x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika vizesi yenileme

S.M. 18/11/21, 17:16
Benim usa vizem yeni bitti. eşimin bir yıllık daha vizesi var. İkimiz de yeniden vize almak istiyoruz. Amerika vizesi yenileme için kişi başı ne kadar işlem ücreti talep ediyorsunuz? Ne kadar zamanda sonuçlanıyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Benim usa vizem yeni bitti. eşimin bir yıllık daha vizesi var. İkimiz de yeniden vize almak istiyoruz. Amerika vizesi yenileme için kişi başı ne kadar işlem ücreti talep ediyorsunuz? Ne kadar zamanda sonuçlanıyor?

Merhaba, Amerika biten vizeler için süreci 2 yıldan 4 yıla çıkartmış bulunuyor. Bu durum sizin biten vizenizi ve eşinizin henüz bir yılı kalan vizesini yenilememiz için uygunluk göstermektedir.

 Amerika vizesini yenilemek isteyenler için Amerika Konsolosluğu tarafından istenilen şartların sağlanması durumunda şahsen müracaat gerektirmeden başvuru kabul edilmektedir. Bu durumda yapılması gereken Konsolosluk tarafından başvuru sahiplerinden istenilen Amerika vize yenileme işlemleri için gerekli evrakların, Amerikan Konsolosluğunun vize ofisine posta yoluyla gönderilmesi yeterli gerekmektedir. İlk kez vize başvurusu yapan kişiler için mülakat ve parmak izi verme işlemleri, Amerika vizesini yenilemek için gerekmemektedir.

Amerika vizesini yenilemek isteyen kişilerin posta yolu ile başvuru yapabilmeleri için belli şartlar vardır.

1 Mayıs 2007 tarihinde ya da sonrasında, İstanbul’daki Amerikan Başkonsolosluğu’nda ya da Ankara Amerikan Büyükelçiliği’nde parmak izi vermiş olması.

Amerikan H, L, P ve R vizelerinden herhangi birine sahip ise ve bu vize son 1 yıl içerisinde dolmuş ise;

Amerikan A, B, C, D, F, G, I, J, M, O, Q vizelerinden herhangi birine sahip ise ve bu vize son 4 yıl içerisinde dolmuş ise;

Süresi geçmiş Amerika vizesi, Türkiye’nin Amerika dış temsilciliklerinden biri tarafından verilmesi halinde;

 Amerika vizesini yenilemek için vizenin 10 yıllık uzun süreli Amerika vizesi olması halinde işlem gerçekleşebiliyor.

Amerika vize yenileme için gereken evraklar ise; geçerli bir pasaport, fotoğraf, konunun uzmanı danışmanlarımız tarafından doldurulanDS-160 Başvuru Formu’nun barkodlu çıktısı, vize türünüz için gerekli evraklar ve eski vizenizin bulunduğu pasaport. Amerika şu anda tüm turistik randevuları 2023 tarihine verdiğinden var olan eski vizeyi uzatma işlemi Vize merkezimizden hızlıca yapılabilmektedir.

Amerika vizesi yenileme işlemleriniz için alınacak danışmanlık ücretleri farklılık gösterdiğinden tüm bilgilendirmeler için sizleri İstanbul Rumeli caddesindeki ofisimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Özlem Uzun

B. Ö. 03/01/22, 15:51

Amerikan vizesi yenileme yapmak istiyorum 10 yılik doldu neler yapmam gerekiyor

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 10/02/22, 17:59

Merhabalar Hanımefendi / beyefendi,

Amerika vizesi yenileme işlemleri için geçmiş sonlanan vizenizin son 4 yıl içersinde bitmiş olması gerekmektedir. Ve yenileme talebinizin eski vize tipi ile aynı olması şartı da mevcuttur. Örneğin F1 ( Öğrenci / Eğitim ) vizesi alarak önceden gittiyseniz ve şu anda B1 / B2 ( Turisitik / Ticari ) vize almak istiyorsanız o zaman mülakat randevusu almanız gerekmektedir, doğrudan yenileme talebi verilememektedir.

Tüm bu şartların uyması durumunda yenileme işlemi için tarafınıza ileteceğimiz başvuru için gerekli evrakları hazırlamalı ve bizlere iletmeniz gerekmektedir. Geriye kalan süreçte bizler başvuru formunuzu doldurup, evraklar kontrolleriniz yaparak dosyanızı konsolosluğa ileteceğiz. Akabinde ortalama işlem süresi 10-20 gündür, pasaportunuz tarafınıza PTT kargo ile gönderilecektir.

Süreç hakkında daha detaylı bilgi almak ve süreç hakkında danışmanlık almak için bizlere 0212 963 30 04 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Emre ATAGÜL
Vize Uzmanı
0538 020 11 87

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES