öncelikle Üniversiteden yeni mezun oldum. Özel bir yapım şirketinde stil asistanı olarak çalışmaktayım. Dizi ve film projelerinde yer almaktayım. Önceki yıllarda turistik olarak İtalya ve Almanya’yı ziyaret etmiştim. 1 yıl sonra yeni tatil planı yaptım. Amerika için turistik bir seyahat düşünüyorum. Çanakkale ilinde ikamet etmekteyim. Amerika turist vizesi için öncelikle ne yapmalıyım? Başvuru sonrası vizem ne zaman çıkar? Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. İyi günler dilerim.
Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler
K.M. 08/04/20, 13:46 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Hakan. Dokuz Eylül Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun oldum. Amerika vizesi için gerekli belgeler konusunda yardımcı olabilir misiniz? Yeni mezun olduğum için şuan bir işim yok. Şuan sadece iş başvuruları yapıyorum. İş başvurularımdan önce bir seyahat planı yaptım. En son 1 yıl önce İngiltere’ye seyahat etmiştim. Yeni oluşturduğum seyahat planımda ise Kaliforniya ve Teksas var. Turistik bir başvuru yapmak istiyorum. Amerika vizesine izmir’den başvuru yapabilir miyim? Vize başvurularına dair hiçbir bilgim yok. Bir önceki vize başvurumu babam yapmıştı. Şimdiki seyahat masraflarımı babam karşılayacak. Kendisi devlet memurudur. Detaylı bilgiye ihtiyacım var. Yardım rica ederim.
Amerika Vizesi Emekliler İçin Gerekli Evraklar
R.E. 31/03/20, 16:39 Cevabı Görüntüle
Merhaba, bendeniz Remzi. Emekli polisim. İzmir’de ailemle birlikte yaşıyorum. Amerika’nın New York şehrinde eski bir aile dostum yaşamaktadır. Ev yaşamının sakinliğinden uzaklaşmak istemekteyim. 05.07.2020 – 15.07.2020 tarihleri arasında arkadaş ziyareti kapsamında seyahat etmek istiyorum. Amerika vizesi emekliler için gerekli evraklar nelerdir? İzmir üzerinden başvuru yapabilir miyim? Ziyaret amaçlı gideceğim için başvuru sürecim ne şekilde olacak? Yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
Amerika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar
Y.N. 31/03/20, 14:58 Cevabı Görüntüle
Sayın yetkili merhaba, 10 yılı aşkın bir zamandır özel bir firmada satış ve pazarlama müdürü olarak çalışmaktayım. Şirketimizin iş ortaklığı yaptığı partner bir firma bulunmaktadır. Yılın belli dönemlerinde aralıklı olarak o firmayı ziyaret etmek istiyorum. Amerika’da bulunan firmadan davet mektubu aldım. Daha önce Schengen ülkelerine girişim bulunmaktadır. Bundan sonraki süreçte ne yapmam gerekiyor? Amerika ticari vize için gerekli evraklar nelerdir? Ne kadar süre sonra sonuçlanmaktadır? Konu ile ilgili detaylı bilgi vermenizi rica edeceğim. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.
Amerika Vize Evrakları
R.N. 31/03/20, 14:43 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben 21 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Opera bölümünde okuyan bir öğrenciyim. Amcam California’da yaşıyor. Onu ve kuzenlerimi yaz tatilinde ziyaret etmek istiyorum. Masraflarımı babam karşılayacak. Kendisi emekli öğretmendir. Ayrıca şahsına ait tapuları ve arabası var. Ziyaret amaçlı gideceğim, Amerika vize evrakları hakkında bilgi almak istiyorum. Bu şekilde seyahat edebilir miyim? Amcam seyahat masraflarımın bir kısmını karşılayabilir mi ? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Amerika Vizesi Gerekli Evraklar 2020
M. Fırat 15/12/18, 13:41 Cevabı Görüntüle
iyi günler amerika vize evraklarıyla ilgili bilgiye ihtiyacım var forumlarda okudum ama farklı bilgiler vardı turist vizezi için başvuru yapacağım. şimdiden teşekkür ederim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';