x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Eposta

canakkale@eagvs.com

Amerika Vizesi Çanakkale

Dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden biri olan ve çalışma şartları açısından onlarca ülke vatandaşına imkan sağlayan Amerika, Türkiye'de de önemli bir geçerliliğe sahiptir. Bu nedenle her yıl binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Amerika vizesi talep etmektedir. EAGVS özellikle Türkiye'nin birçok farklı kentinde kurmuş olduğu ofisler sayesinde bu vize başvuruları açısından danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Örnek olarak son yıllarda kurmuş olduğumuz Çanakkale ofisimiz sayesinde birçok kişi Amerika vizesi için başvurularını hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Bu bağlamda sizde mesai saatlerinin devam ettiği herhangi bir gün, Amerika vizesi Çanakkale başvuruları için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede vize başvurularınızı çok pratik bir şekilde gerçekleştirirken, aynı zamanda hem evrakların hazırlanması hem de sürecin takip edilmesi açısından güvenilir bir hizmet alabilirsiniz. 

Özellikle vize başvurularında her zaman güncel evrak listelerine ulaşmak ve evraklarınızı bu şekilde hazırlayarak doğru bir başvuru gerçekleştirmek sizin için avantaj oluşturacaktır. Bu nedenle Çanakkale vilayetinde ikamet ediyor veya farklı bir durumdan dolayı Çanakkale'de yer alıyorsanız, Amerika vizesi başvurusu gerçekleştirmek için hem telefon yoluyla hem de ofisimizi ziyaret ederek birebir görüşme yoluyla evrak listelerini alabilir ve hizmet başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda Çanakkale büromuz vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz Amerika vizeleri arasında farklı kategorilerde birçok vize başvurusu yapılabilir. Yani örnek olarak turistik vize talep edebileceğiniz gibi tıbbi tedavi için vize talep edebilir veya eğitim amaçlı olarak Amerika vizesi talep edebilirsiniz. Bu vize başvurularının her birinde talep edilen evraklar, ödenmesi gereken ücretler ve süreç değişiklik gösterdiği için danışmanlık hizmetleri önemli bir avantaj oluşturacaktır. 

Amerika Vizesi Çanakkale'den Alınır mı?

Normal koşullarda bir vize sahibi olabilmeniz için konsolosluğa başvuru gerçekleştirilmesi, evrakların teslim edilmesi ve biometrik veri kaydı gibi işlemler yapıldıktan sonra inceleme sağlanması gerekir. Ancak firmamız tarafından sunulan hizmetleri değerlendirdiğinizde, vize sürecinin tüm aşamaları için EAGVS üzerinden destek almanız, süreci daha kolay ve hızlı bir hale getirecektir. Yani firmamızın sağladığı hizmetler sayesinde sadece randevu işlemini gerçekleştirmek için Amerika konsolosluğuna gitmeniz dışında tüm işlemleri Çanakkale'de gerçekleştirerek vize sahibi olabilirsiniz. Ayrıca konsoloslukta gerçekleştirilecek randevu sırasında da firmamız danışman personelleri size refakat ederek işlemlerinizi daha kolay bir hale getirecektir. Bu bağlamda anlatıldığı şekilde Amerika vizesinin Çanakkale'den alınması mümkün olduğu söylenebilir. 

Aslına bakılırsa, Amerika tarafından konsolosluk ve büyükelçilikler üzerinden vize başvuruları alınıp vize verildiği için Çanakkale'de bu kurumlar bulunmadığından dolayı vize başvurusu ve vize alma imkanı yer almamaktadır. Ancak firmamız Amerika vizesi başvurularında sizin için yetkili pozisyonda yer aldığından dolayı tüm evraklarınızı hazırlayarak, dosyanızı sunmak randevu işlemlerinizi almak ve işlemlerinizi takip etmek açısından Çanakkale'de vize alma fırsatını ortaya çıkarmaktadır. Bu bağlamda Çanakkale üzerinden vize başvurularını gerçekleştirirken ofisimizi ziyaret ederek öncelikle vize türünü, istediğiniz vizenin süresini ve Amerika'ya seyahat amacınızı belirleyebilirsiniz. Bu noktaların belirlenmesi ile birlikte alacağınız vize için doğru işlem sürecini belirleyebilir, doğru evrakları hazırlayabilir ve başvuru sağlayabilirsiniz. Bu çerçevede vize hizmetlerini alırken, sadece firmamıza ödenecek cüzi bir ücret ile tüm süreç konusunda danışmanlık elde edilebilir. 

Amerika Vizesi Çanakkale Başvuru Merkezi Nerede?

Çanakkale Türkiye'nin turistik anlamda en büyük gelişime sahip olan ve gayet hızlı bir şekilde büyüyen kentlerinden biri olduğu için firmamız bu ilde ofis kurmayı tercih etmiştir. Bugün Çanakkale'de hem yerli vatandaşlar hem farklı kentlerden gelen vatandaşlar hem de farklı ülkelerden ülkemizi ziyaret etmiş olan vatandaşlar Amerika vizesi için ofisimiz sayesinde hizmet alabilir. Bu hizmet çerçevesinin daha kolay bir şekilde alınabilmesi için Çanakkale ili içerisindeki ofisimizin kurulumunda da çok yüksek bir hassasiyet gösterilmiştir. Bu kapsamda şehrin en aktif yani en hareketli bölgelerinde seçilen bir konumda Amerika vize başvuru merkezi Çanakkale ofisi kurulumu yapılmıştır. Yani şehrin dört bir noktasından çok kolay ve hızlı bir şekilde Çanakkale ofisimize ulaşarak, Amerika vizesi başvuruları gerçekleştirilebilir. 

Özellikle şehir içerisinde daha önce Çanakkale büromuzu ziyaret etmiş kişiler veya şehir dışından gelerek Çanakkale büromuzdan hizmet talep edecek kişiler büro adresimizi web sayfası üzerinde kolaylıkla bulabilir. Bu kapsamda web sitemizde paylaşılmış bu adres ile birlikte aynı zamanda adrese ait konum bilgisi ve harita bilgisi de paylaşılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İstanbul'da yer alan Amerika Başkonsolosluğu veya Ankara'da yer alan Amerika büyükelçiliği üzerinden başvuru sağlaması ile birlikte Amerika vizesi alması mümkündür. Ancak temel olarak ülke temsilcilerine gerçekleştirilen bu başvurular öncesinde ve sonrasında yapılacak birçok farklı işlem açısından da büromuz hizmetleri önemli bir noktada yer almaktadır. Bu nedenle Çanakkale içerisinde ister toplu ulaşım araçları ister özel ticari taksiler kullanarak kolaylıkla ulaşılabilecek bir ofis sağlanmıştır. 

Amerika Vize Randevu Çanakkale'den Nasıl Alınır? 

Bahsedildiği şekilde Amerika vizesi talep edilirken en önemli noktalardan birisi randevu alma işlemidir. Çünkü ne kadar hazırlık gerçekleştirilmiş olursa olsun eğer başvuran kişi doğru bir tarih üzerinden Amerika vizesi için randevu almaz ise evraklar teslim edilemez ve inceleme yapılmadığı için vize alınamaz. Normal koşullarda öncelikle vize talep ettiğinize dair bir dilekçe hazırlamanız ve DS160 formunu hazırladıktan sonra da gereken tüm evraklarınızı hazır hale getirmeniz gerekir. Ardından talep edilen Amerika vize ücretinin ödenmesi ile birlikte Amerika vize randevu Çanakkale işlemi gerçekleştirilir. Randevu işleminin amacı hazırlamış olduğunuz evrakların konsolosluğa teslim edilmesi, parmak izi veri kaydının oluşturulması ve sunmuş olduğunuz evraklar ile birlikte inceleme yapılmasının talep edilmesidir. 

Ofisimize vize talebi ile başvuran her kişinin evrakları hazırlanıp vize ücreti yatırıldıktan sonra internet üzerinden online bir şekilde vize randevu işlemi gerçekleştirilir. Bu konuda danışman personellerimiz öncelikle Amerika'ya gerçekleştireceğiniz seyahatin tarihini ve rezervasyon bilgilerini göz önünde bulundurur. Çünkü seyahat tarihinize bağlı olarak genellikle 1 ay öncesinden başlamak üzere daha uzun sürelerde randevu işlemleri gerçekleştirilebilir. Çünkü bu 1 aylık süre içerisinde hazırlıklarınızı eksiksiz ve daha rahat bir şekilde tamamlayarak konsolosluğa ulaştığınızda, daha avantajlı hale gelebilirsiniz. Ayrıca farklı bir avantaj elde etmeniz açısından da konsoloslukta gerçekleştirilecek randevu işlemi sırasında firmamız danışma personelleri size refakat ederek, işlemlerinizde pratiklik ve hız sağlamaya dikkat edecektir. 

Çanakkale Amerika Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Görüldüğü üzere anlatılan bu noktaya kadar Çanakkale üzerinden Amerika vize başvurusu gerçekleştirmek firmamız sayesinde gayet kolay ve hızlı bir yapı oluşturmaktadır. Ayrıca Çanakkale ofisimiz şehrin çok merkezi bir noktasında bulunduğu için kolaylıkla herkes ulaşım sağlayabilmektedir. Ancak bu noktada farklı ihtiyaçlardan birisini de firmamız ile iletişim kurabilmeniz ve süreç hakkında her zaman bilgi alabilmeniz için telefon numaralarımız oluşturmaktadır. Sıklıkla talep edilen telefon numaralarımız, web sayfamız üzerinde ilgili il sekmesi içerisinde kolaylıkla temin edilebilir. Kolayca iletişim kurulabilmesi için sabit telefon numaraları tercih edilmesi ile birlikte aynı zamanda telefon numaralarının dışında mail adresi paylaşımları da sağlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları Çanakkale ofisimiz ile telefon üzerinden iletişim gerçekleştirdiğinde, bilgi alma veya süreç takibi gerçekleştirme gibi hiçbir konuda ek ücret ödenmeyecektir. 

Amerika dünya genelinde vize başvuruları konusunda en yüksek ücret talep eden ülkelerden biri olarak görülebilir. Bu ücretler özellik ile Türkiye’ye yansıtıldığında dolar kurunun Türk lirasına çevrilmesi durumunda daha yüksek rakamlar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca Türkiye'den vize talep eden kişiler vizenin türünü ve süresini belirledikten sonra buna bağlı olarak ücret ödemesi yapmak zorundadır. Vize başvurusu konusunda ödemeniz gereken ücretler açısından özellikle telefon iletişimi gerçekleştirerek daha kapsamlı bir şekilde bilgi talep edebilirsiniz. Bu konuda özellikle yetişkinler ve çocuklar olmak üzere her kategoride de ücretlerde değişim görülmektedir. Euroasia Global Visa Services başvurularınız kapsamında ilk aşamada hizmet bedeli talep ederken, Amerika konsolosluğu ve dışişleri bakanlığı tarafından talep edilen ücretler de tahsil edilir. Ancak Amerika konsolosluğu tarafından vize onayı verilmese dahi sizden alınan bu ücret geri iade edilmez. 

Bugün Amerika vizesi başvurusu gerçekleştiren kişilerin ödemiş olduğu vize ücreti 1 yıl boyunca geçerli olarak bu bir yıl içerisinde vize başvurusu tamamlanarak onay veya ret alınmalıdır. Amerika vize başvurusunda bulunmanız sonrasında vize ücretinin ödemesini gerçekleştirmek için nakit ödeme yapılmaz ve ödeme banka aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Ayrıca konsolosluk harcı ödemesinde, kredi kartı seçeneği ile ödeme şansı da sunmaktadır. Bu çerçevede Çanakkale Amerika vize ücreti 2023 rakamları incelenirse, 4 farklı kategoride ödeme rakamları değişim göstermektedir. Bu kategoriler arasında;

 • Ziyaretçi, mürettebat, akademik öğrenci, basın mensubu veya değişim programı gibi vizeler için konsolosluk aracı 160 dolar ve vize danışmanlık bedeli 90 dolar olacak şekilde 250 dolar ücret talep edilir. 
 • Uluslararası kültürel değişim, dini görev, spor, sanat veya gösteriler gibi noktalarda talep edilen vizeler için konsolosluk harcı 190 dolar ve vize danışmanlık bedeli 260 dolar olacak şekilde 450 dolar ücret talep edilir. 
 • Anlaşmalı tüccar ve yatırımcılar vize başvurusu yaptıklarında konsolosluk harcı olarak 265 dolar ve vize danışmanlık bedeli için 1035 dolar olmak üzere toplam 1300 dolar ücret talep edilir. 
 • Son noktada ise bir ABD vatandaşı ile nişanlı veya evli olan kişinin ziyaret ya da aile birleşimi gibi bir vize talep etmesi durumunda 265 dolar konsolosluk harcı ve 250 dolar vize danışmanlık bedeli olmak üzere toplam 515 dolar ücret ödemesi talep edilir. 

Çanakkale Amerika Vize İçin Gerekli Evraklar

Temel olarak ilk aşamada bahsedildiği üzere Amerika vizesi talep etmeniz için öncelikle firmamız ile görüşerek başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Sonraki aşamada ise Amerika vizesi başvurusu için gerekli evraklarınızı hazırlamanız noktası gelmektedir. Bu bağlamda Amerika vizesi için gerekli evraklar Çanakkale listesi danışman personellerimiz tarafından ilk görüşme sırasında size basılı olarak ve mail üzerinden iletilir. Amerika'ya seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin kapsamlı bir şekilde birçok farklı evrakı hazır hale getirilmesi ve bu evraklarda doğru beyanlara mutlaka dikkat etmesi gerekir. Örneğin, hazırlanması gereken ilk evrak DS160 formu olarak adlandırılan başvuru formu şeklinde bilinmektedir. 50 soru içeren bu form İngilizce hazırlanır ve sonrasında vize başvuru dilekçesi ile birleştirilerek diğer evraklar arasına eklenir. Sonrasında kişilerin ziyaret vizesi, turistik vize, ticari vize veya eğitim vizesi gibi vize kategorilerine göre doğru evrakları hazırlaması önemlidir. 

Seçmiş olduğunuz vize türüne bağlı olarak belirlenmiş vize evraklarını hazırlamanız açısından çalışan kişiler, işverenler, öğrenciler ve emekliler için değişimler ortaya çıkabilir. Ancak standart bir şekilde tüm Amerika vizelerinde talep edilen evraklar arasında ise;

 • DS 160 formu
 • Seyahatinizden sonra dahi en az 3 ay daha geçerli, 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 adet boş sayfası bulunan geçerli pasaport
 • Şimdiye kadar almış olduğunuz eski ve yeni pasaportların orijinali ve fotokopisi
 • Yenilenmiş kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotokopisi
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve güncel halinizi yansıtan 2 adet biometrik fotoğraf
 • Gerçekleştireceğiniz seyahat için rezervasyon belgesi
 • Amerika'da gerçekleştirilecek konaklama için rezervasyon belgesi yer almaktadır. 

Standart şekilde bahsedilen bu evraklar dışında Amerika vizesi talep etmeniz için örneğin çalışanlar tarafından son 3 aylık maaş bordrosu, SGK dökümü, banka dökümü gibi evraklar sunulmalıdır. İşveren kişiler tarafından ise sicil gazetesi, vergi levhası, SGK tescil dökümü gibi belgeler sunulmalıdır. Öğrenciler tarafından mutlak şekilde öğrenci belgesi ve kendileri için sponsorluk gerçekleştirecek kişinin mesleki ve gelir belgeleri sunulmalıdır. Emekliler tarafından ise sunulacak belgeler arasında emeklilik belgesi, son 3 aylık maaş dökümü, vukuatlı nüfus kayıt örneği, araç ruhsatı ve tapu gibi belgeler yer alır. 

Çanakkale'den Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sayılan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra seçmiş olduğunuz vize türüne göre konsolosluk harcı ve gerekli ücretler yatırıldığında, artık vize randevusu alınabilir. Vize randevusu gerçekleştirilirken personellerimiz tarafından sizlere fakat edilerek konsoloslukta bulunmanız ve evraklarınızı teslim etmeniz sağlanır. Ayrıca evraklarınızı teslim ederken Amerika konsolosluğu tarafından parmak izi veri kaydı talep edilir. Parmak izi veri kaydı, hem kişiliğinizin tanınması hem de yabancı ülkenin sizin hakkınızda güvenlik bilgisi elde etmesi açısından önemlidir. Bu işlemlerin tamamlanması ardından ise teslim ettiğiniz dosya incelenir ve vizeniz ile ilgili karar verme aşamasına geçilir. İşte bu koşulda en önemli noktalardan birisi ise evraklarınızın eksik olup olmadığı ya da bir güvenlik sorunu bulunup bulunmadığına göre incelemenin ne kadar sürede gerçekleştirileceğidir. 

Konsolosluk tarafından gerçekleştirilen bu inceleme genellikle 3 veya 4 iş günü kadar bir süre alabilir. Çünkü aynı gün içerisinde parmak izi ve mülakat işlemi yapıldıktan sonra gerekli tüm koşullar hakkında bilgi edildiği için çok yüksek bir inceleme süresi ihtiyacı bulunmamaktadır. Ancak genellikle seyahatinizi zamanında gerçekleştirmek açısından vize sahibi olmak istediğiniz için 1 ay öncesinde randevu almanız doğru olacaktır. Bu sayede bahsedildiği şekilde birkaç günlük ortalama süre ile birlikte incelemeler ve tüm işlemlerin tamamlanması sayesinde istediğiniz vize onayı sağlanır. Firmamız tarafından sunulan hizmetlerin tercih edilmesi sayesinde de vize onayı verilmiş pasaportunuz sizlere isterseniz elden isterseniz kurye sayesinde teslim edilebilir. 

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vizesi Çanakkale
C.O. 23/04/20, 14:43 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ezine’de kardeşimle birlikte yaşıyorum. Bilgisayar mühendisiyim. Üniversite dönemi boyunca yakın arkadaşlarımla bazı Avrupa ülkelerine gitme fırsatım oldu. Amerika vizesi Çanakkale için yaşadığım il üzerinden vize alabilir miyim? Şimdi turist olarak Amerika'ya gitmek istiyorum. Bilgi eksikliğim çok fazla yardımcı olur musunuz? İyi günler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';