x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi

ABD Ticari Ziyaret Vizesi

Amerika Ticari Vize İçin En Çok Sorulan Sorular

Amerika ticari vize için sınırlar Covid-19 artışlarından dolayı kapalı mı?

Amerika sınırları Covid-19 sonrası acil, eğitim amaçlı gidenlere, oturum izni ve vatandaşlığı olanlar için açıktı. Turistik, ticari ve aile ziyareti başvurularını acil gidişler hariç kabul etmiyorlardı. Uzun süre kapalı olan kısa süreli vize başvuruları çift doz Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson aşısı olanlar için açıldı. Şu an başvurular açık olsa dahi acil olamayan başvurular da mülakat tarihleri 2023 yılına veriliyor ve başvuru sahibi kişiler randevularını geri çekilmesini bekliyorlar.

Amerika ticari vizesi kaç günde çıkar?

Amerika vizesi başvurularının randevuları uzun süredir kapalı olduğu için yapılan başvuruların mülakat tarihleri erkene alındığı takdirde çıkış süresi 2 gündür.  Mülakatta belli olan vize sonucu pasaportun size ulaşması ile birlikte 2 gün sürmektedir. Stant başvurusu, makine montaj dışında herhangi bir fuar ve ticari anlaşmalı vizeler randevu tarihi beklemektedir.

Amerika ticari vize nasıl alabilirim?

Anlaştığınız bir şirketten ya da yurt dışında çalıştığınız kurumdan alacağınız bir ticari davetiye ile başvuru yapabilirsiniz.

Ticari davetiye nasıl alabilirim?

Anlaşmalı olduğunuz şirketten, ya da iş yapacağınız kurumdan sizi orada görmek istediğine dair davetiye talep edebilirsiniz.

Ticari vize için davetiyem var diğer evraklar nelerdir?

 • Şahsi evraklarınız ( e devletten alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK girişi, SGK dökümü vb. )
 • Şirket evraklarınız (muhasebecinizden isteyebilirsiniz.)
 • Finansal durumunuzu gösteren evraklar
 • Davetiye gönderen firmanın yetkilisinin sponsorluğunu gösteren belgeler
 • Pasaport görüntüleri gerekmektedir.

Amerika ticari vizesi olan kişiler Kanada'ya girebilir mi?

Amerika vizesi olan kişiler Kanada’ya giriş yapamaz. Kanada’ya giriş yapabilmek için Kanada vizesi almanız gerekir.

Amerika ticari vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

 • Pfizer-BioNTech
 • SİNOVAC
 • Moderna (mRNA-1273)
 • AstraZeneca/COVISHIELD
 • Janssen/Johnson & Johnson aşılarını kabul etmektedir.

Amerika ticari vizesi alırken Biontech aşısı şart mı?

Hayır, şart değil. Tüm aşıları kabul ediyor.

Sinovac aşısı kabul ediliyor mu?

Sinovac aşısı kabul edilmektedir.

Ülkeye giriş için İkinci ya da üçüncü aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

Amerika sınırından sorunsuzca girebilmek için 2 doz aşınızda vurulmuş olmalı, son doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmiş olmalıdır.

Başvuru ya da ülkeye girişler için aşı kartı zorunluluğu var mı?

Amerika vize başvurusu yapılırken aşılı olmak şart değildir. Fakat vizeniz sonuçlandığın da aşılı olmanız ve sınırda aşı kartı göstermeniz zorunludur.

Ülke girişlerinde PCR Testi gerekli midir? Gerekli ise ne zaman yapılmalıdır?

Amerika’ya giriş yapacak yolcular tam aşılı ise PCR testi istememektedir.

Ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Amerika'ya giriş nedeniniz bir muafiyet kapsamında giriş yapsanız bile, gideceğiniz eyalet ve bölge kısıtlamalarına ya da karantina koşullarına uymanız gerekebilir.

Acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Amerika’ya acil bir nedenle seyahat edilecek ise (1. Derece akrabanızın hastalanması, kaza geçirmesi vb. gibi) Amerika sisteminden başvuru yapıp durumun acil olduğunu gösteren belgeleri eklemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca Amerika Büyükelçiliği’ne randevu sisteminden konuyu anlatan İngilizce bir acil randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler.

Aşılarınızın olmasına dikkat edilmeli ve seyahatinizin aksayabileceği durumlarda uçuşa engel bir durum olmamasıdır.

Vize başvurusu sonuçlanmadan otel-uçak biletleri alınmalı mı?

Amerika ticari vize başvurunuz sonuçlanmadan önce Uçak biletinizi ve otel konfirmasyonunuzu yapmamanızı tavsiye ediyoruz.  Fakat gideceğiniz şirkette sponsorunuz var ise yapabilirsiniz adres gösterebilirsiniz. Başvuru için zorunlu belgeler değildir.

Mesleki toplantılarınız ve davetli olduğunuz konferanslar, fuar çalışmaları gibi ticari amaçlı ziyaretler için Amerika’yı ziyaret edecek olan T.C. vatandaşları Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesine başvuruda bulunmalıdır.

Altı (6) aylık bir süre için verilen B1 vizesi için başvurular Amerika Büyükelçiliği himayesinde vize işlemlerine devam eden Konsolosluklar aracılığıyla yürütülmektedir. Başvuru sırasında parmak izi kaydı sisteme dahil edildiği ve mülakat yapıldığı için başvuru sahibinin Konsoloslukta bizzat bulunması gerekmektedir. Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi ile ilgili bilgiye yazımızı takip ederek ve müşteri temsilcilerimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Amerika vize prosedürü ile vakit kaybetmek istemiyorsanız Euroasia Global Visa Services’i aramanız yeterli. Yetkililerimiz 2023 güncel evrak listeleri ve güncel ticari vize prosedürüyle ilgili size rehberlik yapacaklardır.

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi için gerekli kişisel evraklar herkes için aynı olmak üzere kişinin özel durumuna  göre bazı belgeler değişiklik göstermektedir. Yazımızın devamında meslek grubuna göre güncel evrak listesini ve vize işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. İletişime geçmek için ask@eagvs.com adresimize e-mail gönderebilir ya da 0 212 963 30 04 numaramızı arayabilirsiniz.

Amerika vizesi ön başvuru formu

Amerika Turist Vizesi

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesine Kimler Başvurabilir?

İş ortaklarıyla görüşme yapacak olan iş insanları, bilimsel, mesleki ve ticari bir konferansa katılmak için Amerika ziyareti planlayanlar, bir sözleşmeyi imzalamak için gidecekler, Dış Kıta Sahanlığında görevli mürettebat, 29 günden fazla bir süre ABD sularında seyredecek özel yatta çalışan mürettebatlar, ev iznine giden gemi görevlisinin yerine istihdam edilen kıyı görevlileri (29 günden fazla ABD sularında kalamazlar), kuru yük gemisi mürettebatları Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesine başvuru yapabilirler.

Ek Hizmetlerimiz

Amerika Ticari Vize başvurunuzun sonucu kesinleşmeden hotel ve uçak rezervasyon ödemelerinizi yapmayınız. Vizeniz çıktıktan sonra Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi yetkililerimizle görüşerek konaklama ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Firma uzmanlarımız aynı zamanda başvuru öncesi tüm çalışmayı vizen kapında uygulaması ile yürütmektedir. Mülakat harici herhangi bir ek konsolosluk görüşmesi yapmak zorunda olmadan evraklarınızı ilettiğinizde süreci takip ediyoruz.

Amerika B1 Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Amerika B1 Ticari Vize için Gerekli Evraklar çalışanları ve işverenler ana başlıklarında farklılıklar göstermektedir. Aynı zamanda davetiyeniz ve dilekçeniz de önemli bir belge olarak karşımıza çıkıyor. B1 Ticari Ziyaret Vizesi yönergemizi dikkatle okuyarak tüm evrak çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi Kişisel Evraklar

 • Amerika DS-160 Başvuru Formu - Online ve İngilizce olarak doldurulacaktır. Formu görmek için tıklayınız.
 • Pasaport - En az 6 ay geçerliliği olmalı ve varsa eski pasaportlarda sunulmalı.
 • 2 adet Biometrik Fotoğraf - 5x5 mm ebatlarında ve arka fonu beyaz olmalı.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Vize Talep Dilekçesi - Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten yazı.Dilekçe örneği için tıklayınız.

Çalışanlar İçin Evrak Listesi

 • Vize Talep Dilekçesi - Seyahat amacını içeren İngilizce yazı. Şirket yetkilisi tarafından kaşelenip, imzalanmalı.
 • Şirket Evrakları - Çalıştığı şirketten alınmış son 3 aya ait Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi Kopyası, Şirketin İmza Sirküleri, Vergi Levhası Kopyası.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu  İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü - E-Devlet şifreniz ile interaktif ortamda alabilirsiniz.
 • Maaş Bordrosu - Son 3 aya ait, kaşeli ve ıslak imzalı olmalı.
 • Banka Hesap Özeti - En az 5 bin TL bakiyesi olan banka tarafından ıslak imzalı ve kaşeli hesap dökümü. Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi şartları güncel rakamlarını ofislerimizden öğreniniz.

Şirket Sahipleri İçin Evrak Listesi

 • Vize Talep Dilekçesi -  Amerika Konsolosluğuna hitaben imza yetkili kişi tarafından kaşelenerek imzalanmış seyahat sebebini içeren İngilizce yazı.
 • Şirket Evrakları - Vergi Levhası,  Şirket İmza Sirküsü, Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi 
 • Banka Hesap Özeti - En az 5 bin TL bakiyesi olan hesaba ait olmalı
 • SGK Hizmet Dökümü
 • Kira Geliri, Tapu ve Araç Ruhsatı

Davet Eden Şirketten İstenilen Evrak Listesi

 • Davetiye-  Davet eden şirketin antetli kağıdına yazılmış, gönderen kişinin bilgilerinin ve iş gezisinin amacının anlatıldığı yazı.
 • Pasaport ve Kimlik Fotokopisi - Davetiyeyi gönderen kişinin pasaport ve kimlik fotokopileri.
 • Fuar Davetiyesi - Fuar bileti, giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren belgeler.

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • DS-160 Formunu Doldurun - Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi başvurusu yapmadan önce DS-160 Başvuru Formunu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurmalısınız. Formda beyan ettiğiniz bilgileri Amerika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine mülakata gittiğinizde belgelerle kanıtlamanız istenecektir. O yüzden formdaki bilgilerin mutlaka doğru olması gerekir. Formu kendi başınıza doldurmakta zorluk çekeceğinizi düşünüyorsanız Euroasia Global Visa Services yetkililerinden danışmanlık alabilirsiniz.
 • Evraklarınızı ofisimize ulaştırın -   Ticari Ziyaret Vizesi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra belgelerinizi kargo ile ofisimize ulaştırdığınız takdirde yetkililerimiz kontrollerini saplayacaktır. Eksik belgeleriniz varsa sizi bilgilendirecek ve en kısa sürede tamamlamanızı isteyeceklerdir.
 • Randevunuzu ayarlıyoruz - Amerika vize ücretini de ödedikten sonra sıra vize başvurusu için randevu almanıza geliyor. Vize işlemleri sırasında parmak izi aldığı ve mülakat yaptığı için başvuru sahibinin ABD Konsolosluğu ya da ABD Büyükelçiliği’ne şahsen gitmesi gerekmektedir. Yetkilimiz sizinle görüşerek uygun gün ve saatte randevunuzu ayarlayacaktır.
 • Mülakatta yanınızda olacağız - Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi başvurularında tek karar merci Amerika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliğidir. Vize yetkilileri mülakata gittiğinizde DS-160 Formunda beyan ettiğiniz bilgilerinizle ilgili sorular soracaktır. O formda yazdığınız bilgiler ile mülakatta verdiğiniz bilgilerin örtüşmesi gerekir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabilir, hatta bir daha ABD’ye giriş yapamayabilirsiniz.

Yetkilimiz Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi mülakat öncesi size dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili bilgilendirme yapacak ve parmak izi verme sürecinde de yanınızda olacaktır. Bu arada Konsolosluk yetkilisi gerek gördüğü takdirde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ya da ek evraklar getirmesini isteyebilir.

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Ticari Ziyaret Vizesi başvuru tarihinizden sonraki 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. ABD Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu adresinize en yakın PTT’ye gönderir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişmesini istiyorsanız başvurunuzu en az 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vize Reddi ve Uyarılar

Vizeniz her zaman onay alamayabilir. Amerika Vize Reddi ve Uyarılar bölümünü okuduktan sonra red belgenizi bizimle paylaşarak çözüm süreci konusunda bilgi alabilirsiniz.

Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi başvurusu sırasında evraklarınızın eksiksiz olması ya da davetiye mektubuna sahip olmanız kesin olarak vizenizin çıkacağı anlamına gelmemektedir. Amerika vize evraklarınızı eksiksiz olarak ibraz etseniz ve başvuru koşullarını sağlasanız dahi vizeniz reddedilebilir.
Amerika vize başvurularını değerlendirme ve nihai sonuca bağlama yetkisi yalnızca Amerika Büyükelçiliğine ve diğer Amerika Konsolosluklarına aittir. Yine aynı zamanda vizenizi almış olsanız bile bu Amerika’ya girebileceğinizi garanti etmez. Ülkeye girişinize gümrük polisi karar verir.

Ticari ziyaret vizesine sahip kişiler Amerika'da sözleşme yapabilirler, ürün veya yatırım tanıtımında bulunabilirler. Yatırım ve ürün alım görüşmelerine katılabilirler. İş alımları için mülakatlar gerçekleştirebilirler.

Ticari Ziyaret Vize sahipleri, her hangi bir iş yerini işletemezler, bir işte çalışamazlar, eğlence ve spor etkinliklerinde profesyonel olarak yer alamazlar. Bu tür faaliyetlerde bulunabilmek için 'Çalışma Vizesi' almaları gerekmektedir. Amerika Geçici Çalışma Vizesi için Tıklayınız.

Amerika Göçmen Olmayan Vize kategorisi içinde değerlendirilen Amerika B1 Ticari Ziyaret Vizesi detaylı evrak listesi, vize ücreti ve başvuru aşamaları hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayınız.

Amerika B1 Ticari Vize Bilgi

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar
S. Şahin 28/12/18, 10:23 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Selim, Şubat'ta ABD'ye bir iş seyahatim olacak yetişebilir miyim acaba? Amerika vizesi kaç günde çıkar, daha önce Avrupa ülkelerine seyahat ettim ama ABD'ye hiç gitmedim, vize başvurusu da yapmadım, ticari gideceğim için bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla randevu günü mülakatta sonuç belli oluyormuş, randevuya kadar ne kadar zaman gidiyor? Ve sonrasında vize işlemi ne kadar sürüyor? Teşekkürler.
Amerika İş Vizesi
N.N 16/04/20, 17:11 Cevabı Görüntüle
Merhaba Sayın yetkili, Amerika iş vizesi almak istiyorum. Amerika’da bir şirketin ortağıyım. Ne gibi evrak lazım, şirketten davet belgesi mi göndermeleri lazım? Ben Türkiye'den hangi vize kategorisine başvuru yapmam gerekiyor. Kafamda deli sorular diyebilirim. Profesyonel bir yardıma ihtiyacım olacağını düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.
Amerika B1 Vizesi
Ö. Dinçer 20/02/20, 14:48 Cevabı Görüntüle
Gece sene alınmış 10 yıllık B1 vizem var ancak bu yaz 3 haftalığına kredili gitmek istediğim bir program için F1 vizesi almam gerekiyor. Bu durumda B1 vizem iptal mi oluyor?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES